Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2020, 14:43   #31
Darekptr
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-03-2019
Skąd: Bartoszówka
Model: Fiesta
Silnik: Dragon R3 1.5 200KM
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Eriberonter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest 3 cylindrówka, a 4 cylindry, całkiem pożądny silnik ,a spalanie tak jak kolega pisze ja mam 85KM i powiedział bym że jest ciut mniejszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jesteś w błędzie ponieważ obecna Ka+ z rocznika 2019 ma trzy cylindrowy silnik 1.2 Ti-VCT 70MK lub 85KM
Ka wcześniejsza czyli 2018 ma cztery cylindry. W wyższych wersjach najprościej rozpoznać radiem. Przedlift ma maks Sync 1, polift już Sync 3.

Darekptr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 16:58   #32
Ratman1809
ford::amateur
 
Avatar Ratman1809
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Wiśniowa Góra
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Witam
Moja żona ma od roku przerośniętą kaczuszkę (black and white) i bardzo chwali Co prawda pali sporo (ok 7l/100km Podobnie jak moje mondeo mk4 econetic z 2litrowym dieslem) ale w mieście jest genialne Gdzie wjedzie tam zawróci Zaparkuje w byle dziupli. Jako miejski samochodzik do wożenia dzieci do szkoły i dojazdów do pracy - dla mnie ideał. Z minusów spalanie i miękki lakier (szczególnie w starciu z tornistrami) Nawet na krótkie wypady autostradą sie nadaje i nie trzeba sie wlec za TIRami
__________________
Miłośnik francuskich diesli
Ratman1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 22:10   #33
JanB
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 11-02-2019
Model: S-Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Koledzy i koleżanki, czy nowa Ka+ ma jakieś szczególne wymogi wymiany oleju? W salonie powiedzieli, że wizyty serwisowe są co 30 tys km. Czyli jakby longlife volkswagenowski. Sami vw userzy twierdzą, że zmieniają co 15 tys km. Możecie rozwiać wątpliwości? I jeszcze pytanie ile kosztuje taka zmiana oleju w serwisie i jaki olej zalewają?
JanB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 09:45   #34
cik
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-08-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ka +
Silnik: 1.2
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał JanB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy i koleżanki, czy nowa Ka+ ma jakieś szczególne wymogi wymiany oleju? W salonie powiedzieli, że wizyty serwisowe są co 30 tys km. Czyli jakby longlife volkswagenowski. Sami vw userzy twierdzą, że zmieniają co 15 tys km. Możecie rozwiać wątpliwości? I jeszcze pytanie ile kosztuje taka zmiana oleju w serwisie i jaki olej zalewają?
Ja uslyszalem, że co 30 tys lub co 2 lata. Jednak osobiście będę to robił co 10 tys. Gdzieś nawet widziałem wypowiedź mechanika który stwierdził, że olej long live, a filtr do oleju też long live? Ale oczywiście decyzja należy do każdego z osobna, czy wymieni zgodnie z instrukcją czy częściej. U mnie serwis zastosował Shella 5W-20.

Korzystając z okazji uczyłam na szybkie usuwanie ptasich odchodów. Sam robię to systematycznie, jednak pierwszy raz mam sytuację przy tym właśnie modelu, że lakier na zderzaku się odbarwil, pomimo tego że odchody były na nim na pewno nie dłużej niż 1 dzień.

Ostatnio edytowane przez cik ; 15-08-2020 o 09:56
cik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 15:59   #35
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Podobno Ka+ wycofali już z rynku europejskiego (w tym także polski) ponieważ nie spełniał wymogów Co2 oraz słabo się sprzedawał.... Czy ktoś może potwierdzić tą informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])

Ostatnio edytowane przez Tomos ; 15-08-2020 o 16:15
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 20:44   #36
cik
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-08-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ka +
Silnik: 1.2
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał Tomos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno Ka+ wycofali już z rynku europejskiego (w tym także polski) ponieważ nie spełniał wymogów Co2 oraz słabo się sprzedawał.... Czy ktoś może potwierdzić tą informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby tak, ale jak ostatnio byłem na ukrainskiej stronie Forda to są i dodatkowo w sedanie. A to też Europa, tylko poza UE. Czytalem ze względu na emisję CO2 Suzuki wycofuje z UE nawet Samuraja na którego się ponoć czekalo w kolejce.
cik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 21:50   #37
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Ehh... szkoda, bo z tego co wyczytałem w opiniach oraz różnych forach w internecie to ten model ma udaną jednostkę. Niby silniczek 1.2, ale za to bardzo dużą moc jak na ten silnik. Jak dla mnie, za krótko go produkowali, mogliby trochę dłużej go pociągnąć (oczywiście mam na myśli rynek europejski). Fusiona produkowano prawie 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i też nie mogę złego słowa powiedzieć o tym aucie...

PS. Podobno pompa wody jest taka sama w Ka+ jak i w Fusionie
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL])

Ostatnio edytowane przez Tomos ; 16-08-2020 o 09:42
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 06:15   #38
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi. Samochód sprzedawany w Polsce był przez ni ale 3 lata. Czy ten silnik 4 cylindrowy to to samo co w fieście 1. 25.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 00:22   #39
cik
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-08-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ka +
Silnik: 1.2
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi. Samochód sprzedawany w Polsce był przez ni ale 3 lata. Czy ten silnik 4 cylindrowy to to samo co w fieście 1. 25.
W Polsce jest tego niewiele, ale w wersji Europejskiej pewnie wyszło łącznie z 90-100 tys. sztuk. Mój ma nr fabryczny ok. 80000. A samochód jest produkowany na wiele rynków. Może być tak, że na niektóre części po prostu trzeba będzie poczekać. Wszystko kwestia ile jest powtarzalności. Skrzynia jest podobno taka sama jak we Fieście.
cik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.