Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 16:39   #11
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Krystos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku roku byłem z rodzicami odwiedzić salony w celu zakupu dla nich miejskiego auta. Bardzo im się spodobał nowy ford ka plus, o którego istnieniu nawet nie wiedziałem. Wcześniej jeździli fordem fusion 1.4 benzyna i szukali podobnego trochę wyższego samochodu, fiesta wydawała się za niska. Ka plus po zmierzeniu okazał się być gabarytami podobny do Fusiona tylko bagażnik ma mniejszy. Rodzice od dwóch tygodni cieszą się nowym autem. Miałem okazję nim pojeździć i powiem, że jest dobrze wyciszony, przyjemny w środku i dobrze wyposażony, silnik ten mocniejszy 1.2 85 koni wydaje być się wystarczający jest duża szansa że będzie bezawaryjny bo jest wolnossący i czterocylindrowy, kultura jego pracy bardzo wysoka a dziś w małych autach to rzadkość. Podstawowy silnik 70 koni ma do setki 16 sekund, odradzam. Auto ma wygodne zawieszenie, nie za miękkie. Wyposażony w zestaw ford sync 1.1 w wersji 5.11 mam podobny w focusie i podpowiem użytkownikom, że przy połączeniu z telefonem z androidem po dłuższym przytrzymaniu klawisza wybierania głosowego system łączy się z asystentem telefonu, można powiedzieć np "wyślij sms" zapyta do kogo i jakiej treści itd. Fajna sprawa więcej informacji można uzyskać czytając o usłudze google now. Fajnie się prezentuje w kolorze Smoke Grey. Jest już sporo testów auta na Youtube.
Potwierdzam --jeżdzi super, pojeżdziłem już nim i po mieście i po autostradzie, wyciszony super i zawieszenie komfortowe a bagażnik nie jest taki zły, za to jest wyższy ,narty 175cm wchodzą po przekątnej może jeszcze jechać z tyłu jedna osoba,w starej kaczce musiałem wkładać do tyłu nad tylną półką i tez się jeżdziło, nie jest żle,za takie pieniądze jest takie autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,

Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 17:46   #12
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Pytanie mam,,,jest już na forum jakaś nowa kaczka KA+ oprócz mojej ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 23:08   #13
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Jakoś mało ich jeszcze na ulicach. Czytałem dzisiaj , że nowy model forda Ecosport ma tą samą płytę podłogową co ka+. Ostatnio zauważyłem, że auto ojca ma limiter prędkości a przełącznik ma także funkcję tempomatu, wydaje mi się że można by go uaktywnić u któregoś z forumowych magików komputerem.
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 23:48   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,724
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Jal ktoś lubi nowinki, to niedługo będzie dostępny w ka+ Sync3 z 6,5" ekranem dotykowym. I będzie wersja active ze zwiększonym prześwitem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 14:20   #15
jarzak1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: MKIV combi, Gold z navi convers+ / KA+ Trend+
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM / 1,2 85 KM
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 46
Talking Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Eriberonter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie mam,,,jest już na forum jakaś nowa kaczka KA+ oprócz mojej ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jest, rzeczywiście na ulicach ich jeszcze mało.
Moja żona od połowy grudnia jest posiadaczką i bardzo sobie chwali. Przejechała już 2 700 km. Szczególnie zadowolona jest, że KA+ jest taki cichy, mały, a jednocześnie w środku dosyć pojemny. No i wyposażenie też całkiem, całkiem za tak niewielkie pieniądze.

Ostatnio edytowane przez jarzak1808 ; 20-03-2018 o 10:29 Powód: dopisek
jarzak1808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 12:48   #16
kevinek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka Plus Trend Plus
Silnik: 1,2
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Ja również jestem nabywcą nowego Forda Ka +. Póki co same pozytywne wrażenia. Jedyne co mnie jak dotąd rozczarowało to brak opcji ściemniania kontrolek na kierownicy i zegarów. Autko jeździ bardzo komfortowo, nie czuć prędkości, silnik jest cichy, a skrzynia bardzo elastyczna za wyjątkiem 1. biegu. Miałem też problem ze znalezieniem otwierania wlewu paliwa - jest od wycieraczką kierowcy :/ Samochód jest duży, w zasadzie niewiele mniejszy od fiesty, a dużo tańszy. Klimatyzacja mrozi jak na antarktydzie i nie wpływa na moc silnika. W razie pytań chętnie odpowiem.
kevinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 20:56   #17
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

ogólnie nie jest żle, zauważyłem parę mankamentów a mianowicie jak jest koło zera st, parują lekko reflektory,szczególnie w miejscach kierunkowskazów,tylna półka to porażka wylatuje ,ciągle się o nią zahacza,te oryginalne dywaniki gumowe co dają zahaczają o sprzęgło i piasek leci z butów pod spód,podłokietnik drzwiowy fajny z boku bo miękki ale z dołu twardy jak holera -niewygodny,trzeba się chyba przyzwyczaićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 19:55   #18
kevinek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka Plus Trend Plus
Silnik: 1,2
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Dziwne... nie zauważyłem problemów, o których piszesz.
kevinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 09:50   #19
jarzak1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: MKIV combi, Gold z navi convers+ / KA+ Trend+
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM / 1,2 85 KM
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

W nawiązaniu do małej ilości na polskich drogach KA+ (sam widziałem tylko we Wrocławiu). W sierpniu byliśmy z żoną na urlopie we Włoszech. Tam królują małe samochody na drogach, inne podejście do tematu motoryzacji, każdy w rodzinie ma swój i nie potrzebny im jeden uniwersalny dla wszystkich, jak w większości polskich domów. Więc wyobraźcie sobie, że KA+ na drogach i w obejściach dosyć dużo. Natomiast Włosi mówią, że byłoby jeszcze więcej, bo to niezły samochodzik i z 4 cylindrowym silnikiem, tylko utrzymanie forda w tym kraju kosztuje więcej niż samochodu innej marki (włoskiego, francuskiego - tych jest zatrzęsienie). No i prawie nie można uświadczyć samochodów japońskich - jest ich bardzo mało. Z kolei niemieckie oczywiście są, ale nie tak dużo jak w Polsce.
To takie spostrzeżenia z ulic w innym kraju, szczególnie pod kątem wyrośniętej kaczuszki +.
jarzak1808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 13:12   #20
Paulina1994
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2018
Model: Ford ka+
Silnik: 1.2
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Witam, przymierzam się do kupna forda ka+ 1.2 85 km proszę o.wypowiedz użytkowników. Pozdrawiam
Paulina1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.