Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2017, 00:40   #21
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Ja jestem świeżo po wymianie wkładu filtra paliwa. Kupiłem ten fordowski za jakieś 80 zł. Co do dodatkowej pompki - ja jednak się zaopatrzyłem. Filtr rozkręciłem, wstawiłem nowy wkład. Też zalałem świeżym olejem napędowym do pełna. Po skręceniu, zanim odpaliłem silnik, podpiąłem się pompką w otwór gdzie zasysa do wtrysków i trochę baniek z powietrzem poleciało, kiedy pompowałem. Być może ta rurka co w filtrze z dołu filtra zasysa do góry ON była "pusta" i tam się zgromadziło. Nie wiem - pierwszy raz to robiłem w tym Fordzie. Następnie powlewałem trochę ropy do przewodów doprowadzającego ON i w przewód co idzie do wtrysków i po zakończeniu operacji zapalił bez problemów ( może na 1-2 sekundy obroty zafalowały) i tyle, no a później chodził płynnie bez zajęknięcia.

P.S.

Też miałem problem z przechodzeniem w tryba awaryjny Focusa przy przyspieszaniu.
W sumie bywało to różnie, ale głównie przy przyspieszaniu, wyprzedzaniu. Tracił moc i obroty spadały w dół i nie dało się przekroczyć około 2000 obr./min. ( dodawanie gazu nic nie dawało). Nie chciał przyspieszać. Na desce rozdzielczej pojawiał się komunikat "Awaria silnika. Natychmiastowy serwis". Działało zgaszenie i uruchomienie ponowne silnika, ale problem często wracał przy przyspieszaniu. Wyczytałem, że może to być wina filtra paliwa (zapchany) lub coś. Dziś przejechałem 100 km po wymianie, gazowałem, przyspieszałem i problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze obserwuję.


Ostatnio edytowane przez adi602 ; 23-10-2017 o 00:44
adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 07:18   #22
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Aby wypełnić niejako obowiązek forumowy pisze, że jestem po wymianie filtra paliwa.
Samo wyjęcie jest łatwe, nie ma co opisywać.
Rozebranie filtra (odkręcenie wkładu) zaskoczyło mnie dziwne coś co przechodzi w osi filtra... jednak po chwili zastanowienia udało mi się bezpiecznie wypiąć element i filtr miałem rozebrany.
Poskładanie nowego tez łatwe.
I napełnienie filtra... po przez króciec zasilania lałem strzykawką aż się przelało, zakręciłem w takim stanie na swoje miejsce i zanim podpiąłem przewody paliwowe to wlałem do nich jeszcze ropy. Wówczas pozapinałem na króćce i odpalił bez problemów bez żadnych czkawek i innych świadczących o obecności powietrza w paliwie...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 10:21   #23
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby wypełnić niejako obowiązek forumowy pisze, że jestem po wymianie filtra paliwa.
Samo wyjęcie jest łatwe, nie ma co opisywać.
Rozebranie filtra (odkręcenie wkładu) zaskoczyło mnie dziwne coś co przechodzi w osi filtra... jednak po chwili zastanowienia udało mi się bezpiecznie wypiąć element i filtr miałem rozebrany.
Poskładanie nowego tez łatwe.
I napełnienie filtra... po przez króciec zasilania lałem strzykawką aż się przelało, zakręciłem w takim stanie na swoje miejsce i zanim podpiąłem przewody paliwowe to wlałem do nich jeszcze ropy. Wówczas pozapinałem na króćce i odpalił bez problemów bez żadnych czkawek i innych świadczących o obecności powietrza w paliwie...
Muszę wymienić u siebie fitr i mam dylemat czy robić samemu czy oddać do warsztatu.
Czy zasysałeś ON pompką z węża od zbiornika do filtra?
Wąż doprowadzający do wtrysków tylko zalałeś ON bez odpowietrzenia?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 10:25   #24
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Zalewałem ropą z bańki (tzn miałem kiedyś zakupioną do innych celów) za pomocą strzykawki.
Jak weźmiesz ten wężyk uniesiesz do góry i zaczniesz pomału - strzykawką - zalewać to powietrze samo wyjdzie. Wiadomo coś tam zostanie ale praktycznie nie wpływa na pracę zaraz po wymianie....
Czy kolejny raz bedę to robił sam - tak. Nie jest to trudne, to tak podpowiadając w związku z rozterką czy robić samemu czy w warsztacie...

PS
Profilaktycznie w wężyk w stronę zbiornika też można zalać ropy. Ja staram się robić wymianę filtra przy jaknajwiększej ilości paliwa w zbiorniku. Wówczas paliwo się nie cofnie aż tak bardzo...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 26-10-2017 o 10:28
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 13:09   #25
IDEAACZ
ford::beginner
 
Avatar IDEAACZ
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-09-2017
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

U mnie gość rozkręcił filtr w łożył wkład ... Poskręcał wszystko filtr zalał za pomocą wężyka bo pompki nie było . A dokładniej zassał do momentu pokazania się paliwa przy wyjściu filterka Odpaliłem auto i bez problemu . Wymiana 20 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez IDEAACZ ; 29-10-2017 o 13:12
IDEAACZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 10:13   #26
maxim1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2008
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Witam
Który przewód jest zasilający a który powrót bo na podgrzewaczu nie ma oznaczeń ?
dziekuje i pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Filtr.jpg (95.7 KB, 376 wyświetleń)
maxim1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 20:45   #27
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Cytat:
Napisał maxim1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Który przewód jest zasilający a który powrót bo na podgrzewaczu nie ma oznaczeń ?
dziekuje i pozdrawiam
Wgłębi zasilając filtr z podgrzewaczem pompę.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 10:16   #28
maxim1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2008
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Kolego krzys1968 nie bardzo rozumiem.
A czy z powyższej fotki jest ktoś w stanie określić który to zasilanie a który powrót?
pacjent 1,6tdci 115km 11rok
maxim1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 10:56   #29
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Cytat:
Napisał maxim1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego krzys1968 nie bardzo rozumiem.
A czy z powyższej fotki jest ktoś w stanie określić który to zasilanie a który powrót?
pacjent 1,6tdci 115km 11rok
Ten przewód z wtyczką idzie do pompy , a drugi idzie z baku do filtra, co tu nie rozumieć.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 11:51   #30
maxim1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2008
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi wymiana filtra paliwa-wkład czy cały

Czyli zasilający to ten drugi bez czujnika a ten z czujnikiem to powrót który idzie do pompy i na wtryski? Pytam dlatego bo mechanicy twierdzą że grubszy przewód to zasilanie ale chyba nie w tym przypadku. Żeby odpowietrzyć układ muszę gruszke założyć na ten drugi bez czujnika tak? i zasysać od zbiornika do filtra. Chcę się upewnić bo próbuje odpowietrzać i po chwilowym odpaleniu auto gaśnie. Może pompa wysokiego padła ale nie sądze.
maxim1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.