Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2021, 18:27   #1
Robert L
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 12-06-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie opór przy próbie wrzucenia 1

Dzień dobry,
W Mondeo 1.5 160km z 2016r mam czasami problem z wrzuceniem pierwszego biegu. Raz na 10-15 razy jest opór przy próbie wrzucenia 1, wtedy musze odpuścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz i wtedy jest ok. Inne biegi wchodzą dobrze, wsteczny też dobrze wchodzi. Czy ktoś miał taki problem? Z góry dziękuje za pomoc.

Robert L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2021, 19:46   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Cytat:
Napisał Robert L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy próbie wrzucenia 1, wtedy musze odpuścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz i wtedy jest ok.
Podczas jazdy też?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2021, 20:04   #3
Robert L
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 12-06-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Przy ruszaniu to się zdarza, jak próbuje wrzucić przy powolnym toczniu się to nie ma problemu.
Robert L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 09:35   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Wg mnie, to jest normalne. Jeszcze nie spotkałem auta, w którym by się tak czasem nie działo.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 13:54   #5
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Czy to jest normalne w przypadku 1-nki to nie wiem bo 1 na 10 razy to moim zdaniem zbyt czesto, chociaz nie mowie, ze nie moze sie zdarzyc. Taki problem to raczej ze wstecznym dosc czesto sie zdarza. U mnie w Mondeo 1-nka akurat bez problemu na postoju wchodzi, ale wbicie jej przy wolnym toczeniu graniczy z cudem. Wkurza mnie to strasznie bo nieraz powoli na luzie tocze sie do swiatel i juz mam sie zatrzymac a tu nagle zmiana na zielone i pasuje jechac dalej. Predkosc toczenia za niska na 2-jke, a 1-nka wejsc nie chce (nic nie zgrzyta, nie trzeszczy, po prostu jest opor), dopiero przy okolo 5km/h bieg wchodzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 29-12-2021 o 13:58
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 20:08   #6
Robert L
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 12-06-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Właśnie też mi się wydaje że to za często, najbardziej wkurzające to jest w korku. Miałem różne samochody i w żadnym czegoś takiego nie było. Chyba że Mondeo tak ma, ale w to wątpię bo miałem Mk3 z dużo większym przebiegiem i nic takiego się nie działo.
Robert L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 21:12   #7
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Nie znam na sprzeglach za bardzo ale mam taka teorie. Stoisz w korku, raz za razem wciskasz sprzeglo. Elementem odpowiedzialnym za poprawne dzialanie pedalu sprzegla jest wysprzeglik. Z tego co mi sie wydaje, to moze on u Ciebie czasem nie dzialac poprawnie, nie rozlaczac napedu i dlatego nie mozesz wbic biegu. Jesli dobrze rozumiem to w Mondeo jest on hydrauliczny wiec tez moze byc, ze pompa sprzegla cos nie do konca dziala albo uklad jest zapowietrzony... rzuc okiem tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 29-12-2021 o 21:41
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 05:52   #8
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Chyba ten typ tak ma. U siebie w mondeo mam tak samo. Nie wydaje mi się żeby to był problem z wysprzęglikiem. U mnie np nie musisz puszczać pedału sprzęgła, tylko np na wciśniętym cały czas pedale wrzucam wsteczny i później wracam, żeby wrzucić 1wszy bieg. Wtedy wchodzi już gładko. Przyzwyczaiłem się do tego i przestałem sobie tym zaprzątać głowę. Może to być też sam problem mechanizmu wybierania biegów, ale to się okaże jak konieczna będzie wymiana kompletnego sprzęgła, bo tak to chodzi elegancko.
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 16:34   #9
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Nie wiem czy ten typ tak ma... pytalem kolege co ma MK5 1.5 EB z 2015, nalotu okolo 80 tys i 80% jezdzi po miescie (glownie Krakow, korek prawie non stop) na bardzo krotkich odcinkach. Powiedzial, ze nigdy mu sie cos takiego nie zdarzylo a sprzeglo ma juz dosc mocno zmeczone zyciem.
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 19:28   #10
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: opór przy próbie wrzucenia 1

Swój egzemplarz kupiłem przy 50k km. Teraz ma prawie 120k km. Odkąd go mam to jest taki efekt. Sprzęgło rzekomo sprawdzone w czasie trwania akcji serwisowej, ale nie stwierdzono nieprawidłowości. Ja wychodzę z założenia, żeby tego nie przeżywać, bo w ogólnym rozrachunku jest wszystko ok. Wiadomo, że kiedyś i tak dojdzie do wymiany kompletu sprzęgła, więc może wtedy odczuję różnicę. Pytanie tylko czy na lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to mawiają na warsztacie: jeździć, obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.