Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2020, 13:22   #11
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Katalogi pokazują do EU tylko jeden rozmiar 316 mm.

rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 14:43   #12
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał przemyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
Mam ten sam problem ale w Edge wersja na Europę.
Rok 2018 przejechane 55 tys km. Tarcze się przegrzały, w sumie prawa. Teraz przy hamowaniu z prędkości powyżej 100 km/h hamulce biją.
Muszę wymienić.
Ciężko dostać poza serwisem tarczy, bo z tego co wiem, są tam tarcze o średnicy 344 mm.
Czy można takie kupić poza oryginałami ?
Czy mnożenie polecić jakiś warsztat w okolicy Gdańska?
Dziękuję
Nic nie kupuj, jeśli tarcze są w dobrym stanie, przetocz i będzie ok, do następnego ostrego hamowania z dużej prędkości.
Ja swoje bicie opanowałem, ale dalej twierdzę, że układ jest niedopracowany, czytaj przegrzewa się przy ostrym hamowaniu a potem wiadomo, napierdzielają tarcze, ostre hamowanie z prędkości powyżej 160 = wymiana lub toczenie tarcz.
Dokładnie rzecz biorąc to tarcze są dupiane i tyle, jeśli oryginały są ,,be'', to co z zamiennikami ?
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 29-01-2020 o 14:49
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2020, 08:20   #13
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Jeśli według Ciebie: "ostre hamowanie z prędkości powyżej 160 = wymiana lub toczenie tarcz.", to ja już dawno bym zbankrutował, a tutaj (w Niemczech) wybuchłaby większa afera niż "Diesel Gate"...
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 21:22   #14
robert1205
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-02-2020
Skąd: Włocławek
Model: edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Kurka wodna.... Mam to samo Edek 2017 przejechane 37000 tys. Tarcze biją jak cholera. Nadmienię ze były wymienione na nowe wraz z klockami w lutym przy przebiegu 3400 tyś. Wczoraj dałem do stoczenia. Zostało wszystko złożone po całkowitym wyczyszczeniu piast,tarcz,wyrownaniu klocków itd. Niestety nic nie pomogło. Jak biły tak biją. Kupić nowe czy co bo już nie wiem biją tak od prędkości 80 km i powyżej poniżej hamowanie jest ok.... Ręce już rozkładam
robert1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 10:57   #15
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał robert1205 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak biły tak biją. Kupić nowe czy co bo już nie wiem
Jeśli tarcze są przetoczone a Ty nadal czujesz bicie .... znaczy to że to nie tarcze biją !
Sprawdz mocowanie zacisków, sam zacisk .... ewentualnie jak klocek układa się w nim. Bije cąły układ hamulcowy a tarcza jest tylko jednym z jego elementów.

Tarcza powinna wytrzymać 600 stopni (zaświeci się na wiśniowo), i nawet taka temperatura nie powinna jej zaszkodzić, jedynie gwałtowne ostudzenie np wjechanie w kałużę spowoduje jej pokrzywienie. Za piszczenie lub bicie może odpowiadać zacisk, prowadnice lub jego mocowanie.

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 29-04-2020 o 11:20
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 11:04   #16
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cześć,
pierwsze co powinieneś zrobić, to zdjąć koło przykręcić tarcze wszystkimi śrubami, i czujnikiem sprawdzić bicie, możliwe że tokarz spartolił robotę, najlepiej zrobić to na tokarce mierząc obie powierzchnie, oczywiście sprawdzić musisz luzy, czy nie występują na łożysku lub zawieszeniu, to też może być przyczyną.
Ja u siebie zauważyłem dziwny objaw, od zewnątrz tarcza była idealna, natomiast od drugiej strony, ewidentnie się przegrzewa, najprawdopodobniej przy ostrym hamowaniu dochodzi do wcierania materiału klocka w tarczę i od razu pojawia się bicie.
Chyba słabe chłodzenie od wewnątrz to powoduje.
Moim zdaniem to wada fabryczna, dziwne jest to, że nie wszyscy to mają, może mam ciężką nogę ?
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 12:56   #17
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
od zewnątrz tarcza była idealna, natomiast od drugiej strony, ewidentnie się przegrzewa,
Wygląda że zacisk zacina się na prowadnicy. w takim przypadku każdą tarcze zajedziesz ... ale dziwne że na obydwu kołach jednocześnie ... nikt tam nie grzebał wcześniej ?

Jeśli chodzi o zacisk i zacinanie, niektóre zacięcia występują dopiero po rozgrzaniu układu i na zimno mechnik może twierdzić że wszystko pracuje OK.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 16:28   #18
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 173
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Panowie- bardzo często się zdarza że jedziemy np.w deszczu często hamujemy,tarcze są gorące ,wpadamy w kałużę i tarcza się ,,hartuje" w jednym miejscu. Wtedy nawet toczenie jest mało skuteczne -będą bicia _jeśli nie od razu,to bardzo szybko. Blokowanie się zacisków w prowadnicach nie powoduje bić co najwyżej właśnie przegrzanie,zużycie tarcz,klocków lub blokowanie się koła co powoduje przegrzewanie tarcz i kółeczko się zamyka.... teraz kałuża i bicia...
Oczywiście oczyszczenie piasty przed montażem tarczy, sprawdzenie tłoczka i prowadnic to podstawa , nie zawsze tokarz jest winien , czasem jak pisałem wyżej tarcza w różnych miejscach ma różną twardość ( np. wcześniejsze przegrzanie ) i w tedy toczenie nie daje spodziewanego efektu.A jeśli bije nowa tarcza to już inna historia .
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 18:31   #19
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blokowanie się zacisków w prowadnicach nie powoduje bić co najwyżej właśnie przegrzanie,zużycie tarcz,klocków
Jak najbardziej ! Nie pisałem że blokowanie na prowadnicach spowoduje bicie tarcz... ale nierównomierne zużywanie i zniszczenie klocków i tarczy. a właśnie to zgłaszał kolega. Z drugiej strony małe bicie tarczy może być niezauważone przy sprawnych prowadnicach a przy zaciętych może być już wyczuwalne.

To właśnie zaciski bywają najczęstrzym powodem problemów w układzie hamulcowym (obok nieprawidłowego montażu i złej jakości zamienników), znisznona tarcza czy klocki najczęściej są tylko widocznym rezultatem a nie przyczyną.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 21:54   #20
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Edge43 - to nie wina zacisków, nie mają żadnych oznak zużycia, są czyściutki jak by z fabryki wyszły, zero rdzy itp, zresztą mimo to je wyczyściłem, chodzą lekko, na tulejkach nie mają luzów, no nówki sztuki można by powiedzieć, to na 100% nie jest przyczyną.

robsoncz - tak się nieraz zastanawiam nad tymi kałużami, czy aby to nie są bzdury ?
tarcze są od wewnątrz osłonięte i ciężko je mocno zmoczyć, bo zmoczyć je musi przeciwne koło, chyba że kałuża będzie taka fest głęboka, nie twierdzę że to niemożliwe raczej rzadko spotykane, musimy pamiętać że tarcze podczas tego ochlapywania powinny być mocno rozgrzane, a podczas ulewy raczej ostrożnie jeździmy, choćby nawet, to nie kałuża skrzywiła moje tarcze.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 30-04-2020 o 21:57
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.