Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2010, 20:41   #31
duczman64
ford::amateur
 
Avatar duczman64
 
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Zabrze
Model: Ford Fokus II
Silnik: 1.6 TdCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecho jesteś tu .Kuźwa nawet echo milknie.

duczman64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 12:44   #32
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cytat:
Napisał duczman64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecho jesteś tu .Kuźwa nawet echo milknie.
Witam,

kupiłem to navi parę dni temu, pytałem pare postów niżej czy dobre nikt nie odpisał, a okazuje się, że jest mały zonk z tymi mapami.

Obawiam się, że musimy po prostu wywalić 500 zł na mapę orginalną. Z tego co wyczytałem, to mapa jest na karcie SD. Tylko że skopiowanie karty SD nic nie da, bo instalacja mapy wygląda tak - dostajesz płytę CD i specjalnie zabezpieczone SD. Następnie wrzucasz do auta i płytę cd i kartę sd, po czym ta płyta cd zakodowuję kartę SD tak, że karta sd będzie działała tylko i wyłącznie w twoim radiu za pomocą specjalnego kodu, także ta sama karta wsadzona do każdego innego focusa nie będzie działać. Próbowałeś włożyć swoją kartę sd do innego forda z navi?

Zobaczymy jaką mapę ja dostanę ale z tego co wiem na 2010 wypuścili super dokładną mapę z 100% pokryciem, zresztą dostałem info, że producent tych map wykupił automapę także nawi jest super, ale zabezpieczenie które zrobili łącząc kartę SD i CD skutecznie ogranicza możliwość kopiowania tych map.

Napiszę coś jak dostanę moją navi w przyszłym tyg. to się zgadamy. Napisz mi jeszcze czy travelpilot fx ma bluetooth wbudowany i czy ma usb złącze? Czy wymontowując to radio z innego focusa coś jeszcze powinno się wymontować? Pytam, bo kupiłem to radio na allegro z rozbitego focusa 2009 r, będę montował to w aso i chciałbym mieć pewność, że wszystko dobrze wymontują.

pozdrawiam
Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 19:38   #33
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Nie ma USB.
Nie ma bluetootha.
Ta navi właściwie nie potrzebuję do pracy niczego specjalnego oprócz anteny gps (oryginalnie znajduje się w podstawie anteny radiowej) i oryginalnej płyty lub karty sd z mapą.

http://images41.fotosik.pl/147/ef0744d7f390c84am.jpg - od prawej gniazdo anteny radiowej, niebieskie gniazdo anteny gps, duże standardowe quadlock - takie samo we wszystkich fordach. Jedyne odstępstwo to podłączone dwa przewody które powodują że cześć polece nawigacj masz na tablicy rozdzilczej

Chcesz mieć bt musisz kupić moduł bt (żaden fordowskie audio nie ma bt w sobie) jest to do zrobienia - ja właśnie do fx zakładałem.
Zarówno płyta jak i sd karta jest zabezpieczona. Dla zainteresowanych napisze cd że przy pomocy "twin sector" a karta sd jest szyfrowana navicrypt (nie widać zawartości katalogów). Na pytanie czy da się coś z tym zrobić odpowiem że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale wymaga to dobrego sprzętu, ponadprzeciętnej wiedzy o cd i czasu.

Piszesz "Próbowałeś włożyć swoją kartę sd do innego forda z navi?" Niestety nie spotkałem żadnego zainteresowanego i "zrównoważonego" użytkownika aby to sprawdzić. ( Nasza narodowa skłonność do kombinowania powoduje niezdrową podejrzliwość - a zadeklarowałem się że pojadę do gościa 200 km i dosłownie na 10 sekund włożę kartę sd do jego fx i sprawdzę czy czyta, bo u mnie jest OK)

PS. Szkoda że nie pisałeś wcześniej. Dziś przejeżdżałem przez ŁÓDZ i miałem tą kartę ze sobą.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 06-06-2010 o 19:44
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 20:36   #34
duczman64
ford::amateur
 
Avatar duczman64
 
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Zabrze
Model: Ford Fokus II
Silnik: 1.6 TdCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Sory bt co oznacza ten skrót
duczman64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 20:42   #35
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

bt = bluetooth

Moduł bluetooth info tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zapomniałem dopisać że jak chcecie mieć USB to można dokupić ten moduł bluetooth z usb i wtedy ma się w radiu/navi dodatkowe źródło do odtwarzania plików.
Macie pytanie piszcie. Jak będę mógl to pomogę.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 21:12   #36
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Witam, fajnie że jest odzew będziemy mogli wspólnie "rozkminić" temat tej navi.

Co do Łodzi to ja też śmigam po różnych częsciach PL, głównie warszawa-łódź-czestochowa także spoko na pewno jakoś się można zgadać.

Ja dopiero we wtorek otrzymam moje navi także wtedy zobaczymy co i jak, jaka jest mapa w środku i czy ma czy nie ma bt.

Mam pytanie jesli nie ma BT to ile kosztuję ten moduł który do tego zakładałeś i gdzie to można kupić?

To jest zonk bo właśnie z uwagi na BT - jeden z głównych powodów- kupiłem to navi. Ale w sumie nie żałuje bo alternatywą jest wszystko-mający chiński kombajn. Niestety mam swoje wyrobione zdanie o takich zestawach "od wszystkiego do niczego" i obawiam się, że oprócz wszystkich możliwych funkcji oferuje on po prostu słabą jakość dźwięku i są to rzeczy awaryjne, także nie żałuję decyzji.

Polecenia na tablicy rozdzielczej - moja foka ma skromny wyświetlacz z km bez komp. pokładowego, rozumiem, że nie będzie gdzie tego wyświetlić więc to nie będzie u mnie działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do kopiowania, to mam pytanie, czy wiesz jak to skopiować, czy raczej słyszałeś że ktoś to potrafi?
Pytam, bo moglibyśmy (jeśli oczywiście Twoje sumienie nie będzie miało z tym problemu) zrzucić się na orginalną najnowszą mapę 2010 r. która ma ponoć 100% pokrycia dróg i 55% pokrycia adresów. Mapa kosztuje 120 euro i będę chciał ją zamówić w niemczech.

Na koniec uwaga co do tego czy karta będzie działać w innej foce - imho nie. Instalacja wygląda z tego co wyczytał tak, że wrzucasz CD i to CD koduję kartę SD do Twojego auta - tylko i wyłącznie Twojego, poza autem do którego karta SD jest przypisana - karta nie będzie działać.

pozdrawiam
Maciek


Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma USB.
Nie ma bluetootha.
Ta navi właściwie nie potrzebuję do pracy niczego specjalnego oprócz anteny gps (oryginalnie znajduje się w podstawie anteny radiowej) i oryginalnej płyty lub karty sd z mapą.

http://images41.fotosik.pl/147/ef0744d7f390c84am.jpg - od prawej gniazdo anteny radiowej, niebieskie gniazdo anteny gps, duże standardowe quadlock - takie samo we wszystkich fordach. Jedyne odstępstwo to podłączone dwa przewody które powodują że cześć polece nawigacj masz na tablicy rozdzilczej

Chcesz mieć bt musisz kupić moduł bt (żaden fordowskie audio nie ma bt w sobie) jest to do zrobienia - ja właśnie do fx zakładałem.
Zarówno płyta jak i sd karta jest zabezpieczona. Dla zainteresowanych napisze cd że przy pomocy "twin sector" a karta sd jest szyfrowana navicrypt (nie widać zawartości katalogów). Na pytanie czy da się coś z tym zrobić odpowiem że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale wymaga to dobrego sprzętu, ponadprzeciętnej wiedzy o cd i czasu.

Piszesz "Próbowałeś włożyć swoją kartę sd do innego forda z navi?" Niestety nie spotkałem żadnego zainteresowanego i "zrównoważonego" użytkownika aby to sprawdzić. ( Nasza narodowa skłonność do kombinowania powoduje niezdrową podejrzliwość - a zadeklarowałem się że pojadę do gościa 200 km i dosłownie na 10 sekund włożę kartę sd do jego fx i sprawdzę czy czyta, bo u mnie jest OK)

PS. Szkoda że nie pisałeś wcześniej. Dziś przejeżdżałem przez ŁÓDZ i miałem tą kartę ze sobą.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 21:28   #37
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

serwis 800 zł, wersja z usb 900 zł, szrot jak dobrze trafisz to za 400 zł kupisz
żeby działało potrzebujesz jeszcze mikrofon w serwisie 300 zł i wiązkę za 190 zl z serwisu
nie wiem czym jeździsz ale opcjonalnie potrzebowałbyś pilota na kolumnie kierowniczej do voice control ale nie ma przymusu.
Z tych wszystkich rzeczy jedynie wiązkę musisz kupić w serwisie bo warto (możesz robić na pająka ale po co) reszta szroty najlepiej z anglikami........
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 06-06-2010 o 21:31
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 22:59   #38
duczman64
ford::amateur
 
Avatar duczman64
 
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Zabrze
Model: Ford Fokus II
Silnik: 1.6 TdCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Powiem szczerze że tez bym się zrzucił na tą mapkę .
duczman64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 13:16   #39
Moritz77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-09-2010
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Ja również dorzuciłbym się do mapki. Pytanie tylko czy oryginalna płyta z navi plus swoja karta SD wystarczy aby to zadziałało.
Moritz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 23:18   #40
topmech
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Piła
Model: Mondeo MK4 GHIA Kombi
Silnik: 2,0 TDCI 140 PS
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

I co temat umarł??? Naprawdę nie ma silnych na FX`a?
__________________
Mondeo MK4 GHIA Kombi Black Panther `08
topmech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.