Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2006, 19:12   #21
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

dobra jutro walcze , a o wynikach poinformuje 3majcie sie

DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2006, 19:16   #22
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał cywil
ps podobno czerwona jest rewelacyjna na zime bo parafina sie nie wytrąca ale to potwierdzą Ci co stosują
Na pewno niechrzczona

[ Dodano: 2006-01-21, 07:43 ]
CYWIL – pytanko
Czy jak już podgrzeję paliwo w filtrze i parafina się rozgrzeje i roztopi to muszę wylewać zawartość filtra czy też lepiej wlać deczko dykty i zostawić?
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 12:25   #23
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie

najlepiej wylać bo jak sie wytrąciła to na mrozie znowu sie zrobi....... no chyba ze dolejesz dykty lub innego uszlachetniacza i pojeździsz troche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to wypalisz paliwko z filtra i po bólu, bo podczas jazdy do filterka pojdzie paliwko z dodatkiem pozdrawiam
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 18:12   #24
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Wczoraj udało mi się dostać do wlewu paliwa wlałem dynksu. Całą noc ładowałem aku, bo nie chciało mnie się zaginać na stację po NO do filtra. Filtr oczywiście wygrzałem. Rano zabrałem czajnik z ciepłą wodą, bo to podstawa, aby założyć przewody na filtr no i pompę trochę rozgrzać też nie zaszkodzi. Kręciłem, kręciłem no i autko odpaliło. Rozgrzał się i dupa jechać nie chce paliwo nie dochodzi. Więc idę do Reala kupuję kanister 5l. Z lejkiem idę do NESTLE, bo najbliżej kupuję 95 i zalewam bak. Odpalam czuć, że autko lepiej się sprawuję. Nawet strzeliłem kółko po mieście z 10km, ale obroty to max 2,5 więc wyciągam tel. I dzwonię do kumpla, który ma firmę transportową. I doradził mi abym wymienił filtr, bo takie podgrzewanie nie zawsze się sprawdza i nie da się w żaden sposób wyczyścić tegoż filtra w 100% gdzieś pozostaną zapchane kanaliki i wtedy d...pa mokra. Jutro wymieniam filtr i zobaczymy.

Pozdrawiam
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 20:02   #25
Kuba2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2005
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie

Witam !!!
Co do STATOIL to podobno paliwo ze stacji " 1 2 3 " jest rekomendowane przez STATOIL :-) Mnie miesiac temu zamarzlo ( jezeli to wogule bylo paliwo ) Tak ze dajcie se spokoj moze ze STATOIL. Dzisiaj jest 23 na minusie i zapalil na 5-letnim akumulatorze na paliwie ze SHELL-a V-Pover
Kuba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 11:10   #26
muustafa
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2005
Postów: 61
Domyślnie

dykte do diesla? przecież to się nie miesza nawet z ropą... lepiej jest dolac nafty, albo zatankować zimowe na shellu albo statoil, chociaż kto wie co oni tam dolewają?
muustafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 17:22   #27
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

witam ponownie , niestety moje starania nic nie dały ogrzałem filtr , dolałem deczko dykty , sprawdziłem wszystkie świece , naładowałem aku... kreciłem , kreciłem i kręciłem .... i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. alee zauważyłem , że od zimna pare wężyków od paliwa (chyba)tak zesztywniało ze nie bardzo trzymają sie krućców (chyba tak to się zwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy pompie wtryskowej :/ mianowicie chodzi mi o dwa wężyki równolegle odchodzące na samej górze pompy,może ktoś wie co to za wężyki ? jak bede miał okazje dostać sie do autka po widnemu to zrobie foto
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 17:33   #28
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie

do muustafa
hmmm ciekawe jest to co piszesz bo wedle mojej wiedzy praktycznej to dykta nie dośś ze z wodą to i z ropka sie wymiesza a na statoil i tych innych zimowych to i kwas do OO potrafia dodać coby odbarwiło a Ty później lejesz jako zimowe i fakt faktem z orenżadki parafiny mieć nie będziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :twisted: znam to z autpsji - znajomy już pompe wymienił po zimowym paliwku..... wiec dykta i benzynka wedle manuala do mk4 odpowiednio pomieszać i w droge
..... czytać, czytać eksperymentować i o parafinke sie nie bać.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2006, 19:34   #29
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

dzieki temu ze mrozy troche pusciły to odpaliłem , zatankowałem 3/4 baku dolałem jakiegoś 'ulepszacza' i pozostaje miec nadzieje ze ewentualny nastepny atak zimy prztrwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 11:32   #30
karolq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Szamotuły
Postów: 28
Domyślnie

Koledzy, właściwie od poniedziałku szukam pomocy i walczę z moim Eskorcikie 1,8 TD.
Wszystko było dobrze, ale jak w garaży spadła temperatura do -5 to się wysypał.
Jeżeli mogę napompować pompą ręczną na filtrze paliwa do innego zbiorniczka i zasilić tym pompę wtryskową, a potem odpalić i chodzi. To dlaczego nie mogę pociągnąć bezpośrednio pompą wtrysklową ze zbiornika.
Czy to też zamarźnięta woda w przewodach ?.
Czy tutaj też pomoże denaturat?
Ratujcie bo już nie daję rady, a autko potrzebne.
Pozdrówka Karolq
karolq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.