Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2016, 20:53   #1
SkrobuleK
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-08-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Witam!

Na wstępie chciałbym poprosić o wyrozumiałość.

Otóż męczy mnie korzystanie z oryginalnego radia Fusiona z 2004 roku, radyjko jak na zdj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieszkam na wsi, więc z sygnałami radia jest kiepsko, a zgrywanie utworów na oddzielne płyty (których pojemność zresztą nie zachwyca) jest po prostu kłopotliwe.

I tutaj pojawia się moje pytanie do Was. Polecicie mi jakieś radio kompatybilne z miejscem, które pozostanie bo demontażu tego całego, szerokiego panelu? Czy polecacie raczej kupno jakieś półeczki wspomagającej i montaż zwykłego? Chciałbym chociaż wyprowadzić sobie AUXa ale czytałem, że w wersji przed FL jest z tym jakiś problem i tak się zastanawiam co na to zaradzić. :< Ewentualnie może jakieś radio + nawigacja od razu? Jakie rozwiązania stosowaliście w swoich Fusionach? Tęsknie już za zwykłym pendrivem. :x

Z samochodami mam jak na razie krótko do czynienia, nawet nie mam się kogo poradzić w rodzinie, a kumple-Janusze są na ogół tylko mocni w gadce, więc wolę poradzić się Was.

PS. Natrafiłem na temat o demontażu oryginalnego radia i wydaję się to w miarę przystępna operacja. Raczej chyba nie mam się czego obawiać, co? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

SkrobuleK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 22:28   #2
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Może na początek transmiter radiowy do gniazda zapalniczki?
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 15:46   #3
SkrobuleK
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-08-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Właściwie nie pomyślałem o tym, tylko mam dwa pytania:

1. Jak z jakością dźwięku z takiego transmitera? Czy zadowalająca, jeśli kupię w miarę konkretny?

2. Czy korzystanie z takiego transmitera nie obciąża nadto akumulatora?

Dziękuję za odpowiedź @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SkrobuleK ; 05-12-2016 o 16:12
SkrobuleK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 17:43   #4
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

1. Nie wiem, proponuje poczytać na forach z technicznego punktu widzenia jakoś dźwięku nie powinna być zła, jak ewentualnie kupisz podziel się na forum jak się sprawuje.

2. Raczej nie, jednak osobiście ja nigdy nie zostawiam w gniazdku zapalniczki nawet ładowarki na dłuższy postój.

Ceny takich transmiterów wahają się od 20 do 100 zł, więc nieporównywalnie mniejszy do nowego radia niektóre są na wysięgniku więc może fajna opcja żeby go podłączyć w drugie gniazdo zapalniczki i moduł mieć blisko hamulca ręcznego albo pod nim w tym zagłębieniu..
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 20:03   #5
SkrobuleK
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-08-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Rozumiem, przymierzam się do kupna tego egzemplarza
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - słyszałem o nim na naszym forum.
Zbierał dość ciekawe opinie, i ponoć spadek jakości jest ograniczony, więc nie zaszkodzi spróbować. Troszkę go poużywam i dam znać jak się sprawy mają. Dzięki za nakierowanie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
SkrobuleK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 08:39   #6
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Ja o nim pisałem -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak kupisz, to napisz krótką recenzję.
Myślałem, by coś takiego kupić do Fiesty, bo do C-Maxa nie potrzebuję.
Na razie jednak wstrzymuję się, bo nie wiem, czy Fiesta nie pójdzie do sprzedania.

Potrzebujesz wersję "2S", czyli dodatkowo "obsługa rozmów głosowych"?
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 20:26   #7
SkrobuleK
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-08-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?

Wybaczcie za późną odpowiedź, ale jak to mówią "lepiej późno niż wcale". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, chciałem wersję 2S z tego względu, że różnica cenowa nie taka wielka, a sama funkcja jest przydatna.

Od jakiegoś czasu korzystam już z tego transmitera i powiem tak:
1. Jakość dźwięku nie różni się od puszczanego z płyty do momentu, gdy nie słuchamy muzyki mocno głośno, wtedy słychać (przynajmniej u mnie) lekkie trzeszczenie.
2. Urządzonko bardzo wygodne, małe i poręczne, i w prosty sposób łączy się z telefonem przez dedykowaną aplikację.
3. Aplikacja z tego co widzę cały czas dostaje update'y, także widać, że jej twórcy nie mają klientów, za przeproszeniem, w dupie.

Wydaję mi się, że po praktycznie dwóch miesiącach korzystania z niego mogę go Wam polecić, jeśli nie macie zamiaru opuszczać szyb od auta i odpalać disco-polo na całą wioskę, bo Zenek może trochę trzeszczeć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SkrobuleK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.