Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2019, 12:44   #4861
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Fakt . ZapomniałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u ojca i zony tez włożyłem soniaka z mk4 do mk3. W sumie wszystko p&p. W mdo mk3 nie działa tylko godzina na radiu bo can tam nie utrzymuje godziny. Nie wiem jak w focusie bo nie miałem do czynienia. Jeśli chcemy bt to dokladamy wszystko jak w mk4. Wiązkę trzeba dorobić, modul ukryć (ja w gabce wkładałem miedzy nagrzewnice a wentylator pod deska) mikrofon tam gdzie powinien byc czyli podsufitka, kable dość łatwo wyprowadzić bez rozbierania slupka nawet. Usb spokojnie można dołożyć do odpowiedniego modułu. Ja ramkę docinalem. Nie wiem czy z fokusa nie pasuje do mk3. U ojca było w przed lifcie gdzie nie ma can i radio tez działa. Modulu nie zakładałem bo nie było potrzeby.
Gdds to 6cd a kw2000 to 1 cd


Ostatnio edytowane przez peteypee ; 28-04-2019 o 12:46
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 13:54   #4862
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Focus przedlift miał takie gniazdo fabrycznie, polift miał już w podłokietniku ale można też dać takie gniazdo w panel włączników
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 00:09   #4863
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam:
- fabryczny BT/VC gadający w najgorszym języku świata [7S7T-19G488-BE]
- TravelPilot FX SD [0841_110810]
- Convers+ [0811 z ochotą na custom]

Potrzebuję:
- A2DP i AVRCP czyli po ludzku streaming BT ze sterowaniem
- Voice Control po polsku

Po lekturze wątku mam jakiś tam plan, ale z racji rozbudowanej tematyki chciałbym się upewnić zadając parę pytań:
1. Do VC PL i streamingu Bt potrzebuję modułu CS7T-14D212-Ax?
2. Wiązka mono będzie do przerobienia na stereo?
3. Będzie potrzebna jakaś konfiguracja ELMem?
4. Po udanej operacji TP i C+ będą wyświetlać nazwy utworów i będzie można sterować utworami z kierownicy?
5. Czy jest pewne, że TP dogada się z CS7T (jeśli dobrze pamiętam chodzi o umiejętność wyświetlania kodu parowania)?
6. Nie potrzebuję USB (bo mam SD), ale czy jeśli kupię sam moduł bez gniazda USB to coś stracę? Wykonuje się samemu aktualizacje tych konkretnie modułów BT?
7. Czy ma znaczenie z jakiego modelu kupię CS7T?
8. Czy jest coś na co powinienem uważać, a co widać, że pominąłem patrząc na moje pytania? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 13:11   #4864
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Modul bez usb zdaje się nie ma streamingu. Jak nie potrzebujesz to poprostu nie podpinaj usb. Ceny modulow 212 niewiele się różnią a w większości sprzedający nie wiedza ze b nie ma usb.
Sterowanie z kierownicy działa po streamingu. Testowane na aplikacji mytube. Opóźnienie spore ale działa. Zastanów sie czy potrzebujesz polski VC. Tak na prawdę czy w fordzie czy w jagu kozystam tylko do telefonowania i to poprzez etykiety.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 04-05-2019 o 13:14
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 20:26   #4865
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ale ja nie pisałem, że chcę kupić moduł bez USB czyli B. Chcę kupić A, lecz często jest on sprzedawany bez żadnych kabli. I o to mi chodzi, czy to nie jest problem, że kupię moduł A ale bez wiązki i co za tym idzie bez gniazda USB.
W sumie może faktycznie nie potrzebuję aż tak mocno VC PL. Tylko pytanie, czy to by cokolwiek zmieniało? I tak muszę kupić moduł BT.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 09:06   #4866
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam w końcu znalazlem modul z pocztakem 8 i końcówka 112AT do mojego mondeo mk4 i radia nx dvd. Teraz mam pocztaek 7 i koniec 488. Cena z kablem usb do schowka 240zl plus wysylka. Wiazke już zrobilem czekam na modul. Czy ktos w okolicy lublina zmieni mi konfigurację? Boje sie ze tem moduł nie będzie wyswietlal pinu przy parowaniu ale sprzedający mowi ze wszytko działa.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 09:22   #4867
endi1964
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-10-2018
Skąd: Czerwionka
Model: kuga mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,czy może ktoś z klubowiczów montował BT w kudze mk2 .
endi1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 12:23   #4868
WielkiPatt
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-05-2019
Model: Fiesta MKVII
Silnik: Zdrowy
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kochani,

Poszperałem trochę w sieci i w tym wątku, chociaż przy 487 stronach to nie takie proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mojej kobiecie w aucie nie działa Bluetooth i wejście Aux. Już wiem, że padł moduł, który dzisiaj wyciągnąłem z auta i ma oznaczenie 8M5T-19G488-CK. Ona sama nie posiada żadnych informacji na temat działania tej instalacji, bo chyba od samego zakupu (kilka lat) auta nie działało.

Bardzo jej zależy na porcie USB, ale z tego co wiem z sieci i forum to wiąże się z wymianą wiązki, gniazda w kokpicie i programowaniu w ASO? Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu.

Powoli skłaniam się do wymiany samego modułu i zrezygnowania z opcji USB z powodu wyżej wymienionych informacji. Czy jeśli kupię taki sam moduł jak mam wyciągnięty to będzie działać BT z AUX?

Jeśli ktoś uprzejmy byłby w stanie mnie krok po kroku przeprowadzić przez to na priv, albo jest z okolic Zgorzelca/Bolesławca i pomoże to stawiam kilka piwek za pomoc.
WielkiPatt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 15:49   #4869
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dostałem właśnie pilota z funkcja voice. Podłączam i nic się nie dzieje. W kostce tylko dwa przewody. Powinien być trzeci? I gdzie idzie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 17:55   #4870
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Doinstalowanie modułu BT/VC

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Patt nie musisz wymieniać wiązki. Trzeba tylko dołożyć kabel z gniazdem USB. Oczywiście moduł musisz wymienić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.