Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2015, 17:07   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Hmm... może to u mnie też hałasuje? Tylko już za ciemno żeby pod maskę dzisiaj zaglądać

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 18:14   #12
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nadal wszystko prawidłowo?
Wzorowo...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 18:16   #13
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Cytat:
Napisał Aleksander1404 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wzorowo...
Może na wiosnę też zrobię taki tuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy skomplikowane to jest? Ile zajmie czasu?
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 20:27   #14
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może na wiosnę też zrobię taki tuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy skomplikowane to jest? Ile zajmie czasu?
hmm... może nie tyle skomplikowane co bardzo czasochłonne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. samo "uwolnienie" kolektora z racji dość nieciekawego dostępu do mocowań i plątaniny kabli zajmuje sporo czasu... ale jak już kolektor jest na stole to wywalenie klapek jest proste... Problem może być tylko z wyjęciem tego drucika - przydadzą się dobre cienkie szczypce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aaa i trzeba uważać wyjmując to skrzydełko z obudowy klapki, bo chwila nieuwagi (delikatnie za mocno przycisnąłem) i mi jedna obudowa pękła... A obudowy zakłada się z powrotem bo trzymają się wtedy lepiej uszczelki.

Także pracy na pewno z tym jest sporo, ale później ten spokój, że już nic nie wpadnie do silnika...bezcenny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2015, 11:50   #15
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Widzę, że mnie w takim razie też czeka demontaż klapek, bo prędzej czy później zaczną być u mnie słyszalne, a 2 tys zł to mi się nie uśmiecha bulić za coś co tyle warte nie jest. Na razie jeżdżę, ,,uszy mam w pogotowiu'' jakby co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zastanawia mnie tylko czy jedynym objawem padających klapek jest hałas, czy też np falowanie obrotów, albo problem z przyśpieszeniem??

Bump: A i jeszcze Aleksander1404 pisałeś że Twój Focus chodził jak muł do 3000 obrotów, u mnie od 2 tys auto zbiera więcej niż dobrze, może poza 5 biegiem. Ostatnio wymieniłem świece, bo miałem problemy z odpalaniem, auto jeździ tak samo, za to znikł chyba problem z rozruchem.
Mój focus za to ostatnio mało nie przyprawił mnie o zawał, jadę sobie, a tu kontrolka oleju mignęła, dojechałem do pracy olej jest, no to nic nie robię. 3 dni potem kontrolka zapala się na stałe w czasie jazdy, szybko na przystanek zgasiłem auto i assistance do mechanika. Okazało się na szczęście, że to czujnik ciśnienia oleju za 23 zł, przy okazji zmierzyli mi ciśnienie oleju i wszystko w porządku, 5 Atm na wolnych obrotach i zimnym silniku.

Ostatnio edytowane przez Lukasp85 ; 23-12-2015 o 12:17
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 19:03   #16
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Cytat:
Napisał Lukasp85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że mnie w takim razie też czeka demontaż klapek, bo prędzej czy później zaczną być u mnie słyszalne, a 2 tys zł to mi się nie uśmiecha bulić za coś co tyle warte nie jest. Na razie jeżdżę, ,,uszy mam w pogotowiu'' jakby co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zastanawia mnie tylko czy jedynym objawem padających klapek jest hałas, czy też np falowanie obrotów, albo problem z przyśpieszeniem??
Jedynym objawem były wkurzające stuki przypominające luzy zaworowe, nie było żadnych innych objawów typu falujące obroty, czy problemy z zapłonem. Z tym "mułem" to przesadziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale prawdą jest, że auto, które ma 145 KM do 3000 obr/min. zachowywało się jakby miało silnik o mocy połowy tego. Dopiero po wyjęciu klapek widzę, że auto od samego dołu przyspiesza dużo lepiej niż wcześniej.
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 21:10   #17
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Czy zaślepienie przewodu podciśnienia nie powoduje, że klapki są cały czas otwarte? Mógłbym wtedy łatwo sprawdzić czy faktycznie jest lepsza elastyczność i jakie będzie spalanie.
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 18:16   #18
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zaślepienie przewodu podciśnienia nie powoduje, że klapki są cały czas otwarte? Mógłbym wtedy łatwo sprawdzić czy faktycznie jest lepsza elastyczność i jakie będzie spalanie.
Klapki w "spoczynku" są otwarte i dopiero uruchomienie silnika powoduje ich zamknięcie i otwierają się znów w okolicach 2500-3000 obr/min, także zaślepienie podciśnienia właśnie spowoduje, że będą cały czas otwarte. Z tym, że jak już mają luzy to nawet unieruchomione będą powodować stuki... Jednak nie wiem czy samo ich unieruchomienie w pozycji otwartej da takie same "efekty" jak ich całkowite usunięcie, bo same klapki (nawet w pozycji otwartej) zajmują sporo miejsca w kolektorze, ograniczając przepływ powietrza...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 18:23   #19
BecksQq
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Oczywiście, że coś da. Jakby nie było klapki będą otwarte, więc silnik będzie pracował podobnie jak w przypadku powyżej 3000tys obrotów.
BecksQq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 09:39   #20
asigur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 145
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE Dziwne stuki przypominające luzy zaworowe

Moja przygoda z klapkami wyglądała/wygląda tak:
Grudzień 2014 zakup autka, przebieg 113.000. Wszystko ładnie pięknie. Auto rwało do przodu aż miło a spalanie było na poziomie jaki zakładałem decydując się na kupno.
Wakacje 2015 zauważyłem/usłyszałem, że podczas ruszania pod górkę i z włączoną klimą pojawiają się stuki (jakby zawory). Nie występowało to zbyt często ale jednak.
Parę miesięcy później moja Foka w jednej sekundzie straciła cały wigor. Wciskam gaz a tu nic. Raz bywało jakby lepiej raz znowu gorzej ale generalnie zaczęło się zamulanie. Dodatkowo po jakimś czasie wywalało "check engine", który to gasł i zapalał się w bliżej niesprecyzowanych okolicznościach. Wyskakujący błąd P2008 sugerował problem z zaworem sterującym klapkami. Znowu trochę czasu minęło i decyzja zapadła. Wymiana zaworu i wywalenie klapek.
Wrażenia po tej operacji mogę opisać dokładnie tak samo jak Aleksander1404. Pierwsze znaki wskazują również na mniejsze spalanie, ale przejechałem dopiero 300 km i na pewno potwierdzić tego nie mogę.
Cała operacja wykonana przy przebiegu 141.000.

Ostatnio edytowane przez asigur ; 14-02-2016 o 10:00
asigur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.