Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2012, 22:09   #811
jasiekasia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.
Słynna kontrolka świec żarowych świeci w 90% mondków.Podczas przyspieszania tracił moc, czasami gasł.Po wymianie pompy i wtryskiwaczy (po regeneracji),nowy filtr,czyszczony cały układ ,efekt ten sam,regulator pompy sprawny czujnik ciśnienia sprawny.Dodatkowo ciśnienie przekracza graniczne wartości zarówno górne i dolne,przez co silnik gasnie.Ręce opadają.Koszty naprawy za chwilę przekroczą wartość pojazdu.Może ktoś spotkał sie z takim przypadkiem i podzieli sie spostrzeżeniami za które będę wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez jasiekasia ; 18-07-2012 o 22:23
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 06:52   #812
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam wszystkich, teraz mam Mondeo 2004r, TDCI, 2.0. i mam taki problem przy prędkości >120km/h zaczyna migać lampka kontrolna świecy żarowej i ja tracę moc.
Wczoraj wymenilym czujnik polorzenia walka rozrzadu ale nic to nie dalo...Również wczoraj komputer wyświetl blend z ciśnieniem paliwa.... kolejny 400zlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dzisiaj wymienię czujnik ciśnienia paliwa, nie wiem co tam może być jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtryski sprawdzone i wszystko ok
A czy mogę na serwisie zdiagnozować czy jest czujnik ciśnienia paliwa w porządku czy nie?

Ostatnio edytowane przez Siergieus ; 26-07-2012 o 08:44
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 17:31   #813
michall91
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jeżeli masz błędy z ciśnieniem paliwa najprawdopodobniej P1211 i P0251, a wtryskiwacze już sprawdziłeś to Ci jeszcze została pompa do sprawdzenia.
michall91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 22:32   #814
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

ech udało się!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. problem znikłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłem Zawór ciśnienia paliwa na pompie wtryskowej num: 7701206905 (400zl) i jest po sprawie.... radze innym,tez kiedy pompa i wtryski w porządku, jak u mnie
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 05:29   #815
adrianosw
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.

Od jakiegos czasu silnik na biegu jalowym przebieral. Dzisiaj jadac sobie 120km/h i dodajac wiecej gazy samochod momentalnie stracilo moc. Zaswiecila sie pomaranczowa ''jakas'' kontrolka. Po czym samochod zgasl zaswiecila sie kontrola ladowania oraz oleju itp.Co moze byc przyczyna. Czy wina moze lezec po stronie wtrysku. Wczesniej nie odczuwalem jakis spadkow mocy itp. bylo tylko czxuc szarpanie na bieghu jalowym

Czy jest to kontrolka??

Ta owa pomaranczowa kontrolka znajduje sie powyzej 2 lampek kontorlnych od tempretury powietrza zewnetrznego.

Jaki koszt moze mnie wynieść naprawa.


pozdrawiam
adrianosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 07:12   #816
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał adrianosw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.


Ta owa pomaranczowa kontrolka znajduje sie powyzej 2 lampek kontorlnych od tempretury powietrza zewnetrznego.

Jaki koszt moze mnie wynieść naprawa.


pozdrawiam
Powyżej znajduje są kontrolka płynu w zmywaczu.
Musisz na serwis jechać i na komputerze odczytać blendy, tedy będzie wiadome co do wymiany,
jednocześnie można na komputerze sprawdzić i wtryski
Koszt naprawy od 100zl do regeneracji wtryskow..
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 11:57   #817
augustrafal
 
Postów: n/a
Domyślnie pali się sprężynka, nie ma mocy, klekocze,ciężko zapala

Witam. serdecznie. mam poważny problem z moim mondeo 2.0 tdci.
pewnego dnia podczas jazdy zapalila sie sprężynka i auto zgaslo. po ponownym zapaleniu silnika obroty zatrzymaly się na 700 i dziwnie pracował. w tym czasie nie reaguje na pedał gazu. po chwili ( czasem krudszej czasem dłuższej )sam podbija do 900 i zaczyna reagowac na pedał gazu. auto nie ma mocy wolno przyspiesza i nie osiąga dużej prękości ( jakby pracowało w trybie awaryjnym ) cały czas świeci sie sprężynka. do tego pracuje jak traktor. klekocze strasznie. z tylu biało-błękitny dym. gdy powoli zwiekszam obroty silnik pracuje "normalnie" przy ok. 1100-1300 obrotach zaczyna wariowa silnik a jak zwieksze obroty do 2000 to z tylu idzie ogromny dym. mechanik podlaczyl kom. i mam bład na cylindrze nr 2 ( nie pamiętam kodu błędu ) wiem że coś o dużym hałasie. myślałem ze wtrys. kupiłem jeden zamieniłem i nic. nawet zamieniłem wtryski miejscami i nic błąd jest cały czas na cylindrze nr 2. a i jeszcze jedno tego błędu nie można usunąć inne znikają a tego nie można usunąć kompem. kolega mechanik oddał wtryski do sprawdzenia. ponoć są wszystkie do regeneracji i znaleźli opiłki metalu w nich czyli niby też pompa do wymiany. koszt nie mały dlatego chce mieć pewność że to to. co mnie dziwi jesli pompa i wtryski czemu błąd jest na jednym cylindrze jeśli to comanrail. jeszcze na koniec dodam ze mialem kilka razy objawy jak w temacie o pompce wspowagającej czasem długo trzymałem kluczyk zanim zapalił i podobnie z obrotami jak pisałem wyżej.
dużo informacji i wiele niewiadomych.
proszę o poradę
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2012, 12:03   #818
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Przejechałem 320km do Warszawy a problem pojawił się znów i tak samo powyżej 120km/h
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2012, 12:05   #819
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: pali się sprężynka, nie ma mocy, klekocze,ciężko zapala

Cytat:
Napisał augustrafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. serdecznie. mam poważny problem z moim mondeo 2.0 tdci.
pewnego dnia podczas jazdy zapalila sie sprężynka i auto zgaslo. po ponownym zapaleniu silnika obroty zatrzymaly się na 700 i dziwnie pracował. w tym czasie nie reaguje na pedał gazu. po chwili ( czasem krudszej czasem dłuższej )sam podbija do 900 i zaczyna reagowac na pedał gazu. auto nie ma mocy wolno przyspiesza i nie osiąga dużej prękości ( jakby pracowało w trybie awaryjnym ) cały czas świeci sie sprężynka. do tego pracuje jak traktor. klekocze strasznie. z tylu biało-błękitny dym. gdy powoli zwiekszam obroty silnik pracuje "normalnie" przy ok. 1100-1300 obrotach zaczyna wariowa silnik a jak zwieksze obroty do 2000 to z tylu idzie ogromny dym. mechanik podlaczyl kom. i mam bład na cylindrze nr 2 ( nie pamiętam kodu błędu ) wiem że coś o dużym hałasie. myślałem ze wtrys. kupiłem jeden zamieniłem i nic. nawet zamieniłem wtryski miejscami i nic błąd jest cały czas na cylindrze nr 2. a i jeszcze jedno tego błędu nie można usunąć inne znikają a tego nie można usunąć kompem. kolega mechanik oddał wtryski do sprawdzenia. ponoć są wszystkie do regeneracji i znaleźli opiłki metalu w nich czyli niby też pompa do wymiany. koszt nie mały dlatego chce mieć pewność że to to. co mnie dziwi jesli pompa i wtryski czemu błąd jest na jednym cylindrze jeśli to comanrail. jeszcze na koniec dodam ze mialem kilka razy objawy jak w temacie o pompce wspowagającej czasem długo trzymałem kluczyk zanim zapalił i podobnie z obrotami jak pisałem wyżej.
dużo informacji i wiele niewiadomych.
proszę o poradę
kiedy jest opiłki metalu to na 100% pompa
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2012, 12:38   #820
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

jak opiłki w filtrze paliwa to pompa, najpierw zrobić pompę potem wtryski (nie na odwrót)
wada tego modelu/rocznika

a tak z ciekawości jaki ma przebieg?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.