Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2015, 20:23   #1
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Naprawa dachu panoramicznego

Witam panowie potrzebuje pomocy,porady,planu działania odnosnie dachu panoramicznego. Więc tak wszystko fajnie super działało i pewnego pięknego dnia odsuwałem ją i nagle zaczeło wciągać podsufitke z jednej strony wiec chłopaki w serwisie Forda rozebrali mi to i sie okazało,ze 'kółeczko' które jest na tym całym stelazu i prowadnicach pękło i wciągało podsufitke od panoramy. Znajomi w serwisie sklejajac mi to od razu zastrzegli,że to jest rozwiązanie tylko na chwile i bedzie trzeba wymienić cały stelaż (cena stelażu przez ASO Forda 2200zł) bo jest podobno nierozbieralny. Po kilku razach otwierania i zamykania ponowił się problem,szukalem po allegro i znalazłem tylko 2 i to cały dach z szyba za kwote około 1300-1500zł ale raczej takie rozwiązanie nie ma szans. Czy ma ktos jakąś alternatywe? pomysł? albo jakieś kontakty skąd mógłbym uzyskac taki stelaż? Jak ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo prosze i z góry dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Chomiczek ; 21-01-2015 o 06:58
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 17:39   #2
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Witam.Pstryknij fotke o co dokładnie chodzi.Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie cała rolete ze stelażem , bo miałem podobnie jak Ty,najpierw obluzowana /bo wypadla z prowadnic/ a potem pofałdowana rolete. Ford nie widział problemu i tłumaczył to złym uzytkowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Kupiłem okazyjnie cały stelaż z mechanizmem i roleta i wymieniłem u siebie. Koszt niestety jak piszesz ale to zawsze taniej niz w ASO. Starą trzymam u szwagra w garażu /na wypadek gdyby siadł jakis element elektryczny lub sterownik/. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 22:23   #3
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Dokładnie tak jak piszesz najpierw się obluzowała i pozniej pofałdowała. Mam taki sam dokładnie problem a fotki niestety nie pstrykne,bo jest wszystko złożone i do czas aż nie znajde stelaża to nie rozbieram. Trzeba walczyć i szukac stelaza i rozwiązania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 00:55   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Mi się udało wymienić roletę jeszcze na gwarancji. Panowie od razu wiedzieli o co chodzi. Nie jestem pewny czy przypadkiem nawet tu na forum nie było informacji, że rolety poliftowe 2010/2011 miały jakiś problem konstrukcyjny, który potem rozwiązano.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 08:47   #5
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Szukałem i nie moge nigdzie dorwać tego stelaza,na allegra są tylko przed lift'owe z dzielona panoramą ;( trzeba będzie siedzieć i szukać jak coś sie trafi to brać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. bartekd niestety szukałem ale nic na ten temat nie moge znależć na forum może zle szukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To chyba lepiej wydac pare stów więcej i zamówić przez ASO jak byl jakaś wada to w nowym stelażu na pewno ja rozwiazali...
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 23:51   #6
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Pstryknij fotke o co dokładnie chodzi.Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie cała rolete ze stelażem , bo miałem podobnie jak Ty,najpierw obluzowana /bo wypadla z prowadnic/ a potem pofałdowana rolete. Ford nie widział problemu i tłumaczył to złym uzytkowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Kupiłem okazyjnie cały stelaż z mechanizmem i roleta i wymieniłem u siebie. Koszt niestety jak piszesz ale to zawsze taniej niz w ASO. Starą trzymam u szwagra w garażu /na wypadek gdyby siadł jakis element elektryczny lub sterownik/. pzdr!

Kolego powiedz mi czy wymiana jest bardzo problematyczna? Udało mi sie dorwać za psie pieniadze praktycznie nówke z lutego 2014 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak możesz mi napisać na co trzeba zwrócić uwage przy wymianie to bylbym bardzo wdzieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby nic nie spiedzielić w głupi sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 11:01   #7
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Chłopaki,
Zróbcie jakąś dokumentację zdjęciową dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam panoramę, nic złego się z nią nie dzieje (raz tylko nie chciała się domykać, co ASO usunęło chyba przez "restarcik"), ale na wszelakij słucziaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 21:06   #8
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Cytat:
Napisał Chomiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego powiedz mi czy wymiana jest bardzo problematyczna? Udało mi sie dorwać za psie pieniadze praktycznie nówke z lutego 2014 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak możesz mi napisać na co trzeba zwrócić uwage przy wymianie to bylbym bardzo wdzieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby nic nie spiedzielić w głupi sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Sama wymiana nie jest problematyczna. Dobrze miec kogos do pomocy aby w miarę sprawnie zdemontować podsufitkę. Ja robiłem ze szwagrem , który siedzi w autach wiec dla niego to pestka. Sam bym sie nie zdecydował bo po pierwsze nie mam gdzie a po drugie brak mi wiedzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...U mnie trzeba było zdemontować kratke homologacyjna , potem normalnie rozbierasz podsufitke , aby dostac sie do stelaża rolety. Trzeba pozdejmować osłonki słupków i chyba pasy. Sam stelaż mocowany jest śrubkami wiec nie da sie go potem źle zamontowac. Rozpinasz zasilanie rolety i wymieniasz całe ustrojstwo na nowe. Po podłaczeniu nowej rolety pamietaj o sprawdzeniu czy działa poprawnie. Skrec srubami albo niech ktos trzyma ja w miare równo. Ja mam lusterko wsteczne w obudowie z czujnikami zmierzchu,deszczu i schowkiem na okulary. Przy demontażu przerwałem kabelek zasilajacy podswietlenie tego pudła i to jedyny skutek uboczny demontażu. pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 06:53   #9
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Naprawa dachu panoramicznego

Panowie musze napisać,ze wymiana przebiegła bez problemu i od dziś ciesze się działającą panoramą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety minusem jest brak dokumentacji zdjęciowej,bo nie miałem do tego warunków. Dla ogarniętej osoby nie bedzie to stanowić problemu jako że ja takową do końca nie jestem w tym temacie zleciłem robote znajomemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za pomoc i wskazówki oby pochodziła dłuuugo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 21:23   #10
podsedek
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Post zacięła się rolera panoramadachu

witam.
w moim s-maxie 2012r. zacięła się roleta panoramadachu.
nie drgnie ani w przód ani w tył, a sam materiał z jednej strony wyszedł z szyny w której powinien być prowadzony i luźno wisi. natomiast belka która go prowadzi jest na miejscu.
zdjąłem już prawie całą podsufitkę. widzę już prowadnice itd.
nie wiem w ogóle jak się dalej do tematu zabrać. czy wymontowywać cały mechanizm? co robić? miał ktoś z takim problemem do czynienia?
już późno i tyle udało mi się zrobić. jutro od rana podejmuję tą nierówną walkę dalej.
pomóżcie.
podsedek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.