Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2017, 22:49   #1
Bizo
 
Postów: n/a
Domyślnie Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Witam,
szukam kogoś godnego polecenie znającego się na modułach GEM w FF2 FL z 2010. Dodam że z Łodzi. A o to opis do czego potrzebny mi takowy fachowiec. Padły mi oba światła pozycyjne z tyłu. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki, wymieniłem kpl. żarówek i nie znalazłem przyczyny. Fachowcy z forda powiedzieli że to prawdopodobnie moduł BCM. Jak widać na zdjęciu mój GEM ma numerek 7M5T-14A073-DF niezbyt popularny na allegro. Dlatego tez szukam kogoś z kim będę mógł się dogadać na temat wyboru odpowiedniego modułu, jego wymiany i zaprogramowania.

Znalazłem na allegro (zgodnie z radami żeby brać taki sam model albo wyższy)

http://allegro.pl/modul-bsi-ford-foc...923116054.html
http://allegro.pl/modul-komfortu-for...943398232.html
http://allegro.pl/ford-focus-mk2-mod...920405624.html

Dla pewności chciałbym skonsultować sprawę z kims kto będzie to później robił. Dla mojego i jego spokoju, oraz braku wkr*ia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170903_152416.jpg (99.5 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170903_151922.jpg (89.2 KB, 54 wyświetleń)

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 01:46   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

O ile to gem to może prościej to po prostu naprawić.
Padły tak sobie nagle? I tylko tył? Masz może zamontowany hak do przyczepy?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 06:16   #3
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz wszystko wyjaśnione [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 10:08   #4
Bizo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Chętnie naprawie tylko średnio się na tym znam, dlatego proszę o polecenie kogoś kto to robił. Światła same z siebie prawdopodobnie nie padły, 3 tygodnie temu miałem awarie alternatora, auto pojechało na lawecie do serwisu na 3 dni przed wakacjami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy odbiorze, świateł tylnich nie sprawdziłem, wszystko inne działa. Wiem, że zabrzmi to emerycko, ale nie jeżdżę po zmroku za często i do tej pory się nie zorientowałem. Przyczepy nie mam.

Zanim post umieściłem przeczytałem wszystko, wszystko jest extra tylko w każdym z omawianych tematów zawsze jest jakieś ale, albo jakieś piny brakują i drapanie się w głowę czy bada potrzebne czy nie, albo jakieś opcje do odblokowania.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 10:45   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Nie mam schematu pod ręką ale mało prawdopodobne wydaje mi się żeby tylne pozycyjne wychodziły osobno z przednimi. I czemu na takiej linii miał by gem paść.
Jakiś elektryk sprawdzał że z gem nie wychodzi zasilanie? W lampach że nie ma?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 08:21   #6
Bizo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

SISAuto Łódź Szparagowa, wycena naprawy 2000zł części + robocizna, diagnostyka 50 zł w tym jak podkreślano 2 żarówki W5W.

Dodam że wczoraj zakupiłem moduł GEM z końcówką J i ELMa. Będę próbował zostać bohaterem w swoim domu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 09:02   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

To pojechali po całości. Dla prostej diagnozy podmień sobie gem i zobacz czy te światła są, zanim zaczniesz kombinować. Mnie się nie chce wierzyć w usterkę gem no ale może. Patrzyłeś czy nie zalany nie zaśniedziałe wtyczki itp?
W razie co daj znać to pomożemy. Wyraźne mnie to ciekawi co to padło. Chętnie bym sobie zdiagnozował. Koniecznie daj znać jak naprawisz.

Bump: Podjedź jeszcze gdzieś do kogoś żeby ci na pewno sprawdził czy to nie żarówki! To w5w mnie zastanawia. Z tyłu są specjalne czerwone żarówki może władali nie takie i im nie świeciło? Czy sam sprawdzałeś?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 14:45   #8
Bizo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Ok, po weekendzie zdam relacje jak kolejne testy. ELM dojdzie za 10 dni najwcześniej. Ale jest szansa na GEMa do piątku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 09:50   #9
Bizo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Poczyniłem pewne postępy, wymieniłem mój moduł 7M5T-14A073-DF na nowo nabyty 7M5T-14A073-JF . Światła mijania tylnie ożyły momentalnie. Posprawdzałem czy wszystko działa i już pełen szczęścia chciałem zamknąć samochód. I tu zonk, światła mijania mimo że kluczyk wyciągnięty ze stacyjki świecą się nadal, i co więcej drzwi się nie zamykają z pilota.

Okazało się że:
- światła mijania, (przełącznik pozycji 0 ) do tej pory powodował, że światła się świeciły zawsze po włączeniu elektryki. Teraz świecą się zawsze nawet bez elektryki, a do ich zgaszenia trzeba przekręcić pokrętło na światła postojowe i z powrotem na 0 i wtedy gasną.
- drzwi, liczyłem ze po przekręceniu zamka ręcznie kluczykiem drzwi się zamkną w całym samochodzie, a tu nie, zamknęły się tylko te jedne, a bagażnik jak był zamknięty tak pozostał bez znaczenia jak kręciłem kluczykiem.

Czekam na ELMa kiedy w końcu go przyślą podejrzę nastawy na starym module i ustawie to samo na nowym, mam nadzieje że to pomoże.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 09:59   #10
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Spec od GEM (dobór, wymian i oprogramowanie modułu)

Cytat:
Napisał Bizo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam na ELMa kiedy w końcu go przyślą podejrzę nastawy na starym module i ustawie to samo na nowym, mam nadzieje że to pomoże.
Tak jak piszesz ,zczytasz elmem As Built i wszystko powinno wrócić na swoje miejsce.
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.