Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2018, 20:07   #1
Mariuszek1974
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Kupno nowego auta

Witam wszystkich fanklubowiczów bardzo serdecznie. Jestem tutaj zupełnie nowym użytkownikiem. Mam zamiar kupić forda mondeo mk4 i nie chciałbym się wsadzić na minę, ponieważ nie są to jak dla mnie małe pieniądze.
Liczę tutaj na wasze doświadczenie i wiedzę.O to link do ogłoszenia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam także numer VIN, sprawdziłem w autobazie i wygląda na "czysty"
VIN: WFOGXXGBBGCY70408

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Mariuszek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 20:33   #2
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

jak widać gość zajmuje się sprowadzaniem samochodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dowiedz sie na kogo ta umowa i czy dostaniesz fakture?zebys czasami nie dostał umowy pomiedzy Niemcem a tobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wygląda fajnie,ale to mozna sprawdzic tylko na miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dojdą jeszcze opłaty jak akcyza,tłumaczenia,przegląd itd.
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 20:54   #3
Mariuszek1974
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

Bardzo wielkie dzięki za odpowiedź .
Z rozmowy telefonicznej tak właśnie brzmiało........że gość zna się na temacie. Powiedział ,że w zależności od "uzgadniania" ceny dołoży zimówki na alusach(dokładnie te , który były w komplecie z autem}dobrodziej.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dlaczego nie może być umowa bezpośrednio pomiędzy mną a Niemcem ?????.
Z tym oglądaniem to może być problem,koleś dosyć daleko mieszka ode mnie.....trzeba by zrobić 1300 km w obie strony.....trochę lipa....
Na opłaty i calą resztę jestem przygotowany......
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Mariuszek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:11   #4
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

To co zwraca moja uwagę, to przede wszystkim retuszowane zdjęcia, dodatkowo cena dość atrakcyjna mimo wszystko, dodatkowo do opłat jeszcze.
Druga sprawa, umowa "na niemca" to łamanie prawa. Dasz sobie rękę uciąć, że człowiek w umowie wie, że Tobie fure sprzedaje? Ktoś, chyba nawet na tym forum, pisał, że WK odrzuciło taka umowę ponieważ nie była zgodna z ta z Niemiec. Poza tym od kogo chcesz dochodzic swoich praw? Od Niemca, który Cię na oczy nie widział?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:11   #5
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

Cytat:
Napisał Mariuszek1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo wielkie dzięki za odpowiedź .
Z rozmowy telefonicznej tak właśnie brzmiało........że gość zna się na temacie. Powiedział ,że w zależności od "uzgadniania" ceny dołoży zimówki na alusach(dokładnie te , który były w komplecie z autem}dobrodziej.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dlaczego nie może być umowa bezpośrednio pomiędzy mną a Niemcem ?????.
Z tym oglądaniem to może być problem,koleś dosyć daleko mieszka ode mnie.....trzeba by zrobić 1300 km w obie strony.....trochę lipa....
Na opłaty i calą resztę jestem przygotowany......
Jeszcze raz wielkie dzięki.
jak umowa na Niemca to w razie czego nie ma żadnej odpowiedzialności handlarza..
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:19   #6
Mariuszek1974
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

Faktem jest , że widać "tunning" zdjęć,ale jak sprzedawałem mieszkanie,to firma zrobiła podobnie i wyglądało jak nie moje.......
Facet był rzeczowy i chciałem, żeby od razu zrobił wszystkie potrzebne opłaty i inne rzeczy, żebym jechał po "gotowe" auto, ale nie za bardzo chciał........że niby wszystkie opłaty muszę załatwić w swoim regionalnym urzędzie.......i takie tam. Także cholera wie jak z tą umową jest........
Mariuszek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:37   #7
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

Jak nie masz zamiaru go sprawdzać zdalnie przy pomocy kogoś zaufanego to sobie go daruj. Szukaj auta w promieniu 50-100km albo w takim rejonie w którym będziesz mógł kogoś poprosić/ zapłacić żeby go sprawdził zanim pojedziesz.
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:44   #8
Mariuszek1974
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

No właśnie kolega radził mi to samo......sam nie wiem, bo autko jest bardzo fajne.........jednak jak się samemu zobaczy to samemu......w razie czego pretensje to tylko do siebie......
Mariuszek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:45   #9
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

gość ewidentnie kręci
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 21:48   #10
Mariuszek1974
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2018
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno nowego auta

pewnie tak jest.......a kto dzisiaj nie kręci .....jedni pewnie trochę mniej inni trochę więcej.. może też tak być , że ma to gdzieś......ty kupujesz ty załatwiasz twój problem.....on nie ma na to czasu,,,musi załatwiać nowe samochody, a nie biegać po urzędach
Mariuszek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.