Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2019, 00:04   #41
goscford
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-07-2019
Skąd: Czerwonka
Model: transit t300
Silnik: tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy i szybkości

siemka moze ktos pomoze
transit tdci po kilku km lapie mula , wyswietla sie usterka ukladu silnika .mechanik zczytywal bledy -pokazalo blad egr,turbiny i dpf nieraz jeszcze przeplywki . I tak turbo nowe, egr i przeplywomierz , dpf juz wyczyszczony.ustapilo na 1dzien i to samo.co jest-bo kasy wpakowane mnustwo. PROSZE O PODPOWIEDZI

goscford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 08:35   #42
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Brak mocy i szybkości

Rozumiem, że te błędy były przed naprawą, a objawy wróciły i jeszcze powtórnie nie sprawdzałeś błędów.
Nie piszesz jasno, czy przepływka i EGR są nowe tak jak turbina, czy wyczyszczone? Jeżeli EGR był tylko czyszczony, to obstawiałbym, że to jego wina. Czy kiedy łapie muła - to dymi na ciemno?
Ale trzeba sczytać znowu błędy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-07-2019 o 08:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 07:22   #43
budrys
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-08-2021
Model: trafic
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Witam kupiłem Forda z taką wadą że musi mieć z 1900 obrotów żeby zaczął jechać. Sprawdziłem turbinę żadnych luzów łopatki całe zawór upustowy sprawny przewody i IC szczelne zaślepiłem EGR dla pewności i dalej nie ma mocy. Wymieniłem wszystkie filtry olej i żadnej poprawy. Zastanawia mnie fakt że nie dymi w ogóle jakby dostawał za mało paliwa. Na komputerze nie pokazuje żadnych błędów poza EGR ale jego zaślepiłem, silnik ma przejechane 300000 km, przeszukałem forum i nie znalazłem żadnego rozwiązania co może być przyczyną
budrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 10:04   #44
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Cytat:
Napisał budrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na komputerze nie pokazuje żadnych błędów poza EGR ale jego zaślepiłem,
Przed zaślepieniem mogłeś go jeszcze w środku wyczyścić. Pomimo zamknięcia dalej będzie pokazywał błąd.

Rozumiem że powyżej 1900rpm ciśnie normalnie? Bo jak jedzie normalnie to wadliwej pompy bym raczej nie obstawiał. Jak nie dymi to ciężko tez obstawić wtryski. Moim zdaniem, wygląda to na turbinę po bardzo słabej regeneracji. Co sprzedający na jego temat mówił że takowego Ci opchnął?
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 27-09-2021 o 10:59
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 13:24   #45
budrys
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-08-2021
Model: trafic
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Mówił że rok temu regenerował turbinę i rzeczywiście nie ma żadnych luzów i wszystkie łopatki są równe, rocznie robił 5000 km i mówił że tak się wlókł. Co do jazdy do właściwie dojdzie do 3000 obrotów i dalej już nie daje rady, na postoju ciągnie obrotami do max i jak pisałem wcześniej żadnego dymka nie puści
budrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 13:40   #46
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Cytat:
Napisał budrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówił że rok temu regenerował turbinę i rzeczywiście nie ma żadnych luzów i wszystkie łopatki są równe, rocznie robił 5000 km i mówił że tak się wlókł.
No i masz odpowiedź. Dziadowsko zregenerowana turbina. Najlepiej wkładać turbiny nowe albo zregenerowane przed producenta jeśli nie chce się mieć niepotrzebnych problemów. Albo do zakładów specjalizujących się regeneracją z potrzebnymi maszynami, a nie u Janka w szopie. Niestety jest to koszt niesamowity względem całego auta i większość oddaje do domorsłych warsztatów które regenerują na częściach z aliexpress. Jako że nie chce mieć Cię chłopie na sumieniu bo turbo to spore koszty. Z tą wiedzą na ten moment ja kupiłbym z allegro używaną turbinę z rozbitka za ok. 100-200zł i patrzał dalej. Masz 2.0 więc niestety masz gorszy dostęp do jej podmiany. Ja kiedyś tak zrobiłem w 2.4 i turbina za 100zł działa do dziś (a mijają 3 lata).

A mówił czemu ją regenerował i jak było wcześniej?
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 27-09-2021 o 14:01
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 18:52   #47
budrys
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-08-2021
Model: trafic
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Jaka jest różnica między dobrą regeneracją turbiny a złą skoro nie ma żadnych luzów nie puszcza oleju i łopatki są jak nowe, Wymieniał bo poszła turbina i puszczała olej
budrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 19:05   #48
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 100KM

Cytat:
Napisał budrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka jest różnica między dobrą regeneracją turbiny a złą skoro nie ma żadnych luzów nie puszcza oleju i łopatki są jak nowe,
Jakość wymienionych części, wyważenie, regulacja. Każde turbo jest inne. To że części są ładne i świecące to nie znaczy że będzie dobrze chodzić. Turbiny to temat rzeka, ale skoro po wymianie na regenerowaną pojawił się taki problem to bym nie szukał dziury w całym tylko ją wymienił. Stąd czy najlepiej to nie wiem, bo zależy dla kogo, ale najtaniej moim zdaniem będzie założyć oryginalną z rozbitka, która nie była ruszana ale nadal się do czegoś nadaje. Tutaj niestety trzeba mieć sporo szczęścia...tak jak z regeneracją.

Bazując na tym co napisałeś, według mnie będzie to turbina. Aczkolwiek problemem mogą być też wtryski i pompa. Mogła paść elektronika, bądź zawór od kąta wtrysku, ale jak dla mnie to powinien wtedy wywalić błąd. Mam nadzieję że niedługo inni też się wypowiedzą.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 27-09-2021 o 19:34
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 05:03   #49
budrys
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-08-2021
Model: trafic
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy i szybkości

Turbinę podmieniłem z rozbitka i żadnego efektu poprawy nie było. Zawory dawki wtrysku i kąta wtrysku sprawdzone sterownik pompy również wszystko sprawne.
budrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2021, 08:40   #50
budrys
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-08-2021
Model: trafic
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy i szybkości

Wydaje mi się że dostaje mało paliwa bo jak na silnik z przebiegiem ponad 300000 km przy dodaniu gazu powinien zadymić chociaż a tu nic ani na czarno ani na niebiesko
budrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.