Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2017, 10:08   #31
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Skoro zacząłem ten wątek z pytaniem do Was, chciałem podsumować swoją historię. W wątku zastanawiałem się na zmianę poliftowego Mondeo Mk4 na coś mniejszego, bardziej poręcznego, jednocześnie pełniącego funkcję auta rodzinno-wakacyjnego.
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi w wątku, bo każdy głos coś wniósł do dyskusji.

Finalnie, z żalem sprzedałem swoje Mondeo. Nie powiem, nie była to łatwa decyzja, bo auto było naprawdę w świetnym stanie i dawało trochę radości z jazdy. Plusem było to, że w zasadzie nic nie straciłem na tej transakcji, ponieważ auto sprzedałem w tej cenie, w której zakupiłem (po dwóch latach użytkowania).
Na ostatecznej liście zakupowej znalazły się dwa modele: C-max oraz C4 Picasso.
Wybrałem Citroena, ponieważ przekonał mnie przestronnością, wyposażeniem, silnikiem no i ceną... Zdecydowałem się na auto nowe (dostałem naprawdę solidny rabat) i w tej cenie mógłbym liczyć na C-maxa z podstawowym silnikiem benzynowym 1.6, ewentualnie 1.0 Ecoboost, prawdopobnie w Trendzie.
Kupiłem C4 Picasso, w poliftowej wersji z silnikiem 1.6 blueHDI 120KM. Na wyposażeniu prawie wszystko co chciałem (brałem auto z placu), nawet w kolorze, który wybrałem w konfiguratorze. Wybór w pełni świadomy, po wielu jazdach próbnych, analizach kosztów, straty wartości itp.
Małe podsumowanie po kilku tygodniach od zakupu (w porównaniu do Mondeo):
+ Bardzo wysoki komfort jazdy na trasie. Dobre wyciszenie, wygodna pozycja za kierownicą i fotele oraz leniwe zawieszenie.
+ Auto jest obszerne. Zdaniem żony, która podróżuje z córką z tyłu, jest wygodniej niż w Mondeo, do tego praktyczne stoliki, płaska podłoga, schowki pod podłogą, przesuwane fotele z możliwością zmiany pochylenia oparcia.
+ Bagażnik bardzo foremny, jakoś subiektywnie wydaje mi się, że zapakowałem do niego więcej niż do Mondeo, choć na pierwszy rzut oka, miejsca jest mniej
+ Bardzo dobry system multimedialny, nawigacja na bieżąco pokazuje korki, remonty, ceny paliw itp. Do tego panel nawigacji można mieć przed oczami, między zegarami, choć to za dużo powiedziane, bo zamiast zegarów jest 12" panoramiczny ekran HD
+ Silnik 1.6 BlueHDI, mimo, że przebieg to dopiero kilka tysięcy przebiegu, bardzo oszczędny. Nie ma problemu, żeby na krajówkach zejść ze spalaniem do 4,5l. Przy prędkości przelotowej (130 km/h) spalanie ok 6-6,5l. W mieście 6-7l.
+ Panoramiczna przednia szyba, ten gadżet jest świetny. Po prostu.
+ Bardzo zwrotny, w mieście nie ma problemu z manewrami. To chyba zasługa małego promienia skrętu. Do tego "lekki" układ kierowniczy
- Silnik ma co prawda 120KM i 300Nm, ale dynamika w porównaniu do 2.0 TDCi 163KM jest tylko przeciętna. Mondeo jechał o wiele lepiej
- Kultura pracy silnika pozostawia wiele do życzenia. Silnik podczas gwałtownego przyspieszania, powyżej 3tys obrótów po prostu wyje. Na trasie nieodczuwalne, ale jak chcemy bardzo "docisnąć", dźwięk staje się nieprzyjemny
- Układ kierowniczy i zawieszenie. Owszem, na trasie jest miękko i przyjemnie, w mieście łatwo się manewruje, ale więcej radości z prowadzenie dawał Mondziak. Prowadziło się go świetnie (C-max'a też*o wiele lepiej). Picasso na łukach potrafi się wychylać. Odczuwalne szczególnie, jak przesiądę się z Fiesty mojej żony (mk7 z 1.6TDCi)
- Wrażliwość na wiatr. Odczułem to szczególnie w ostatnich dniach, kiedy przez Polskę przechodziły wichury. Jadąc ekspresówką, ciągle musiałem mieć się na baczności (ale wiatr był naprawdę silny!)
- Dotykowy panel do sterowania wszystkim. Klimatyzacja, radio, ustawienia samochodu...Wszystkim steruje się z 7" ekranu na środku. Mam trzydzieści kilka lat i technologia nie jest mi obca, ale nie jest to najwygodniejsze. Przydałoby się wywalić kilka przycisków na konsoletę plus pokrętła od klimy
- Wygląd. To zawsze kwestia gustu, ale moje czarne Mondeo wyglądało zwyczajnie ładniej niż to "coś" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest może najgorzej, mam wiśniowy lakier, przyciemniane fabrycznie szyby, chromy, ale nie jest to najbardziej eleganckie auto świata
- Brak możliwości domówienia świateł diodowych. W opcji były tylko ksenony o obniżonej mocy (25W), więc już wolałem zwykłe H7, ale w 2017 roku, wszystkie nowe auta powinny mieć już światła mijania w technice diodowej (szczególnie, że w tym modelu DRL, kierunkowskazy, tylne pozycyjne i stop'u są LEDowe)

To tak na szybko, jak mi się coś przypomni, to coś dopiszę. Może akurat się to komuś przyda.
Podsumowując, jestem bardzo zadowolony. O taką zmianę mi chodziło. Przyjemność z jazdy jest ogromna. Zmieniła się nieco koncepcja jazdy: nie ścigam się spod świateł, częściej trzymam się*prawego pasa, ale w zamian otrzymuję wygodny "tatusiowóz", którym czasami wolę pojechać kilka kilometrów na około, bo daje mi to czystą przyjemność.
Aha, wersję 5-osobową wybrałem w pełni*świadomie, nie chciałem 7-os Granda.

Pozdrawiam

dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.