Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2014, 22:38   #1
adis1987
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna/LPG
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Witam, niedawno kupiłem forda focusa z 2009 w wersji titanium (wersja 2.0 benzyna/lpg). I teraz jak zacząłem rozkminiać sobie ten samochód zacząłem napotykać małe problemy :-) aktualnie mam ich 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy z nich i najważniejszy dotyczy wycieraczek czasowych (nie mam czujnika deszczu), gdy włączę wycieraczki raz do góry na czasówki to machną raz i koniec (bez względu jak ustawione jest pokrętło szybkości), gdy przekręcę pokrętłem do góry to nic się nie dzieje, ale wystarczy, że przekręcę o jedną pozycję w dół i wycieraczki raz machną i koniec, znowu raz w dół i raz machną... Czy wiecie co to może być? Naprawa tego może być droga? Jak dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli, że za samą diagnostykę chcą 230 zł...

Drugi problem dotyczy USB, podłączyłem sobie pendrive'a i nic, radio nie wykrywa USBka, ale coś mi nie grało, bo na penie nawet dioda się nie zapaliła od zasilania, podłączyłem przez kabel telefon i nie zaczął się ładować więc stwierdziłem, że brakuje zasilania, przy gniazdku kabel jest podłączony. Czy obstawiacie, że przy radiu mógł się kabel odłączyć, czy problem może być gdzieś jeszcze??

I trzeci problem jest taki, że mam radio sony cd i ma przyciski od obsługi telefonu, przy kierownicy mam joystik od sterowania radiem i VoiceControl, ale niestety nie działa, w radiu w menu nie widzę opcji włączenia bluetootha, telefon nie wykrywa mi też żadnego urządzenia bluetooth i się zastanawiam, czy po prostu moduł BT nie jest zainstlowany, czy jest ale jest uszkodzony. Mogę w jakiś szybki sposób sobie sprawdzić, czy go brakuje całkowicie, czy jest, ale jest uszkodzony, gdzie mógłbym go szukać? Można go jakoś łatwo rozpoznać?


Ostatnio edytowane przez adis1987 ; 17-06-2014 o 08:14
adis1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 23:20   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Problem z wycieraczkami czasowymi, gniazdem USB oraz bluetooth'em

1) Wymień za parę złotych (z Allegro) manetkę wycieraczek. Pewnie z nią coś nie tak.
2) i 3) razem - BT, VC i USB to jeden osobny w stosunku do radia, dodatkowy moduł (nad schowkiem pasażera). Obstawiam, że ktoś wyjął i sprzedał osobno (BT/VC/USB do Forda chodzi na Allegro po 200-250zł minimum). No chyba, że padł doszczętnie... Bardzo rzadko się zdarza.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 21:00   #3
adis1987
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna/LPG
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Hej, problem trochę nie dawał mi spokoju (zwłaszcza BT i USB) i zastanawiałem się, czy modułu w ogóle nie ma, czy jednak jest i poczytałem, poszedłem zdemontować schowek popatrzyłem i się dopatrzyłem, że moduł BT/VC/USB jest i jest od NOKII 8M5T-19C112-EK. Pytanie w takim razie dlaczego on nie działa, czy może mieć znaczenie, że auto zanim je kupiłem miało wypięty akumulator??
adis1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 21:18   #4
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Cytat:
Napisał adis1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, niedawno kupiłem forda focusa z 2009 roku w wersji titanium i napotkałem problem z BT oraz USB, a mianowicie w USB brak zasilania i nie wykrywa go radio, a BT jest niewykrywalne, czyli też nie działa...
Wykręciłem schowek i sprawdziłem, że moduł tam jest i jest to nokia 8M5T-19C112-EK. Auto kupiłem od gościa, który je przywiózł na lawecie i na czas podróży odpiął akumulator (nie wiem czy to może mieć znaczenie), co mogę w tej sytuacji zrobić, żeby przybliżyć się do celu pod tytułem działające BT/VC/USB?
Czy może jedynym i drogim rozwiązaniem jest oddać auto do serwisu niech zamówią nowy moduł i podłączą??

Witam

Dubel - kolega w 2 wątkach pyta o to samo => jeden z wątków do usunięcia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2) Wątki o BT

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3) Jeśli już chcesz kupować moduł, to mozna znaleźć na Allegro

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 17-06-2014 o 21:25
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 23:30   #5
adis1987
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna/LPG
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

No właśnie o ile to możliwe i da się jakoś przywrócić do życia ten moduł to wolę nie kupować innego :-)
adis1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 11:22   #6
grzegorz713
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Gliwice
Model: focus mk1
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe

Cześć.Mam podobny problem.Wycieraczki czasowe nie działają,i jak włączę spryskiwacz to się nie zatrzymują.Wymieniłem przełącznik ale nic nie pomogło.

Bump: Cześć.Mam podobny problem.Wycieraczki czasowe nie działają,i jak włączę spryskiwacz to się nie zatrzymują.Wymieniłem przełącznik ale nic nie pomogło.
grzegorz713 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 21:45   #7
mati9339
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Witam.Mam taki problem z bt :/ włączam bt w radiu i w telefonie wyszukuje mi telefon ford audio ale gdy chce je zesparować to na wyświetlaczu radia wyskakuje mi napis phone a w telefonie pisze mi chyba coś takiego " Nie można powiązać z urządzeniem Ford Audio ze względu na błędny kod Pin lub kod dostępu " dodam tylko ze żadnego kodu nie wpisywałem przed tym komunikatem. Proszę o pomoc
mati9339 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 21:09   #8
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Odświeżę temat, bo zauważyłem dokładnie ten sam problem co opisany w pierwszym poście, punkt #1 z tą różnicą, że mam czujnik deszczu. Czy ktoś może potwierdzić, że wymiana manetki pomogła w naprawie tego defektu? Jak dla mnie problem leży gdzieś po stronie sterowania lub przekaźnika, bo mechanicznie przecież manetka dobrze ustawia wszystkie tryby, tylko mechanizm nie dostaje informacji o potrzebie załączenia po zadanym interwale czasowym. Z góry dziękuję za wskazówki.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 06:33   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,496
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Witam

Jeśli masz czujnik deszczu, to nie ma pracy przerywanej wycieraczek => przynajmniej tak jest u mnie => praca przerywana, w znaczeniu ustawienia interwału między "machnięciami" wycieraczek

Gdy ustawisz przełącznik w pozycji, że decyduje czujnik deszczu, to on sam włącza wycieraczki gdy to uzna za stosowne => działa jak chce
a) nieraz jest zalana szyba, a wycieraczki się nie włączają
b) jest drobna mżawka, a wycieraczki pracują prawie bez przerwy

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 17:32   #10
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki czasowe, gniazdo USB oraz bluetooth

Dzięki Arturek!
W międzyczasie doszedłem do tego, że działanie wycieraczek w tej pozycji manetki jest uzależniona od czujnika na szybie. Szyba była wymieniana przez poprzedniego właściciela, może więc coś namieszali. Sprawdziłem na razie jedynie, że czujnik jest podpięty. Chyba warto zobaczyć, czy ma zasilanie i czy wystawia jakiś sygnał przy pojawieniu się wody na szybie. Ktoś już rozpracował kiedy i gdzie pojawiają się napięcia w kostce do sensora deszczu?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.