Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2020, 14:04   #31
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 185
Domyślnie Odp: Praca EGR

Ostatecznie konrolkę wypalania DPF oparłem na sterowaniu świec żarowych. Znacznie mniej roboty i działa idealnie.

Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 12:53   #32
adijos_5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Praca EGR

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatecznie konrolkę wypalania DPF oparłem na sterowaniu świec żarowych. Znacznie mniej roboty i działa idealnie.
Możesz napisać coś więcej jak to działa? Jak świece żarowe mają się do wypalania DPF - wiem, że to zależy od temperatury silnika, ale co się dzieje innego ze świecami podczas wypalania?
EDIT: Czy świece podgrzewają filtr?
adijos_5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 13:06   #33
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: Praca EGR

Nie wiem jak to wyglada w mk2, ale przecież ma obd2, więc powinno to działać - nie wiem czy nie łatwiej i znacznie trafniej jeśli chodzi o odczyty, nabyć sobie jakiś interfejs na bluetooth, do tego appka w telefon (Forscan Lite) i pięknie pokazuje stopień zapełnienia filtra jak i moment wypalania. Ale podkreślam, nie wiem czy to na 100% zadziała w mk2fl, i jakie tam są PiDy do odczytu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 13:13   #34
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Praca EGR

A będziesz pamiętać żeby przy każdej jeździe włączać apkę?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 13:30   #35
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: Praca EGR

W moim przypadku w mk3 nie włączam jej za każdym razem, ponieważ wypalanie robi się cyklicznie co około 400-500km. Więc np kiedy jadę w trasę, albo licznik km zbliża się np do 400km, odpalam appkę. Dodam tylko że posiadam do tego drugi niezależny telefon (jakiś stary Sony na androidzie z odzysku), który nie ma żadnej innej roboty tylko sprawdzanie parametrów. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 14:20   #36
adijos_5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Praca EGR

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku w mk3 nie włączam jej za każdym razem, ponieważ wypalanie robi się cyklicznie co około 400-500km. Więc np kiedy jadę w trasę, albo licznik km zbliża się np do 400km, odpalam appkę. Dodam tylko że posiadam do tego drugi niezależny telefon (jakiś stary Sony na androidzie z odzysku), który nie ma żadnej innej roboty tylko sprawdzanie parametrów. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie nie zaobserwowałem jeszcze jakiegoś wzoru wg, którego by się dopalał. Dodatkowo często muszę się domyślać czy to już? Czy to teraz? I albo wyłączę samochód bo tego nie zauważę albo jeżdżę w kółko "bo mi się wydaje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampka/dioda byłaby bardziej cywilizowana i wygodna niż trzymanie podpiętego telefonu cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adijos_5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 14:52   #37
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: Praca EGR

Zgadza się. Producenci jednak z założenia tworząc DPF zakładają że to element „bezobsługowy”. A jak to wyglada w realu to każdy sam wie. W moim mk3 ponieważ nie chciało mi się zbytnio dłubać i szukać jakiegoś konkretnego sygnału wzbudzającego wypalanie dpf by montować diodę, poszedłem właśnie dlatego w taką stronę. Kupiłem sobie Vscana pod BT, ożywiłem poczciwą Xperię (serwisuję fony, więc mam trochę gratów) i tak sobie teraz jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 00:17   #38
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 185
Domyślnie Odp: Praca EGR

Cytat:
Napisał adijos_5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz napisać coś więcej jak to działa? Jak świece żarowe mają się do wypalania DPF - wiem, że to zależy od temperatury silnika, ale co się dzieje innego ze świecami podczas wypalania?
EDIT: Czy świece podgrzewają filtr?
Świece żarowe są załączane podczas procesu wypalania się filtra DPF jako dodatkowy (bardzo silny zresztą) odbiornik mocy, podobnie jak podgrzewane lusterka lub podgrzewana tylna szyba. Można to łatwo zaobserwować na forscanie lub innej apce (PID: GLOW_PLUG). Wykorzystując tę wiedzę można oprzeć kontrolkę DPF o tylko ten parametr, ignorując świecenie diody tuż przed zapłonem oraz w pierwszych sekundach jazdy które wskazują na dogrzewanie silnika, czyli pierwotną funkcję tych świec.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 16:21   #39
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Praca EGR

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe są załączane podczas procesu wypalania się filtra DPF jako dodatkowy (bardzo silny zresztą) odbiornik mocy, podobnie jak podgrzewane lusterka lub podgrzewana tylna szyba. Można to łatwo zaobserwować na forscanie lub innej apce (PID: GLOW_PLUG). Wykorzystując tę wiedzę można oprzeć kontrolkę DPF o tylko ten parametr, ignorując świecenie diody tuż przed zapłonem oraz w pierwszych sekundach jazdy które wskazują na dogrzewanie silnika, czyli pierwotną funkcję tych świec.
Czy sprawdzałeś PID podczas wypalania? Jak u Ciebie zachowuje się PID podczas jazdy i wypalania, a jak dioda podczas wypalania - czy cały czas podczas wypalania się świeci - przez kilka minut? U mnie tylko na początku procesu na chwilkę zmienił się na ON a potem cały czas do końca wypalania było OFF. Czy to ma odzwierciedlenie w pracy świec, czy tylko pokazuje moment załączenia? Czy dioda też zapala się na początku procesu wypalania a potem do końca wypalania już się nie świeci? Może u mnie te świece źle pracują? Ale nie mam żadnego problemu z odpalaniem nawet jak było bardzo zimno, wypalanie dpf też mam co ok 550-650 km. Czyli wszystko niby OK. Tylko ten czas pokazywania na PID - ON jakiś taki krótki.
Edit
Ok już yaris1 wytłumaczył mi w innym wątku. Myślałem że PID od świec jest ogólny od świec żarowych w silniku, ale ten dotyczy piątej świecy od DPF której w moim silniku nie ma. W moim przypadku pozostaje tylko dioda od grzania lusterek.

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 23-03-2020 o 22:35
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2020, 11:33   #40
adijos_5
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Odp: Praca EGR

Jak sprawdzić czy w moim silniku jest piąta świeca od DPF? Taka kontrolkę wtedy trzeba oprzeć na normalnych świecach?
I jeśli nie mam kontrolki podgrzewania lusterek to jakie inne objawy (świecące najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) znaleźć?
adijos_5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.