Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2021, 18:13   #1
marcinek-79
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-02-2021
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie gaśnie na drodze kontrolka check engine

Cześć. Kupiłem tydzień temu Focusa Mk.1 2003r, 1.6 benzyna. Wczoraj po zrobienie ok. 20 km. zapaliła się kontrolka check engine, a minutę później kontrolka oleju po czym silnik zgasł. Po odpaleniu udało mi się dojechać pod dom, (1km.) Po drodze sytuacja powtórzyła się. Na miejscu stwierdziłem niedobór oleju w silniku, który uzupełniłem.
Następnego dnia popołudniu po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawiła się kontrolka check engine i do tej pory nie zniknęła. Za to po przejechaniu 5 km. silnik znów zgasł tuż po pojawieniu się kontrolki oleju. Narazie jest ok. czyli nie gaśnie na drodze, ale check engine wkur...ia oko nadal.
Wiecie coś więcej oprócz tego, że powinien go zobaczyć mechanik na komputerze? Czy gaśnięcie było spowodowane niedoborek oleju?

marcinek-79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 19:46   #2
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: gaśnie na drodze kontrolka check engine

ło człowieku to przytarłeś silnik mam taki sam motor tylko z 98r to przy -5 jak stałem przy sklepie z odpalonym silnikiem to mi się 2x zagotował ale nowina taka że mój znajomy też ma ale kombi i ma tak samo że w mróz gotuje mu się silnik

W mk1 jest bardzo mały filtr oleju ogólnie nie wchodzi też za dużo tego oleju więc aby zapaliła się kontrolka musiałeś mieć z 1,5l oleju zamiast 3.8l

cheka skasujesz odłączając akumulator i musisz zewrzeć klemy ( bez akumulatora ) na 10 sekund wystarczy podłączasz i wszystkie błędy wykasowane
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 08:54   #3
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: gaśnie na drodze kontrolka check engine

Cytat:
Napisał marcinek-79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Kupiłem tydzień temu Focusa Mk.1 2003r, 1.6 benzyna. Wczoraj po zrobienie ok. 20 km. zapaliła się kontrolka check engine, a minutę później kontrolka oleju po czym silnik zgasł. Po odpaleniu udało mi się dojechać pod dom, (1km.) Po drodze sytuacja powtórzyła się. Na miejscu stwierdziłem niedobór oleju w silniku, który uzupełniłem.
Następnego dnia popołudniu po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawiła się kontrolka check engine i do tej pory nie zniknęła. Za to po przejechaniu 5 km. silnik znów zgasł tuż po pojawieniu się kontrolki oleju. Narazie jest ok. czyli nie gaśnie na drodze, ale check engine wkur...ia oko nadal.
Wiecie coś więcej oprócz tego, że powinien go zobaczyć mechanik na komputerze? Czy gaśnięcie było spowodowane niedoborek oleju?
Kupiłeś tydzień temu i ... nie sprawdziłeś co kupujesz?? Jaki był ten stan oleju?? Pisz co dalej, bo chyba wpakowałeś się na minę.
na razie*, niedoborem*

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 08-02-2021 o 10:05
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.