Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2014, 20:03   #1711
supermisiek1
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCi 130KM, GHIA DENSO
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Kolego sprawdź przelewy po odpaleniu auta. Niech diagnosta sprawdzi IDS-em ciśnienie na listwie paliwa. Ewentualnie zobacz czy są opiłki w filtrze paliwa.
Jak byś mieszkał bliżej to bym Ci to sprawdził bo mam Ids-a

supermisiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 20:18   #1712
Michał_s
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: gryfice
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

filtr paliwa byl wymieniony pare dni temu. jutro sprobuje zrobić. tą próbę przelewową. co do błędów z komputera to wywaliło ostatnio niske/wysokie ciśnienie pompy paliwa po usunieciu błędu bylo ok
Michał_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:11   #1713
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

A może dwumasa pada? Zasyfiło opiłkami czujnik położenia wału korbowego? Jak byś dał radę dojechać do ZS to obadałoby się żelazo pod kompem.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:49   #1714
Michał_s
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: gryfice
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

do zs mam godzinę. drogi takze to nie problem w stargardzie pracuje takze po robocie tez nie problem jutro zadzialam jak ojciec mi warsztat otworzy zobaczymy co tym razem bedzie

btw czym jeszcze moze objawiać się. padająca. dwumasa?

Ostatnio edytowane przez Michał_s ; 27-12-2014 o 21:52
Michał_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 22:11   #1715
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Do ZST mogę podjechać.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:16   #1716
maly78106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

U mnie fajtycznie dwumasa padała i 2 tygodnie temu wymieniłem cały komplet.
Czy błędy P0251 i P1211 mogą być spowodowane przez czujnik położenia wałka?
Czy spadek mocy również może być przez to?

Czytałem na innych postach że może to być również sterownik pompy lub coś z bezpiecznikami i/lub przekaźnikami w skrzynce bezpieczników.

Co Wy na to?
__________________
Ford Mondeo Mk3 Hatchback; Rok prod.: 2005r.; Silnik: 2,0 TDCi (115KM)
maly78106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 09:51   #1717
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał maly78106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy błędy P0251 i P1211 mogą być spowodowane przez czujnik położenia wałka?
Nie, na pewno nie. Z resztą we wczesnych tdci nie jest zapisywany w pamięci błąd czujnika wałka rozrządu. Tylko podczas podłączenia dobrego testera i próby w czasie rzeczywistym (np IDS-em) komunikat "brak synchronizacji czujników wałka rozrządu i wału korbowego" sugeruje z dużym prawdopodobieństwem jego awarię.

Cytat:
Napisał maly78106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy spadek mocy również może być przez to?
Pradopodobnie silnik wchodzi w tryb awaryjny - przy tych błędach to normalne.

Błędy P0251 i P1211 to błędy występujące razem najczęściej przy mocno wypracowanej pompie i wtryskiwaczach. Generalnie są to błędy układu paliwowego.
Na 90% masz do robienia (regeneracji) wtryskiwacze i pompę wtryskową, to bardzo duży koszt - razem rzędu 5 - 6 tys. zł.
Nie można wykluczyć jakieś błahostki - na liście IDS-a możliwych przyczyn występowania tych błędów jest bowiem nawet pozycja "brak paliwa w zbiorniku" - ale raczej nie ma co się łudzić, życie pokazuje że czekają cię duże wydatki. Już pisałem ci o tym, nie ma co zaklinać rzeczywistości - taka jest prawda.

Jeżeli mogę coś radzić - jeśli zdecydujesz się na naprawę układu wtryskowego, wszystko rób na oryginalnych częściach Delphi w dobrym autoryzowanym zakładzie. W innym przypadku to na 100% wyrzucone pieniądze.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2014 o 10:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 17:41   #1718
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

@wojtekjanus
Ja bym tak nie straszył kolegi, tzn. wydaje mi się, że ma do zrobienia "tylko" wtryskiwacze, i być może nawet nie wszystkie tylko parę. Pompy CR tak bardzo bym nie podejrzewał, ponieważ kolega @maly78106 posiada Mondeo z 2005 roku i w tych późnych rocznikach awarie pomp CR zdarzały się sporadycznie, a już całkowitą rzadkością było łuszczenie się pompy.
Także prawdopodobnie wtryskiwacze poszły, nawet jeśli wszystkie 4 to kompletna regeneracja wtryskiwaczy na ori częściach delphi, wraz płukaniem układu, wymianą filtra paliwa, kodowaniem itd. itp. powinno się zamknąć w 3k PLN. Jeśli jednak pompa byłaby do regeneracji to koszt - w zależności od rodzaju awarii - od 1-3k PLN.

Edit:

Kolego @maly78106, cokolwiek jest przyczyną awarii, najważniejsza jest porządna diagnostyka! Jeśli jakiś magik/warsztat tylko na podstawie podłączenia do komputera wyda diagnozę to lepiej omiń taki warsztat. Wtryskiwacze i pompa CR muszą zostać sprawdzone na specjalnej maszynie probierczej. Tylko w ten sposób wykonana diagnoza jest w 100% trafna i nie wówczas wątpliwości co do awarii.

Jeszcze tylko pytanie kontrolne: kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr paliwa? Bo znajomemu raz wyskoczyły podobne błędy i tryb awaryjny, a ostatecznie okazało się, że nie wymieniał filtra paliwa od ponad 50k km i był on po prostu zapchany.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 30-12-2014 o 17:47
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 19:30   #1719
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@wojtekjanus
Ja bym tak nie straszył kolegi, tzn. wydaje mi się, że ma do zrobienia "tylko" wtryskiwacze, i być może nawet nie wszystkie tylko parę.
Taka możliwość istnieje, ale praktycznie jest bardzo mało prawdopodobna. Tak jak wypracowują się wtryskiwacze, tak wypracowuje się pompa wtryskowa. Regeneracja przelewających mocno wtryskiwaczy w takiej sytuacji oczywiście pomoże, ale... na krótko. Praktyka pokazuje, że czasem na 10, a czasem na 30 tys.km.
Praktyka także pokazuje, że nawet ekstremalnie mocno przelewające wtryskiwacze przy całkowicie sprawnej pompie (tzn. nowej lub świeżo po regeneracji) nie powodują wchodzenia w tryb awaryjny. Odwrotna sytuacja jest nader częsta - wystarczy poczytać nasze i inne fora samochodowe.

Niezależnie od tego nikogo nie straszę, tylko piszę jak jest - w końcu nie napisałem, że na pewno tak musi być - pozostawiłem aż 10% szans, że może to jest coś innego...
Życzę Koledze maly78106 jak najlepiej, żeby okazało się że u niego to jest właśnie te 10%. Chciałbym się mylić w swoich diagnozach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2014 o 19:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 19:59   #1720
maly78106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Filtr wymieniałem jakieś 3-4 miesiące temu
__________________
Ford Mondeo Mk3 Hatchback; Rok prod.: 2005r.; Silnik: 2,0 TDCi (115KM)
maly78106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.