Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2020, 20:50   #1
toms7777
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Ford focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Klimatyzacja słychać cyknięcie ale niestety nic a nic nie chłodzi

Witam. Pewnie odgrzewam starego kotleta więc wybaczcie ale kiedyś forum naprawiło mojego focusa więc teraz może uda się naprawić klimatyzację w Fieście żony. Fiesta 1.4 benzyna 2003 rok.
Usterka mianowicie wygląda tak:
Klimatyzacja w tamtym roku działała. W tym roku po nabiciu i serwisie typu szczelność itp działała przez kilka dni. Wszystkie biegi nawiewu działają ale po włączeniu przycisku AC przycisk '' świeci'' się na żółto czyli prawidłowo, słychać cyknięcie ale niestety nic a nic nie chłodzi co lepsze wiatrak chłodnicy się nie włącza a jak wyłącze zapłon to nagle wiatrak się uruchamia i nie chce się wyłączyć, muszę ponownie uruchomić silnik i zgasić żeby zatrzymać ten szalony wentylator. Tak jakby jakoś źle odczytywało informację z przekaźnika ale nie jestem pewien dodam że temperatura silnika jest w normie nic się nie grzeje zresztą nigdy nie było jakiś problemów z tym autem. Lubię pomajsterkować przy aucie dlatego nim wrócę na serwis być może uda się rozwiązać problem, może ktoś miał identycznie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

toms7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 08:53   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Klimatyzacja

Cytat:
Napisał toms7777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słychać cyknięcie ale niestety nic a nic nie chłodzi co lepsze wiatrak chłodnicy się nie włącza a jak wyłączę zapłon to nagle wiatrak się uruchamia i nie chce się wyłączyć, muszę ponownie uruchomić silnik i zgasić żeby zatrzymać ten szalony wentylator.
Wentylatorem steruje tylko i wyłącznie komputer silnika.
Dziwi mnie bardzo, że uruchamia się wentylator po wyłączeniu silnika, u mnie nawet po 40 stopniowych upałach, korkowej jeździe miejskiej, nigdy nie udało się uruchomić wentylatora po wyłączeniu silnika w Fieście.
Cyknięcie to sprzęgło sprężarki. Może ono padło?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 13:28   #3
toms7777
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Ford focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja słychać cyknięcie ale niestety nic a nic nie chłodzi

Być może sprzęgło sam właśnie nie wiem od czego zacząć a z tym wentylatorem to nie za każdym razem się tak dzieje ale często.
toms7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 13:36   #4
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Klimatyzacja słychać cyknięcie ale niestety nic a nic nie chłodzi

Cytat:
Napisał toms7777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może sprzęgło sam właśnie nie wiem od czego zacząć ...
Na pierwszy rzut oka jak włączysz klimatyzację tarcza sprzęgła klimatyzacji zostaje przyciągnięta przez elektromagnes i kręci się z kołem pasowym. Jeśli jest inaczej, to albo cewka sprzęgła, albo całe sprzęgło.
Cytat:
Napisał toms7777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... a z tym wentylatorem to nie za każdym razem się tak dzieje ale często.
Co do załączania się wentylatora, to u mnie był taki przypadek. Wentylator działał zawsze z klimatyzacją, ale potrafił złączyć się sam bez włączonej klimatyzacji po włączeniu zapłonu. Żeby go wyłączyć próbowałem różnych rzeczy: włączyć, wyłączyć zapłon, pukać w przekaźnik, czasem musiałem go po prostu wyjąć. Problem rozwiązał się sam po wymianie akumulatora.

Ostatnio edytowane przez marcin1311 ; 12-08-2020 o 13:42
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.