Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2015, 12:53   #41
LukNL
ford::beginner
 
Avatar LukNL
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 21-04-2014
Skąd: Tg
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Czyszczenie przepustnicy i zaworu (silniczek krokowy)

Witam

Panowie mam pytanie, a raczej kilkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1.Czy te torxy też odkręcać, aby lepiej wyczyścić, czy nie ruszać?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2.Tą uszczelkę ktoś zakładał na szybko, czy należy wymienić czy poprawnie założyć oraz czy ślady rdzy? delikatnie papierkiem można przelecieć?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za odpowiedz
Pzdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Photo0367.jpg (98.0 KB, 369 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Photo0366.jpg (66.8 KB, 359 wyświetleń)

__________________
"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć' -A. Einstein
LukNL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 16:17   #42
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Czyszczenie przepustnicy i zaworu (silniczek krokowy)

1. Nie ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. możesz przelecieć albo nawet zmyć. Uszczelka jeśli słabo wchodzi bądź nie spełnia swojej roli to do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 04:42   #43
gigo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2019
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czyszczenie przepustnicy i zaworu (silniczek krokowy)

Witam,
Tak informacyjnie:
Po zakupie Forda Ka z LPG, silnik miał za duże obroty. Znalazłem nie wpięty wężyk od podciśnienia, a po jego założeniu obroty spadły i było OK.
Ale po zapaleniu zimnego silnika, obroty były bardzo niskie, a nawet potrafił zgasnąć. Odkręciłem silniczek krokowy, umyłem go, sprawdziłem napięcie we tyczce i było 12V. Silniczek podpiąłem pod wtyczkę i włączyłem zapłon, żadnej reakcji (choć było czuć trzymając cewkę silniczka, że cewka sprawna, ale oś z uszczelką się nie przesuwa) Doszedłem do wniosku że mechanizm silniczka uszkodzony. Zakupiłem używany (30zł) ale wtyczka nie pasowała ale jakoś sobie poradziłem, no niestety, ta sama sytuacja. Zakupiłem drugi w podobnej cenie (już z dobrą wtyczką) skręciłem całość, podpiąłem wtyczkę. Po odpaleniu, silnik wszedł na wyższe obroty, co po chwili zaczęły lekko spadać do tych już podstawowych. Oczywiście na desce zaświeciła się lampka silnika, ale mając program i kabel, skasowałem błąd. Przez tydzień wszystko chodzi tak jak powinno być.
Pozdrawiam.
gigo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , gaśnie , krokowy , wolne obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.