Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2015, 11:05   #21
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał darboc3002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

7. Led-y wygladają jak oryginały ale uwaga śwecą same w pozycji "0" na przełączniku świateł; wyłączają się jak wyłączysz stacyjkę, jak jedziesz na światłach to Ledy również świecą ze światłami.
No to trochę wsypa. Z tego co pamietam to LEDy musza swiecic bez mijania na pelnej mocy ale jak sa wlaczone mijania to albo gasnac albo zmniejszac moc i robic za pozycyjne. Ostatnio policja tak przeczolgala kolege w nowym passacie i przygladali sie czy po wlaczeniu mijania, ledy przygasaja.

Oczywiscie problem bedzie jak sie na upartego policjanta trafi. Teraz sa zaczajeni na przekraczajacych predkosc wiec pewnie na ledy patrzyc nie bede.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 17:04   #22
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
No to trochę wsypa. Z tego co pamietam to LEDy musza swiecic bez mijania na pelnej mocy ale jak sa wlaczone mijania to albo gasnac albo zmniejszac moc i robic za pozycyjne. Ostatnio policja tak przeczolgala kolege w nowym passacie i przygladali sie czy po wlaczeniu mijania, ledy przygasaja.

Oczywiscie problem bedzie jak sie na upartego policjanta trafi. Teraz sa zaczajeni na przekraczajacych predkosc wiec pewnie na ledy patrzyc nie bede.
Mam Kugę z fabrycznymi Ledowymi dziennymi i nie zauważyłem, że przygasają po włączeniu świateł mijania. Natomiast wydaje mi się, że po montażu dodatkowych świateł w samochodzie należy mieć wpis do dowodu rej. o tych światłach. Mając taki wpis policja nie ma nic do gadania.
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 09:43   #23
Seven4u
ford::beginner
 
Avatar Seven4u
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: PWL
Model: Focus /Fiesta
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM, 1.3 8V 70KM
Rocznik: 2010,2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Kugę z fabrycznymi Ledowymi dziennymi i nie zauważyłem, że przygasają po włączeniu świateł mijania. Natomiast wydaje mi się, że po montażu dodatkowych świateł w samochodzie należy mieć wpis do dowodu rej. o tych światłach. Mając taki wpis policja nie ma nic do gadania.
Oczywiście że fabryczne LEDy przygasają po włączeniu świateł mijania tak ok 50%.
Seven4u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 12:07   #24
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Kugę z fabrycznymi Ledowymi dziennymi i nie zauważyłem, że przygasają po włączeniu świateł mijania. Natomiast wydaje mi się, że po montażu dodatkowych świateł w samochodzie należy mieć wpis do dowodu rej. o tych światłach. Mając taki wpis policja nie ma nic do gadania.
Ledy muszą przygasać przy właczeniu świateł mijania lub gasnąć całkowicie tak stanowią polskie przepisy włącznie z odległościami ich rozmieszczenia w pojeżdzie tj. wysokość minimalna od nawierzchni i o ile dobrze pamietam światła DRL nie mogą być zainstalowane wyżej niż 1500 mm, ani poniżej 250 mm od podłoża, a odległość między światłami musi wynieść co najmniej 600 mm. W przypadku, kiedy szerokość pojazdu jest mniejsza niż 1300 mm, odległość między światłami powinna wynosić 400 mm. Nie mogą one też wystawać poza obrys samochodu i muszą być zainstalowane 400 mm od krawędzi auta.
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 15:27   #25
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Zgadza się fabryczne ledy przygasają po włączeniu świateł mijania.*
Kuga bez ledów ma światła postojowe w zderzaku wiec zamontowane ledy po włączeniu mijania nie powinny świecić.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 20:03   #26
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się fabryczne ledy przygasają po włączeniu świateł mijania.*
Kuga bez ledów ma światła postojowe w zderzaku wiec zamontowane ledy po włączeniu mijania nie powinny świecić.
Nie powinny świecić lub mogą przygasać i wtedy robią za obrysowe. Ja w tej chwili wymieniłem H15 na ledowe i muszę przyznać, że efekt jest fajny. Nie jest to oczywiście linijka ledowa ale zawsze białe światło do jazdy dziennej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 11:03   #27
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cytat:
...lub mogą przygasać i wtedy robią za obrysowe...
...i wtedy samochód wygląda jak choinka.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2016, 16:47   #28
Rkkrakow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2013
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 4WD
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

Cześć, mam Kugę II do której założyłem dodatkowe ledy drl, jednak działają razem ze zwykłymi światłami do jazdy dziennej (wspólnie świecą). Czy jest możliwość żeby wyłączyć fabryczne oświetlenie a pozostawić tylko ledy. Nie mogę wyjąć żarówki (to by było najprostsze), bo jest sprzężona ze światłami długimi. Macie jakąś radę?
Rkkrakow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 19:42   #29
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: LEDy do jazdy dziennej

czy komuś z was udało się zamontować nieoryginalne LED-y pod światłami do kugi 1?
Jakie nieoryginalne Ledy możecie polecić

Ostatnio edytowane przez piniu1 ; 23-07-2016 o 21:01
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 16:54   #30
Grzegorz 1975
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: Lubelskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Jakie światła do jazdy dziennej led

Witam,
Jakie polecacie i gdzie kupić światła, lampy do jazdy dziennej LED przód, pod reflektory (łezki) w miejsce zaślepek do forda kugi 2 z 2014 r. Takie żeby nie było z nimi problemu z użytkowaniem, montażem, podłączeniem etc.
Pozdrawiam
Grzegorz 1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , kuga , led


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.