Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2017, 15:21   #1
Razziel
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-11-2016
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Losowe spadki mocy

Witam,
Od kilku miesięcy mam problem z moim Focusem. Co jakiś czas pojawiają się długotrwałe, losowe spadki mocy. Wszystko zaczęło się gdzieś na wiosnę, kilka razy w miesiącu auto traciło "kopa" ale po dniu max dwóch wracało do normy. Podczas wakacji problem się nasilił, tzn. auto tydzień jeździło dobrze, tydzień źle i tak w kółko. W związku z tym pod koniec sierpnia pojechałem do mechanika, który po podpięciu auta pod komputer stwierdził, że nie ma żadnych błędów i nie ma co szukać na siłę... Niestety ostatnio okres "gorszych dni" wydłużył się i dopiero trasa około 200 km przywróciła auto do normalności. W związku z tym, chce oddać auto na jakiś głębszy rekonesans i sprawdzenie, ewentualnie naprawy, a z racji tego, że nie znam się zbytnio na mechanice chce zapytać was o możliwe przyczyny, aby nie dać wcisnąć sobie "kitu". Dodam, że czasem przy odpaleniu auto "klepie" sekundę jak diesel, więc po lekturze forum wydaje się, że przyczyną mogą być zmienne fazy? Auto użytkuję prawie dwa lat, zakupiłem je z przebiegiem 98 tys, po zakupie zrobiłem rozrząd z pompą wody, olej wymieniałem już 2 razy na oryginalny Motorcrafta 5w-30, przymierzam się do trzeciej wymiany, aktualny przebieg to 123 tys.

Razziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 23:07   #2
lolki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

Mamy podobny problem z moim Focusem 1.6 Ti-VCT i też szukam magika i przyczyny z czasowym muleniem silnika. Czasem auto idzie jak dzikie do 180, a czasem już przy 120 ma dość i prędkościomierz przesuwa się szybciej niż wskazówka obrotomierza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jeszcze doszedł problem z sondami lambda za katalizatorem, które po wymianie dają błąd zbyt bogatej mieszanki. Przed wymianą tych dwóch sond, miałem jakieś dziwne odczyty i błędy od momentu kupa auta.
Po rozmowie z jednym z mechaników, który stwierdził, że jeżeli by były uszkodzone koła od zmiany faz rozrządu miałbym jakiś błąd związku z czujnikami na wałkach lub wału. No ale to to jest Ford i nie wiadomo o co mu chodzi.
Temat rzeka, a nie uśmiecha mi się w ciemno inwestować pieniędzy w nowy rozrząd i koła, które odpowiadają za te fazy, gdzie nikt mi nie da gwarancji, że to pomoże.
Skąd kolego jesteś?
lolki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 20:12   #3
Razziel
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-11-2016
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

I jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Poradziłeś sobie jakoś z tym problemem? Bo u mnie po ponad trzech miesiącach spokoju znowu spadki mocy zaczęły wracać.
Razziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 20:22   #4
lolki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

Cytat:
Napisał Razziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Poradziłeś sobie jakoś z tym problemem? Bo u mnie po ponad trzech miesiącach spokoju znowu spadki mocy zaczęły wracać.


Na 15 maja jestem umówiony do mechanika (czekam od stycznia w kolejce) podobno dobry rzeźnik. Zobaczę czy coś wymyśli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lolki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 20:51   #5
Razziel
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-11-2016
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rozumiem. W takim razie powodzenia. Daj znać jak będziesz miał jakieś info. Ja też rozglądam się za jakimś konkretnym warsztatem, ale mam wrażenie, że znaleźć godnego zaufania mechanika to jak znaleźć igłę w stogu siana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Razziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 11:31   #6
lolki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

Cytat:
Napisał Razziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozumiem. W takim razie powodzenia. Daj znać jak będziesz miał jakieś info. Ja też rozglądam się za jakimś konkretnym warsztatem, ale mam wrażenie, że znaleźć godnego zaufania mechanika to jak znaleźć igłę w stogu siana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


U mnie wyszło, że mam zapchany katalizator, układ wydechowy zapchany.
Aktualnie szukam oryginalnej używki, bo zamiennika nie ma sensu kupować.
Jak wymienię to się okaże czy to tylko to jest winne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lolki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 10:13   #7
Temus
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 17-07-2018
Skąd: Białystok
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Losowe spadki mocy

Cześć koledzy. Miałem problem ze spadkiem mocy powyżej 2tysi obrotów. Co prawda ja mam diesla, ale może macie jakiś banalny problem tak jak to u mnie było. Poleć "specjaliście", żeby posprawdzał wszystkie czujniki zanim wymienisz pół silnika. Ja po wymianie EGRu, części wiązki elektrycznej i regeneracji turbiny nadal miałem ten sam problem. Raz moc była, raz nie. Raz turbo wesoło świszczało, raz turlałem się samym blokiem silnika. Po 6 miesiącach, kiedy zatoczyłem krąg odwiedzając 5 kolejnych szpeniorów odwiedziłem ASO. Tam mi powiedzieli, że należy wymienić ...EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatecznie wyszło na to, że wadliwy był - czujnik sterowania podciśnieniem w turbinie, który kosztował... 50 zł. Tak więc panowie, zanim wpędzicie się w koszty paru tysięcy, sprawdźcie czujniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.