Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 07:28   #11
fx25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Cytat:
Napisał venator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazało się, że wtyczka jest uszkodzona więc czeka mnie z nią teraz zabawa
Jak dla mnie to zabawa czeka mechanika który to popsuł !, chyba że przed wymianą piasty już "to" miałeś lub czujnik innego koła.

Swoją drogą ciekawe co ci powie, "wtyczka i tak była już zepsuta", "ten czujnik był już do wymiany", "od nas Pan wyjeżdżał to wszystko dobrze działało".

fx25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 14:55   #12
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Cytat:
Napisał fx25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to zabawa czeka mechanika który to popsuł !, chyba że przed wymianą piasty już "to" miałeś lub czujnik innego koła.

Swoją drogą ciekawe co ci powie, "wtyczka i tak była już zepsuta", "ten czujnik był już do wymiany", "od nas Pan wyjeżdżał to wszystko dobrze działało".
Widzę,że nie masz dobrego zdania o tym mechaniku...podzielisz się szczegółami?
boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 18:17   #13
fx25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

dawno dawno temu pojechałem do nich na wymianę rozrządu ...,
umówiłem się na konkretny termin, zostawiłem auto, zrobili w terminie i oddali tak jak mówili (przy okazji sprawdzenie i pomiar zaworów i kompresji). Tu wszystko w porządku.

Przy odbiorze pytanie jaka kompresja:
yayyyyaaaaa no dobra, wszystko w porządku,.

Jak luzy zaworów:
yyyyy no w normie, jeszcze nie trzeba regulować,

Oczywiście wyniki tych pomiarów jako ściśle tajne zostały zachowane w tajemnicy, bo przecież jak przyjadę nast. razem to nie muszę wiedzieć czy jest gorzej/bez zmian/lepiej;-))

Za wymianę uszczelki pod pokrywą zaw. zapłaciłem, a co.
Po kilku dniach przyjechałem ponownie i mówię że silnik zasmarkany olejem i coś dziwnie brzęczy w silniku.

hmmmmm, to pewnie rolka prowadząca ..... tak to na pewno rolka ..., ooo przecież krzywa, bicie ma, tak to ona.
To ja do germazu, rolkę oryginał przywiozłem i zostawiłem na wymianę.

Po wymianie dalej dziwny dźwięk pozostał ale rolka "zniknęła" razem z 50zł za usługę..
Pytam gdzie stara:
yyyyyy do śmieci wyrzucona ...
a gdzie te śmieci, to poszukam, zobaczę co z nią było nie tak:
yyyyyyyyy właśnie przed chwilą je zabrali ...

wnioski:
brzeczenie/piszczenie zostało, uszczelkę kupiłem i wymieniłem sam (w końcu za nią zapłaciłem ;-)) i postanowiłem że więcej moja noga tam nie postanie.

A tak ogólnie to fajne chłopaki.
fx25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 19:42   #14
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Gdzie się szanowny kolega w takim razie serwisuje we Wrocławiu, jeśli to nie jest tajemnica???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 07:18   #15
fx25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

i tu jest problem bo jak już pisałem nikogo nie mogę polecić.
Ogólnie to nic "dużego" już nie potrzebuję robić. Drobnostki robię sam albo z bratem przy piwku i latarce w garażu podziemnym (kocki,łączniki, ...) a sprawdzonego i pewnego mechanika mam ale >450km na wschód od Wrocławia.

Sam czekam aż wreszcie ktoś tu napisze że jest warsztat który z czystym sumieniem można polecić.

Cudów nie oczekuję ale jak ktoś coś diagnozuje, podejmuje się naprawy i bierze za to kasę to "ja płacę - ja wymagam". Bo inaczej to na "wymianę wycieraczek" mogę jechać do NORAUTO (mam bblisko) a z walizą kasy do wróżbiarzy z każdego ASO hehehe.
fx25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 17:04   #16
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

dobrze powiedziane
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 19:43   #17
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Ja mogę polecić kilku panów z Oleśnicy - robiłem u nich parę razy i nie narzekam ani na cenę ani na usługę! Jak ktoś będzie zainteresowany mogę dać namiary!
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 18:58   #18
venator
ford::beginner
 
Avatar venator
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo MK3 hatchback 6 manual
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Cytat:
Napisał fx25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to zabawa czeka mechanika który to popsuł !, chyba że przed wymianą piasty już "to" miałeś lub czujnik innego koła.

Swoją drogą ciekawe co ci powie, "wtyczka i tak była już zepsuta", "ten czujnik był już do wymiany", "od nas Pan wyjeżdżał to wszystko dobrze działało".
Oczywiście ABS działał bez zarzutu przed wymianą piasty. Wtyczka wyglądała na wyrwaną siłą - element mocujący ją na sztywno został wyłamany - odpadł po moim ruszeniu palcem. Wtyczka gładziutko wychodziła z gniazda. Na chwilę obecną jest zaklejona wzmocnioną taśmą izolacyjną i siedzi w gnieździe na tyle, że ABS działa normalnie (po ostatnim mocniejszym hamowaniu, niestety przez swoje gapiostwo, popłynąłem na piasku tak, że o mało czołówki nie zaliczyłem więc to mnie zmobilizowało, żeby jednak problem jakoś rozwiązać)

Co do ew. rewizyty w warsztacie - nawet nie dzwoniłem, bo szczerze powiedziawszy znając polskie realia raczej można spodziewać się odpowiedzi, że na pewno wina nie leży po stronie warsztatu. Może Pan Tomek jest dobrym fachowcem, ale pomocnika powinien sobie zmienić. Niestety czeka mnie jeszcze wymiana kilku elementów w zawieszeniu i znowu mam problem gdzie to zrobić :/ Nie wspominając o wymianie drobiazgów takich jak oleje i filtry...
__________________
Było: MordercaOwadówNDEO 2003 2.0TDCi 130KM 6 manual czarny hatchback
http://images.spritmonitor.de/314873.png
Będzie: Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 112KM 2007r.
venator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 08:38   #19
krzil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Warsztat Pana Tomka nowe miejsce

Cytat:
Napisał venator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście ABS działał bez zarzutu przed wymianą piasty. Wtyczka wyglądała na wyrwaną siłą - element mocujący ją na sztywno został wyłamany - odpadł po moim ruszeniu palcem. Wtyczka gładziutko wychodziła z gniazda. Na chwilę obecną jest zaklejona wzmocnioną taśmą izolacyjną i siedzi w gnieździe na tyle, że ABS działa normalnie (po ostatnim mocniejszym hamowaniu, niestety przez swoje gapiostwo, popłynąłem na piasku tak, że o mało czołówki nie zaliczyłem więc to mnie zmobilizowało, żeby jednak problem jakoś rozwiązać)

Co do ew. rewizyty w warsztacie - nawet nie dzwoniłem, bo szczerze powiedziawszy znając polskie realia raczej można spodziewać się odpowiedzi, że na pewno wina nie leży po stronie warsztatu. Może Pan Tomek jest dobrym fachowcem, ale pomocnika powinien sobie zmienić. Niestety czeka mnie jeszcze wymiana kilku elementów w zawieszeniu i znowu mam problem gdzie to zrobić :/ Nie wspominając o wymianie drobiazgów takich jak oleje i filtry...
Ja jestem z Wrocka, pracuję w Oławie i auto robię w Oławie w ATF. Jak do tej pory nie mam zastrzeżeń.
krzil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.