Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2016, 06:51   #11
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Floryn to dobry zakład. Namiary dostałem kiedyś z polecenia i warto tam pojechać.

Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 23:37   #12
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to coś się źle chyba dzieje w Carosie.
No nie wiem skąd takie wnioski.
W zeszłym roku wymieniałem cukierek, kosztowało to stówkę, prasę do tych cukierków jak najbardziej mieli. Lojalnie uprzedzili że i tak całe zawieszenie do remontu i wymiana jednego cukierka może nie ma sensu, ale chciałem załatać dziurę bo na całość nie miałem kasy wtedy.
W tym roku zrobiłem tam całe zawieszenie w rozsądnej cenie i jest ok.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 23:51   #13
Vercynogetorix
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX; Focus MK1, Forester SF
Silnik: 2.0 TDCi; 1,6 Duratec; 2.0 S-Turbo
Rocznik: 2006
Postów: 104
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Cytat:
Napisał Luttek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem skąd takie wnioski.
W zeszłym roku wymieniałem cukierek, kosztowało to stówkę, prasę do tych cukierków jak najbardziej mieli. Lojalnie uprzedzili że i tak całe zawieszenie do remontu i wymiana jednego cukierka może nie ma sensu, ale chciałem załatać dziurę bo na całość nie miałem kasy wtedy.
W tym roku zrobiłem tam całe zawieszenie w rozsądnej cenie i jest ok.
Wnioski z rozmowy z pracownikiem serwisu który za wymianę dwóch cukierków policzył prawie 1200
Vercynogetorix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2016, 19:47   #14
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Cytat:
Napisał Luttek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem skąd takie wnioski.
Ja się odnosiłem do wypowiedzi kolegi. Osobiście z Fordami od lat jeżdżę do Carosa i jak dotąd jestem zadowolony z ich usług. Fordy mają dobrze rozpracowane, chociaż np. wymiany pompy ABS/ESP w moim S-Maxie się nie podjęli (ponoć ze względu na brak umiejętności jej zakodowania). Muszę też napisać, że w bieżącym roku byłem u nich dwa razy i widzę zmiany, które IMHO idą w złym kierunku. Ale to już poza tematem.
Mając na uwadze wieloletnie doświadczenie to POLECAM.

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Floryn to dobry zakład. Namiary dostałem kiedyś z polecenia i warto tam pojechać.
Ja u Floryna dwa razy sobiłem zbieżność i więcej tam nie pojadę. Nie ze względu na fachowość, bo są dobrzy w robieniu geometrii (nie wiem jak inne naprawy mechaniczne, bo nic innego nie robiłem), ale ze względu na prostactwo szefa/właściciela, czy kim on tam jest:
Po pierwsze: umówić się nie da wcześniej - zawsze taki sam tekst "przyjechać i czekać w kolejce". Byłem raz ok. 8 rano i czekałem chyba ze 2 godziny w kolejce, a w tzw. międzyczasie wjechało kilka aut, które przyjechały po mnie.
Po drugie: nic się nie da z gościem ustalić - wie lepiej.
Po trzecie: jest opryskliwy i zwyczajnie niemiły.
Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że geometrię mi zrobili (dwa razy) bardzo dobrze.

Jak w zeszłym roku wymieniałem "cukierki" w Carosie, to też mi tam geometrię zrobili i jestem zadowolony.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2016, 20:08   #15
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że geometrię mi zrobili (dwa razy) bardzo dobrze.
Niestety robi dobrze i się nie cacka z klientami bo nie musi. Nie stawia Sobie kolejki aut pod zakładem tylko robi na bieżąco.
Dla mnie nie był opryskliwy itp...choć już też słyszałem,że się nie patyczkuje.
Pokazał co jest nie tak i ustawił zbieżność.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2016, 23:23   #16
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ostatnio byłem i wyciskarkę widziałem - stała w garażu tym od biura po prawej stronie przy ścianie. Tyle razy byłem i zawsze mówili co warto zrobić a co nie.
Więc zgłęb temat, bo brzmi to dziwnie.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 16:37   #17
Vercynogetorix
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX; Focus MK1, Forester SF
Silnik: 2.0 TDCi; 1,6 Duratec; 2.0 S-Turbo
Rocznik: 2006
Postów: 104
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ostatnio byłem i wyciskarkę widziałem - stała w garażu tym od biura po prawej stronie przy ścianie. Tyle razy byłem i zawsze mówili co warto zrobić a co nie.
Więc zgłęb temat, bo brzmi to dziwnie.
To że dziwnie to wiem, ale co poradzić, taką cene podyktowali
Vercynogetorix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 22:11   #18
dasevensins
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 02-06-2014
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145ps
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Witam, mam właśnie problem z tulejami (cukierki), obdzwoniłem polecane serwisu i tak: caros przez telefon od razu informuje o konieczności robienia całości za 1600-2000 zł a foryn co ciekawe nie chciał tego robić tylko polecił inny serwis, o ile dobrze pamiętam, polecili właśnie caros. Zna ktoś jeszcze jakiś serwis z wyciskarką/prasa do "cukierków" ?
dasevensins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 18:41   #19
Pb55
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: Benzyna 2.0 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

Ja robiłem w ATL-Serwis w Smolcu. Co do ceny to nie powiem bo nie pamiętam.
Pb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 10:10   #20
Robson_wroc
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: wymiana"cukierków" Wroclaw

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - kolego, udało Ci się znaleźć warsztat z prasą do "cukierków"? Mnie dotknął ten sam problem, byłem na stacji diagnostycznej i całe zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie, zbieżność sprawdzona, tylko te tuleje są rozwarstwione i pękają. Objaw jest taki, że tył auta "pływa" przy zakrętach lub zmianie pasa ruchu.

Jeżeli nie w samym Wrocławiu to może gdzieś w okolicy jest warsztat, który posiada prasę i robi same "cukierki"?
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 136KM, TITANIUM X, KOMBI
Robson_wroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.