Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2021, 19:34   #1
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od pewnego czasu borykam się z mocno osłabionym zasięgiem pilota zamka centralnego. Na początku mówię, że na 95% nie jest to wina samego pilota: bateria jest nowa, wszystkie styki przeczyszczone, razem z płytką, testowałem to na dwóch pilotach, oraz w środku samochodu działa wzorowo, reagując na każde przyciśnięcie guzika.

Na zewnątrz muszę kierować pilotem bezpośrednio w podszybie, bo inaczej ledwo łapie, nawet w odległości 6 metrów.

Jakiś czas temu montowałem ładowarkę do wideorejestratora pod lampkę podsufitki i zastanawiałem się, czy czasami to ona nie zakłóca w jakimś stopniu fal radiowych, ale raczej to bzdura, bo na radio samochodowe też by to wpływało, przynajmniej ja tak myślę.

Apropo anteny, wyczytałem, że ta od zamka centralnego znajduje się gdzieś na podsufitce. Może przypadkowo gdzieś ją "kopnąłem" w głąb podczas montażu ładowarki, ew, poluzowałem wpięcie kostki, przez co ma słaby odbiór? Nie mam zielonego pojęcia już co robić.

Gdzie dokładnie w podsufitce znajduje się ta antena centralnego zamka? Jeśli rzeczywiście tam, to jak się do niego dostać? Mam przejściowego Focusa (2007, niektóre elementy są poliftowe, w tym radio samochodowe), jeśli ma to znaczenie.

Może coś przekombinowałem? Proszę was o rady. Z góry dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez dżejkobs ; 31-01-2021 o 19:44
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 20:27   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Musisz znależć centralkę zamka, z niej powinien wychodzic kawałek zwykłego kabla, który spełnia role anteny.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 20:37   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z niej powinien wychodzic kawałek zwykłego kabla
ten focus jest już nowszy i nie ma takich cudów

Jaki jest obecnie GEM w aucie (w nogach pasażera)?

przedlift ma centralkę w okolicach słonecznika pasażera (mniejsza niż pudełko zapałek), polift ma zintegrowaną z GEM.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

....o miejscowy, to sobie sam mogę wszystko sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
włącznie z tym czy to wina centralki, GEM, czy samego pilota.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 31-01-2021 o 20:41
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 09:11   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

[QUOTE=dżejkobs;3315428
Jakiś czas temu montowałem ładowarkę do wideorejestratora pod lampkę podsufitki i zastanawiałem się, czy czasami to ona nie zakłóca w jakimś stopniu fal radiowych, ale raczej to bzdura, bo na radio samochodowe też by to wpływało, przynajmniej ja tak myślę.[/QUOTE]
Niby czemu może nie zakłócać? W mieście nie zauważysz, ale wyjedź dalej i klops. Zresztą FM masz 87,5-108 MHz, a pilot na 433MHz. Tylko, że łądowarka będzie zakłócać jak lampka się świeci, więc w teorii powinieneś móc otworzyć, ale nie zamknąć.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 18:21   #5
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby czemu może nie zakłócać? W mieście nie zauważysz, ale wyjedź dalej i klops. Zresztą FM masz 87,5-108 MHz, a pilot na 433MHz. Tylko, że łądowarka będzie zakłócać jak lampka się świeci, więc w teorii powinieneś móc otworzyć, ale nie zamknąć.
Wiesz co, chyba masz rację, bo zrobiłem mały test. Otworzyłem normalnie samochód, zapaliła się lampka, i ni cholery nie mogłem zamknąć samochodu. Dopiero jak lampka zgasła to samochód zamknął się bez problemu. Tak samo jak jest zamknięty samochód, to foka reaguje na przycisk zamknięcia nawet zza ściany.

I teraz pytanie: Co dokładnie jest przyczyną (podpięcie kabla pod kostki lampki, czy obecność samej ładowarki w pobliżu) i jak mogę to wyeliminować? Muszę zupełnie gdzie indziej przenieść instalację ładowarki, czy wystarczy przedłużyć kabel i np. umieścić ją w osłonie słupka, lub przenieść antenę zamka centralnego?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przedlift ma centralkę w okolicach słonecznika pasażera (mniejsza niż pudełko zapałek), polift ma zintegrowaną z GEM.
No właśnie nie mogę go znaleźć, mimo że dość szeroko zdjąłem podsufitkę od strony pasażera. Pogrzebałem tam ręką i nic nie wykryłem. Chyba, że jeszcze mocniej musze ją rozebrać, bo rozkręciłem tylko słonecznik pasażera.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki jest obecnie GEM w aucie (w nogach pasażera)?
Chodzi o wersję? To była jedna z pierwszych ("A" to się nazywa?). Pamiętam, bo sprawdzałem przy okazji podpięcia się do ELMconfig

Ostatnio edytowane przez dżejkobs ; 01-02-2021 o 18:30
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 18:37   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał dżejkobs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o wersję? To była jedna z pierwszych ("A" to się nazywa?).
"A" to co najwyżej wersja "bogactwa" i Ax jest najsłabsze, w poliftach takich nie pamiętam.
W przedliftach widziałem je w wersjach z ręcznymi lusterkami bocznymi.

Pierwsza cyfra całego numeru jasno określa przedlift/polift, albo wystarczy spojrzeć żeby wiedzieć jaki to GEM.
Dla laika: w przedlifcie bezpieczniki mają numery od 37 do 84 w polifcie od 101 do 143

Często montowałem zasilanie z lampki podsufitki, sam z takiego korzystam w kilku fordach, fakt, lekko zakłóca mi radio ale tylko na końcach zasięgu stacji.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 20:00   #7
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla laika: w przedlifcie bezpieczniki mają numery od 37 do 84 w polifcie od 101 do 143
Byłem sprawdzić, jest to poliftowy GEM w takim razie, występuje ta druga numeracja. Co ciekawe, mam przedliftowego Focusa, pewnie dlatego, że jest to przejściówka
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 20:11   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

To centralny jest w GEM.

Międzylifty są... jak sama nazwa wskazuje.

Jest poliftowy GEM, no to jest.

Stara zasada w elektronice, jak coś nie działa i nie ma oczywistych błędów, odłącz wszystko i składaj jeszcze raz.

Dlatego nie lubię robić kilku modów za jednym podejściem, jak się coś wyłoży to nigdy nie wiadomo, która zmiana krzaczy.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 20:29   #9
dżejkobs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozkładałem i składałem całą skrzynkę całkiem niedawno. Niestety, nic to nie dało. Ogólnie, to zatrzymałbym się przy tej ładowarce. Pomogłoby przeniesienie jej np w okolice słupka, czy trzeba ją w ogóle odpiąć z instalacji podsufitki? Tak jak pisałem, problem pojawia się, gdy lampka jest zapalona, a ja jestem nieco dalej od samochodu. Dopiero bezpośrednio przy antenie działa bez problemu. Musiałbym zapewne wypróbować jedno i drugie
dżejkobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 20:36   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Bardzo słaby zasięg pilota centralnego zamka

Nie wiem co masz tam wpięte, odłącz i sprawdź czy pomogło.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.