Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2013, 09:08   #1311
mrletter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2012
Model: Obecnie Mondeo MK3 2,0 TDCi 115 2002 r automat
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał avix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten dźwięk pochodzi z regulatora ciśnienia pompy wysokiego ciśnienia a to że cały czas go słychać to albo on sam jest uszkodzony albo komp nim coś źle steruje (może jakieś zwarcie) bo jak mówisz że bez odpalania tylko na zapłonie samym jest stały dźwięk to nie jest normalne... może komp mysli że silnik chodzi bo oprócz zwarcia to ciężko to jakoś wytłumaczyć
No i masz kolego racje. Problem już rozwiązany. Koszt 400 zl. Dochodziło za niskie napiecie. Okazało się ze głowna przyczyna to zaśniedziałe styki pod płytką głownych bezpieczników (koło akumulatora) oraz uszkodzona wiązka.

Podziwiam goscia który to naprawił. Dwa dni siedział przy kompie (dobrze że ma sprzet) i dzieki serwisówce i własnym uporze dał radę. Stawiam że 99 procent innych ( w tym pewnie i ja) zaczęło by od wymiany regulatora - co i tak by w tym przypadku nie pomogło. Dochodziło 5V i ma być 12 z chaczkiem.

mrletter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 07:26   #1312
spartek
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał spartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety na komputerze nie było ani jednego nawet malusiego błędu ...
wymieniłam czujnik wałka rozrządu ... jeździmy dalej.
Nie jeździmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzisiaj w drodze do pracy znowu ten sam numer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne co mnie cały czas zastanawia to te falujące obroty.
Co w dieslach jest odpowiedzialne za utrzymywanie obrotów ?
Albo co może być przyczyną tego że falują ?

nie mam już siły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyle rzeczy wymienionych a on dalej swoje ...

raz jedzie pięknie, a na następny dzień muli że jechać się nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem gaśnie, po odpaleniu ponownym lata po obrotach jak szalony czasami zgaśnie, czasami sam się ustabilizuje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 07:33   #1313
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

koleżanko sprawdź czujnik położenia wału. Mieści się na połączeniu silnika ze skrzynią. Możliwe że jest na nim pełno opiłków...

Ostatnio edytowane przez dmisieekk ; 19-06-2013 o 08:28
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 07:49   #1314
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

koleżanko Aniu,
obroty latające - zawór na pompie sterujący ciśnieniem (wykręcić i do myjki).

CZy po tych całych naprawach bak był czyszczony? Nie chodzi tu o to że zlejemy stare paliwo i wlewamy nowe. Trzeba zawsze wziąść kija włożyć na dno przjecheć nim pare razy wyjąć i zobaczyć czy nie ma galaretki na nim.

Twoje objawy mówią cały czas o wtryskach mimo regeneracji.
Ile kosztowały?
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 08:30   #1315
spartek
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koleżanko Aniu,
obroty latające - zawór na pompie sterujący ciśnieniem (wykręcić i do myjki).

CZy po tych całych naprawach bak był czyszczony? Nie chodzi tu o to że zlejemy stare paliwo i wlewamy nowe. Trzeba zawsze wziąść kija włożyć na dno przjecheć nim pare razy wyjąć i zobaczyć czy nie ma galaretki na nim.

Twoje objawy mówią cały czas o wtryskach mimo regeneracji.
Ile kosztowały?
Niestety nic mi nie wiadomo o czyszczeniu baku, więc podejrzewam że nie był pomimo że pytałam czy układ został przeczyszczony i dostałam twierdzącą odpowiedź.

regeneracja wtryskiwaczy kosztowała mnie 2400 za komplet.

a i tak mnie naszło teraz ... przed regeneracją turbiny i wtrysków (krótki okres między naprawami więc nie wiem po której naprawie) zaczął więcej kopcić, przed to ledwo bączka puścił najczęściej przy odpalaniu albo przy mocny depnięciu, teraz właściwie przy każdym dodaniu gazu.
spartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 08:47   #1316
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Pozbądź się EGR-u i problem czarnych bąków minie (przynamniej ten).
Jezeli bak był myty tak jak podejrzewam czyli tylko nowe paliwo zalane , to masz powtórke,
Niestety mechanikom czesto nie chce sie wyciągać i myc baku porządnie bo to za duzo roboty a kasa mała.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 08:53   #1317
spartek
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli bak był myty tak jak podejrzewam czyli tylko nowe paliwo zalane , to masz powtórke,
powtórkę czego ?

bo od wtrysków to trochę krótko, bo zrobione ledwo miesiąc temu,
prędzej pompa bo ta od jesieni, ale też nie chce mi się wierzyć, że tak szybko :/

ale czemu na kompie nic nie wychodzi... NIC

PS. Własnie dzwoniłam do serwisu, w którym robione były wtryski mam im podstawić auto i sprawdzą.

Ostatnio edytowane przez spartek ; 19-06-2013 o 09:40 Powód: żeby nie pisać post pod postem.
spartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 09:54   #1318
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jak sie ma pecha to wystarczy 1 minuta i jest po wtryskach.
To że na komputerze nic nie wychodzi to niestety noramlne reasumująć im więcej elektroniki tym mniej ona błędów pokazuje (brak logiki ale niestety rzeczywistość)- to oznacza że bład tkwi w układzie mechanicznym czyli moze być właśnie to "cos z baku"
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:29   #1319
spartek
ford::amateur
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sie ma pecha to wystarczy 1 minuta i jest po wtryskach.
Znając moje szczęście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zobaczymy jutro będą go trzepać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 14:23   #1320
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jak wymieniłem pompę i robiłem wtryski to wymieniłem filtr paliwa a układ został wypłukany od filtra po wtryski, zbiornik nie płukany i co i tak jeżdżę od października i nic się nie dzieje. Po to jest filtr paliwa żeby zatrzymać zanieczyszczenia bo jak pompa sypnie opiłkami to ich już nic nie zatrzyma w drodze do wtryskiwaczy a już na pewno nie sitko na zaworze IMV. Nawet po płukaniu, do zbiornika dostaje się różnego rodzaju syf np piasek o różnej gradacji, więc trzeba się zacząć bać bo dostanie się do wtrysków. Jak dajecie wtryski do regeneracji to poproście o dokładne zestawienie (fakturę) jakiej firmy zostały zamontowane podzespoły: zaworek, rozpylacz bo chińszczyzna jest na każdym kroku.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 19-06-2013 o 14:33
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.