Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2020, 20:45   #1
krzysztof16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2020
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 dci
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Po wymianie czujnika abs nie działa hill asist i parking assist

Witam,
Jakoś miesiąc temu padł mi czujnik tylnego prawego koła, wymieniłem na zamiennik - wg. numerów oryginalnego. No i niby wszystko wróciło do normy - znikły błędy ABS, hill assist i DDSa, wydawało mi się że jest wszysto ok, ale zdałem sobie właśnie sprawę że od tego czasu system parking assist, ani razu nie znalazł wolnego miejsca i ani razu nie zadziałał hill assist, a wcześniej to działało (oczywiście hill assist włączony w ustawieniach). Forscan nie pokazuje żadnych błędów, auto zresztą też, tak sobie myślę - może te czujniki wymagają jakiejś kalibracji po wymianie?

krzysztof16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 22:08   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Po wymianie czujnika abs nie działa hill asist i parking assist

Cytat:
Napisał krzysztof16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ale zdałem sobie właśnie sprawę że od tego czasu system parking assist, ani razu nie znalazł wolnego miejsca ...
Znajdowanie wolnego miejsca przez SAPP/APA nie ma dokładnie NIC wspólnego z czujnikiem ABS. To funkcja czujników parkowania. Jeśli działają czujniki - to musi znajdować miejsce.
Czujnik ABS "zaczyna pracować" dopiero po znalezieniu miejsca, jak się zaczyna parkowanie...

Cytat:
Napisał krzysztof16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ani razu nie zadziałał hill assist...
HLA to funkcja POMPY ABS a nie czujników ABS. Jeśli ABS działa i nie ma błędów, to HLA musi działać...

Raczej sądzę, że Kolegi "metodologia testowania" ma niedostatki a nie same funkcje...
No chyba, że ktoś przy wymianie czujnika ABS - z nudów... - "bawił się" konfiguracją auta (CCC)...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 09:53   #3
krzysztof16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2020
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 dci
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Re: Po wymianie czujnika abs nie działa hill asist i parking assist

Być może jest jak piszesz, konfiguracją auta się bawiłem i miałem z nią pewne negatywne przejścia ale przywrócenie asbuilta rozwiązało problem. W każdym razie spróbuje jeszcze to potestować, a tak przy okazji - to czy u ciebie na pochyłościach gdy system działa pojawia się kontrolka? U mnie nie ma nic, mimo że self test zegarów pokazuje że ta kontrolka jest w moich zegarach i jest sprawna, jakoś włącza się to forscanem czy jakaś inna historia jest z tym związana?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2020-10-31 21.18.36.jpg (78.6 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzysztof16 ; 01-11-2020 o 10:43
krzysztof16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.