Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2018, 14:56   #21
jarzak1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: MKIV combi, Gold z navi convers+ / KA+ Trend+
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM / 1,2 85 KM
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Witam, moja żona użytkuje taki samochodzik. Wcześniej jeździła nissanem micrą. Bardzo sobie chwali KA+, jest dla niej nad wyraz przestronny, cichutki, do jazdy miejskiej nie potrzeba lepszego, a 85 KM jest wystarczające (i 4 cylindry). Także niejednokrotnie korzystała z dróg ekspresowych i autostrad i nie narzekała. Polubiła bardzo system multimedialny, a szczególnie fakt czytania na głos smsów po sparowaniu telefonu. Bagażnik w zupełności wystarcza na cotygodniowe zakupy w centrum handlowym. Od siebie dodam, że gdy mam coś do załatwienia w mieście to pożyczam od żony forda - zawsze swobodnie da się zaparkować. Jeśli chciałabyś, abym poruszył jakieś szczegóły - daj znać odpiszę.

jarzak1808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:53   #22
grzesiekmistrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2018
Model: Ford Ka+
Silnik: 1.19 85PS MY2018
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał jarzak1808 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, moja żona użytkuje taki samochodzik. Wcześniej jeździła nissanem micrą. Bardzo sobie chwali KA+, jest dla niej nad wyraz przestronny, cichutki, do jazdy miejskiej nie potrzeba lepszego, a 85 KM jest wystarczające (i 4 cylindry). Także niejednokrotnie korzystała z dróg ekspresowych i autostrad i nie narzekała. Polubiła bardzo system multimedialny, a szczególnie fakt czytania na głos smsów po sparowaniu telefonu. Bagażnik w zupełności wystarcza na cotygodniowe zakupy w centrum handlowym. Od siebie dodam, że gdy mam coś do załatwienia w mieście to pożyczam od żony forda - zawsze swobodnie da się zaparkować. Jeśli chciałabyś, abym poruszył jakieś szczegóły - daj znać odpiszę.
Dobry wieczór
Też jestem szczęśliwym posiadaczem Kaczki. Samochód z końca 2017 roku. Mam takie banalne pytanie. Czy w tym samochodzie jest czujnik poziomu płynu chłodzącego ? Instrukcja, którą dostałem jest ogólna. Według tej instrukcji w przypadku kiedy lampka sygnalizująca niski poziom jest zapalona (chodzi mi o lampkę po lewej stronie wskaźnika temperatury płynu chłodzącego). Po wizycie w serwisie okazało się, że ta lampka świeci się w dwóch dostępnych w salonie samochodach i prawdopodobnie nie ma tam żadnego czujnika a wskaźnik poziomu płynu chłodzącego jest tylko ozdobnikiem. Jak sytuacja wygląda w Państwa samochodzie. Wiem banalne pytanie ale trochę mnie ten temat zaniepokoił.
Pozdrawiam
grzesiekmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2018, 19:52   #23
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

W instrukcji piszą tylko o tym jak świeci to jest jakaś awaria i żeby w pierwszej kolejności sprawdzić poziom płynu,może ona zapala się jak jest przekroczona temperatura,chociaż też piszą o możliwości palenia się lampki po uruchomieniu silnika więc wnioskuję ze może też sygnalizować za mały poziom płynu w chłodnicy................mnie ostatnio denerwuje że co byś nie otworzył lub zamknął świecą się pozycyjne światła 30 sek. dodatkowo bagażnik i w kabinie też i tak się stało że jeżdziłem krótkie trasy plus 2 dni mrozu min.10 i akumulator padł,trzeba było ładować prostownikiem,szkoda ze nie można wyłączyć tych świateł ,psu to na budę tylko kłopot przez toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po gwarancji trzeba będzie to jakoś przerobić na razie servis bezradny,poza tym należy uważać na tylną wycieraczkę jadąc na wstecznym jak jest załączona przednia ,tylna tez się załącza a jak jest zamrożona to po silniczku albo w najlepszym wypadku coś urwaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i jeszcze jedno trochę to śmieszne bo między silnikiem a kabiną jest tyle miejsca że spokojnie tamtędy mogą sobie koty włazić na silnik i tak mi się działo nie szło ich wygonić,po 2 tam siedziały, musiałem kupić kawałek siatki plastikowej w ogrodniczym i zagrodzić,teraz od dołu nie wejdą,szkoda kotów ale niech sobie ida do hotelu....

Ostatnio edytowane przez Eriberonter ; 12-12-2018 o 20:02 Powód: słaba pamięć
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 20:37   #24
grzesiekmistrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2018
Model: Ford Ka+
Silnik: 1.19 85PS MY2018
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Witam
Dokładnie tak jest w instrukcji. Jak już wcześniej pisałem kontrolka świeciła się w dwóch kaczkach dostępnych w salonie, w tym w jednym, który stał z odpalonym silnikiem dobre kilka minut. Więc może tak ma być. Póki co kontroluje stan płynu i nie widzę, żadnych ubytków. Co do świateł to też mnie to strasznie denerwuje, rozumiem, że podświetlenie deski się może zapalać ale po co te pozostałe światła ? Sam jestem ciekawy jak samochód wytrzyma większe mrozy, bo póki co zima nie daje nam się we znaki szczególnie.
Pozdrawiam
grzesiekmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 07:15   #25
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

A ta kontrolka świeci na niebiesko?z lewej kolo paska temperatury oznaczonego z lewej literąC? Jak tak, to tak ma być.Nie wiem ale ona chyba jak jest problem zmienia kolor.A co do mrozów i akumulatora to zanim mi padł to po wyjeciu kluczyka puki drzwi nie otworzyłem radio grało. Jak aku był słaby ale ja tego nie skojażyłem radio grało parę sekund i się wyłączało i był komunikat oszczędzanie energi jak tak się zacznie dziać od razu prostownik.Przy okazji odkryłem że tam jest inteligentne ładowanie zależne od temp.otoczenia jak zimno ładuje 15V a przy długiej jeżdzie ładowanie jest zeroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Ostatnio edytowane przez Eriberonter ; 14-12-2018 o 07:18 Powód: skleroza
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 06:47   #26
grzesiekmistrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2018
Model: Ford Ka+
Silnik: 1.19 85PS MY2018
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Witam po dłuższej przerwie. Tak chodzi mi o kontrolkę po lewej stronie paska, który pokazuje temperaturę płynu chłodzącego. Póki co nic złego się nie dzieje a jak już wcześniej pisałem o tym jakie informacje zdobyłem w serwisie forda naocznie więc w sumie już się tym nie przejmuję.
Mam za to dodatkowe pytanie. Przymierzam się do pierwszej zmiany opon w fordziku. Moje pytanie jest następujące, czy można taką zmianę przeprowadzić w zwykłym warsztacie, tzn. nie pierwszym lepszym ale powiedzmy, że zaufanym czy trzeba z tym jechać do ASO. Oczywiście chodzi mi o czujniki ciśnienia w oponach. Czy po zmianie opon, trzeba coś grzebać w komputerku forda czy czujniki się same dostosują ?
grzesiekmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 09:45   #27
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Jeśli czujniki masz sprawne to zn.system TPMS działa i nic nie świeci to spokojnie można opony wymieniać, tylko trzeba wulkanizatorowi powiedzieć że takowe są aby tam czegoś nie uszkodził,natomiast jeśli masz koła zimowe i letnie to pierwszy raz trzeba jechać do serwisu zaprogramować nowe koła potem przy zamianie kół robisz tylko reset czujników samemu w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pytanie do użytkowników nowych fordów ka+ czy u was tylna wycieraczka rusza sama gdy samochód jedzie na wstecznym a przednia wycieraczka jest załączona , u mnie tak jest, raz w zimie kiedy tył był cały zamarznięty to o mały włos urwało by ją ,podobno można to jakoś wyprogramować ,ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Eriberonter ; 09-05-2019 o 09:55
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 15:42   #28
Malgolak44
ford::amateur
 
Imię: Małgorzata
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Jawiszowice
Model: Ka +
Silnik: 1,2
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Dzień dobry,
A ja z takim pytankiem:
Jak spalanie?
Byłam dzisiaj oglądać i mnie urzekła, chyba się na nią zdecyduję. Tylko nie wiem jak ze spalaniem w tej trzy cylindrówce, bo kultur pracy obleci.
Malgolak44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 14:46   #29
msfrd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2019
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 EB 125KM mHEV
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Malgolak44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak spalanie?
Cześć, dla silnika 85KM max na mieście, zimą, w korkach to 8L. Standardowo w cyklu głównie miejskim to 7-7.5L. Trasa to 5.5-7L zależnie od prędkości (to 7L to przy prędkościach 140km/h).
msfrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2020, 19:01   #30
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Malgolak44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
A ja z takim pytankiem:
Jak spalanie?
Byłam dzisiaj oglądać i mnie urzekła, chyba się na nią zdecyduję. Tylko nie wiem jak ze spalaniem w tej trzy cylindrówce, bo kultur pracy obleci.
To nie jest 3 cylindrówka, a 4 cylindry, całkiem pożądny silnik ,a spalanie tak jak kolega pisze ja mam 85KM i powiedział bym że jest ciut mniejszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.