Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2017, 09:55   #11
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Woda spod deski od strony kierowcy

Przeczytaj temat "Woda w aucie-skąd przyczyny?" mój post 32...może też to masz,woda potrafiła mi wędrować aż do przodu,pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 05-10-2017 o 09:57
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 10:18   #12
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: Woda spod deski od strony kierowcy

Cytat:
Podzielę się informacją z Wami koledzy.Otóż od pewnego czasu, po myjce lub ulewnych deszczach,zauważyłem wsiadając do auta,mokre pasy bezpieczeństwa po lewej i prawej stronie.Po dokładnych oględzinach okazało się,że za słupkami pasażera i kierowcy tak może z 10 cm,jak zdemontowałem uszczelkę i lekko odgiąłem tapicerkę dachu,są otwory,które zwyczajnie idą na wylot w kierunku dachu.Okazało się,że producent tam to zakleił jakąś taśmą,a ona zwyczajnie zgniła.Po uszczelnieniu silikonem problem ustał.Dlaczego odstawili taką tandetę,nie mam pojęcia.W końcu mam sucho,a ja walczyłem błędnie z uszczelkami drzwi.Pozdrawiam
o to jest jakiś trop !

Sprawdzę.
Podziękował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 12:36   #13
mormax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9TDI ANU
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Woda spod deski od strony kierowcy

Witam,

ja też od niedawna walczę z wodą w po stronie kierowcy. Dostaje się zarówno na postoju jak i w czasie jazdy, wystarczy polać szybę z butelki i po chwili kapie sobie żwawo z filcu załączonego na zdjęciu (to jest foto z endoskopu). Filc znajduje się ponad wężykiem spryskiwacza i linką do maski, także pozostaje pytanie którędy dostaje się woda.
2017-10-08-13-47-54.jpg

Odpływy drożne z obu stron, filtr kabinowy suchy, nawet ściągałem plastikowe nadkole z lewej strony by zobaczyć odpływ i woda spływa bez przeszkód (jedyne co zwróciło moją uwagę, że jest tam jakieś wygłuszenie/sprasowany filc, co ciągle ma kontakt z wodą). Po wężyku i lince także nic się nie dostaje, kable też suche z komory silnika.

Zdjąłem plastiki na słupku lewym, wszystko wydaje się suchutkie (także w środku profili), boczna szyba też sucha. Korzystając z endoskopu przejrzałem także dolną krawędź szyby co najmniej do połowy i nie widać żadnych śladów wody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak uda mi się znaleźć pomocnika, to spróbuję zrobić test z powietrzem by sprawdzić szybę, aczkolwiek wydaje mi się, że to mało prawdopodobne skoro nic nie widać na słupku i dolnej krawędzi szyby...

Woda dostaje się dość szybko, miałem akwarium pod nogami, teraz ratuję się podkładając pieluchy, przy umiarkowanym deszczu wystarcza kilkanaście godzin by zgromadzić litr wody.
mormax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.