Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2017, 18:17   #51
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał drof1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
informację uzyskałem w rozmowie z warsztatem Bosch Serwis.
Jaki więc proces regeneracji przechodzą te wtryski fabrycznie?
To, że producent nie wypuszcza na rynek zestawów naprawczych, żeby kowale i Janusze się za to nie brali bez sprzętu i umiejętności, to nie znaczy wcale, że sam tego nie robi.

Przecież producent ma dostęp do części do czegoś co sam produkuje.
Tak samo jest ze skrzyniami PS, są dostępne w dwóch opcjach - funkiel nówka za 22kPLN i regenerowana za jakieś 17kPLN.
Turbiny Garret też regeneruje sam i do VTG długo nie wypuszczali fabrycznych zestawów naprawczych.

Przy większości tego typu zakupów wymagany jest zwrot starych, które też podlegać będą sprawdzeniu i jeśli coś się z nich da odzyskać, to będzie to odzyskane, uzupełnione o brakujące części i znowu sprzedane.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz kontrolę dawki paliwa przy pomocy jakiekiegokolwiek sprzętu na silniku. Nie ma takiej opcji w systemie Common Rail.

Próba przelewowa jest mniej wiarygodna, ale i tak zdecydowanie bardziej niż ściemnianie ASO Forda, że coś są w stanie zmierzyć (oprócz tego, co się PCMowi wydaje, że trafia do cylindra).

Wtrysk paliwa do cylindra w systemie CR wyzwalany jest jakkolwiek dziwnie to brzmi poprzez otwarcie zaworka przelewowego i nigdy inaczej.
Główne problemy w systemie CR są dwa - pierwszy to zatkany rozpylacz, drugi przepuszczający zawór przelewowy. Nieszczelny przelew = przelewający wtrysk.

Przyczyn może być kilka - zużycie, parszywe paliwo, uszkodzona pompa CR, jazda na pustym baku.

NIGDY nie powinno się wymieniać wtryskiwaczy bez uprzedniego sprawdzenia czy reszta układu paliwowego jest w porządku i czysta, bo skończy się to na szybkiej ponownej wymianie wtryskiwacza. Jeśli w filtrze cokolwiek się błyszczy to lepiej zacząć od sprawdzenia pompy CR i dopiero później zająć się wtryskami.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 19:49   #52
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - żyłem w przekonaniu, że dzisiejszy diesel jest tak precyzyjnym wynalazkiem, że można takie dane zmierzyć na podstawie danych dostępnych ze sterownika. Wydawało mi się to oczywiste, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że dzisiejsze wtryskiwacze CR potrafią wykonać kilka (chyba do 7 jak dobrze pamiętam) dawek podczas jednego cyklu. A nie robią tego same, tylko na podstawie impulsu, który dostają ze sterownika.
Dla mnie wydawało się to normalne...
Nie jestem jednak na bieżąco, współczesne czasopisma motoryzacyjne piszą mało o nowoczesnych technologiach a co fachowiec to inna opinia...
Gdybym wiedział, do kogo mogę pojechać na fachową diagnostykę, to zrobiłbym to już dawno. Nie ważne, czy byłby to 5 km czy 100 km.
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 20:25   #53
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy większości tego typu zakupów wymagany jest zwrot starych, które też podlegać będą sprawdzeniu i jeśli coś się z nich da odzyskać, to będzie to odzyskane, uzupełnione o brakujące części i znowu sprzedane.
ASO nie żąda zwrotu wymontowanych wtryskiwaczy. Czas oczekiwania wynosi dwa dni od zamówienia.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 26-01-2017 o 20:30
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 10:26   #54
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Napisałem przy większości, nie przy każdym. Widocznie mało opłacalne dla nich jest odzyskiwanie czegokolwiek z wtrysków. Mało prawdopodobne się wydaje, że gdyby było inaczej, to by ich nie chcieli. Przecież nikt nie buduje swojego silnika z CR, żeby nie miał co oddać.

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żyłem w przekonaniu, że dzisiejszy diesel jest tak precyzyjnym wynalazkiem, że można takie dane zmierzyć na podstawie danych dostępnych ze sterownika.
Nie bardzo. Nie ma żadnego czujnika, który mierzy wydatek paliwa na wtryskiwacze.
Nie ma żadnego czujnika, który mierzy wydatek paliwa na listwę CR.
Silnik ma co prawda możliwość regulacji dawki (korekty wtryskiwaczy), ale robi to w sumie tylko na podstawie czujnika spalania stukowego, MAFa, MAPa, czujnika ciśnienia na szynie CR i pewnie kilku innych jeszcze nie uwzględniłem, ale ...
Nie ma niczego co mogłoby zmierzyć jakość rozpylenia paliwa w komorze (a od tego zależy jakość spalania mieszanki paliwo powietrze).
Nie ma niczego, co mogłoby skontrolować szczelność zaworu przelewowego albo jego zatkanie (on steruje ilością wtryskiwanego paliwa).

PCM cały czas działa w oparciu o to, że wtrysk jest sprawny. Zadaje impuls o określonej szerokości i "spodziewa się", że odpowiadająca tej szerokości impulsu dawka paliwa dostanie się do cylindra.

To co jest najbardziej zabawne, to ludzie, którzy cieszą się z tego, że na hamowni ich 5letni Diesel ma więcej mocy niż w katalogu. A bardzo często jest pierwszy znak tego, że przelewają wtryskiwacze - dawka paliwa jest większa, stąd moc większa.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 12:15   #55
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał drof1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO nie żąda zwrotu wymontowanych wtryskiwaczy. Czas oczekiwania wynosi dwa dni od zamówienia.
No pewnie że nie, tylko więcej płacisz za wtryskiwacz
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 12:35   #56
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Zadzwoniłem ponownie do ASO, no i sprawa wygląda tak: cena za wtryskiwacz wynosi 738 zł pod warunkiem zwrotu wymontowanego. W przeciwnym razie obowiązuje dopłata 180 zł za sztukę.
Podczas poprzedniej rozmowy pan z ASO nie był łaskaw o tym wspomnieć.
No to teraz pytanie:
Co jest lepszym wyborem używane z gwarancją rozruchową z allegro, czy regenerowane z aso ?
Oszczędność na korzyść używek wynosi od 2150 do 1750 zł na komplecie. Czy to jedyny argument za ?

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 27-01-2017 o 12:56
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 12:56   #57
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał drof1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oszczędność na korzyść używek wynosi od 2150 do 1750 zł. Czy to jedyny argument za ?
No ja bym nie powiedział, że aż tyle zaoszczędzisz. Jakbym kupował używki, to bym jednak najpierw wrzucił to na stół aby sprawdzić czy to cokolwiek warte i czy w ogóle warto je zakładać do auta. Przynajmniej 50 od sztuki nie Twoje, także 200 oszczędności mniej. Żeby zaoszczędzić 2150 musiałbyś kupić go za 200 od sztuki. Samochód z małym przebiegiem nawet mocno uszkodzony też swoje kosztuje, a do odzyskania z mocno uszkodzonego auta jest mało. No chyba, że ktoś podpierdzielił w miarę nowe auto i gorący towar szybko trzeba spuścić.

Teraz rodzi się tylko jedno pytanie. Ile jeszcze zamierzasz tym samochodem jeździć.

Jeśli długo, to bym się nie zastanawiał. Nowy wtrysk to nowy wtrysk. Efektywność spalania na pewno będzie większa, dawkowanie paliwa lepsze. Może się okazać, że jeśli autem będziesz chciał pojeździć jeszcze trochę, to to co nadpłacisz za wtryski zwróci się w niespalonym paliwie.

To 738 to po rabacie jest? Pytałeś w ogóle o jakieś rabaty? Dzwoniłeś do innych ASO?

Ile dają gwarancji na te regenerowane? Rok? Dwa? a na używki ile dostaniesz? 14 dni? miesiąc?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 13:39   #58
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Aso Ford jest w Rzeszowie. Dwa razy tam dzwoniłem a jutro wybieram się osobiście i spróbuję ponegocjować. Auto mam od listopada 2016, przekroczyło 200 tyś, ale systematycznie było serwisowane w aso. Ostatni przegląd jest aktualny i myślę że to daje mi pole do negocjacji rabatu.Mam zamiar pojeździć tym autem co najmniej 4 lata.
Co do Twoich argumentów wrzoch, zgadzam się i też brałem je pod uwagę.
Poza jednym, piszesz:: co nowy wtrysk to nowy. No nie do końca, bo są to wtryski po regeneracji, in plus fabrycznej regeneracji.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 27-01-2017 o 13:45
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 19:58   #59
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

... to mogę się pochwalić, że wtryskiwacze wymienione, kody ustawiłem sam Forscanem, (bo mechaniku się popsuł komputer) i konwulsje silnika ustały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 05:36   #60
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał leszekadamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to mogę się pochwalić, że wtryskiwacze wymienione, kody ustawiłem sam Forscanem, (bo mechaniku się popsuł komputer) i konwulsje silnika ustały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wiedzieć jaki przebieg wymiany? I ile łączenie wtryskiwacze kosztowały?
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.