Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2009, 08:26   #1
budrys99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2008
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Witam
proszę o pomoc
chce podłączyć pod standardowe radyjko 6000 wzmacniacz + tubę
nie za bardzo mam koncepcje jak to zrobić
może juz kiedyś ktoś coś takiego robił
proszę o pomoc i wskazówki
(a może ktoś ma namiar do dobrego taniego elektryka)
dziękuje i pozdrawiam
Krzysiek

budrys99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2009, 13:51   #2
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

W tym radiu pewnie nie ma wyjść RCA ,więc trzeba to podłączyć pod wyjścia na głośnik.Dobrze by było kupić konwerter sygnału (wyjście głośnikowe-RCA ,za jakieś 20-50zł) i dopiero podpinać.
Tu masz linka do takiego konwertera:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 07:52   #3
assassin
ford::beginner
 
Avatar assassin
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Lębork/Warszawa/Świętoszów
Model: MONDEO MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Witam. Nię będę robił nowego tematu, podłączę się do tego... a mianowicie..
1) chcę kupić tubę i wzmacniacz do MKIII 2001 -> jakie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chcę niskich cen ani wysokich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chcę opinii osoby ktora spotkała się z tym, chodzi mi o dzwiek..
2) kupić konwenter czy lepiej wymienić radio ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Chciałbym wygłuszyć lecz nie wiem czym i jak... tutaj proszę o poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ktoś wygłuszał wnętrze...
4) czy warto wymienić boczne głośniki, jeśli tak to na jakie?

Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam!

Czy warto? : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez assassin ; 10-01-2010 o 09:42
assassin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 12:35   #4
dady
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost 150
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Może coś takiego pomoże. Rozpiska złącz w radiu Forda 6000. Coś tam jest jakieś wyjście na SUB w sekcji C, ale wzmacniacz faktycznie jedynie takim separatorem sygnału, choc zastanawiam się nad jakością dźwięku :/. Raczej jeśli chciałbyś mieć porządny dźwięk, porządne głośniki na dobrym wzmacniaczu. To raczej tylko w grę wchodzi zakup dobrego odtwarzacza z wyjściami RCA - raczej nie ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

http://img392.imageshack.us/img392/1...nnector7yi.jpg

pozdr

Ostatnio edytowane przez dady ; 10-01-2010 o 12:42
dady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 16:48   #5
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Cytat:
Napisał assassin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy warto? :
w car audio i nie tylko jakość często kosztuje... czyli suma zestawu jaki zaproponowałeś powinna wystarczyć jedynie na maty wygłuszające....nie rób wioski sobie z tubą tylko kup subwoofer...
nie da się jednoznacznie określić co wystarczy, kwestia budżetu i Twoich oczekiwań.... moim zdaniem radio i głośniki fab to porażka, szczególnie pod jakąkolwiek rozbudowę...
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 12:54   #6
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Będę brutalny - zestaw z linka który podałeś ,to jakiś bezimienny szrot.
Jak chcesz rady ,to napisz ile masz pieniędzy do wydania ,od tego trzeba by zacząć żeby coś dobrać.
Jeśli chodzi o konwerter/wymianę radia - opłacalność któregoś z rozwiązań uzależniona jest od wyboru pozostałego sprzętu.Oczywiste jest ,że wymiana radia byłaby lepsza ,ale jak reszta będzie jakąś padaczką czy średniej jakości ,to wystarczy konwerter (dobry konwerter potrafi kosztować nawet 500-700zł ,zwykły kupisz za 20-30zł).
Proponowałbym najpierw przeczytać FAQ Nazara ,żebyś wiedział z czym się je CA.
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 20:51   #7
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Witaj. Ja u siebie założyłem wzmacniacz JBL i subwoofer Rockforda. Wszystko było podpięte pod fabryczne radio fordowskie - 6000 CD. Poniżej masz fotki. Znajomy z audio serwisu w jakies 20 minut wyprowadził mi wyjścia RCA pod wzmacniacz. Znalazł ścieżki i wyprowadził mi chinche do podłączenia suba zamiast tylnych głośników. Więc grał mi przód + subwoofer z tyłu. Regulowało się faderem przód/tył. Zrobiłem tak, bo zależało mi na tym, żeby było sterowanie z pilota przy kierownicy i radio pasowało do całości konsoli. Tzn jednolity kolor podświetlenia i takie tam. Ale potem podłączyłem swojego panasonica i... przy nim zostałem. Dużo dużo duuuużo lepiej. Każdym głośnikiem mogę sterować osobno, ustawiam sobie wszystko tak jak chcę. Nie wspominam o jakości dźwięku. Jedyny plus tej zabawy (z 6000 CD), to tylko to, że radio pozostaje fabryczne. Reszta pod każdym względem ustępuje zamiennym radyjkom markowym.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2739.jpg (64.9 KB, 74 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2737.jpg (81.5 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2736.jpg (65.5 KB, 92 wyświetleń)
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 21:19   #8
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Witam Kolegów. Jeśli chodzi o bezimienne CA to już na samym starcie odradzam nawet rozglądanie się za tym. Za cenę tego co podałeś to kupisz co najwyżej przyzwoite glosniki na przód, żeby grało to czyściej niż oryginał. Co do konwerterów, ja mam z racji posiadania denso. Do konwerterów podpięty 4 kanałowy wzmacniacz Infinity ze skrzynią Alpine i z przodu głośniczki Hertz DSK również podpięte pod wzmak. Jeśli chodzi o jakość: kumpel stwierdził, że gra czyściej niż na jego Pioneerze, ale nie łudźmy się za taką kasę Hi-endu nie będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i najważniejsza kwestia jaką poruszył kolega Bauma nie bierz tuby. Subiektywnie daje wiecej "bassu" Z tym że więcej w tym buczenia niż prawdziwego dźwięku.
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 21:29   #9
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

Cytat:
Napisał Gregor90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i najważniejsza kwestia jaką poruszył kolega Bauma nie bierz tuby. Subiektywnie daje wiecej "bassu" Z tym że więcej w tym buczenia niż prawdziwego dźwięku.
Też się podpisuje. Nawet szkoda czasu na przeglądanie tuby. Tylko subwoofer.
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 08:10   #10
Joker00
ford::beginner
 
Avatar Joker00
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus kombi MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: [MK 3] Mondeo - tuba + wzmaciacz

ja mam jeszcze jedną propozycje jest wzmacniacz blaupunkta za trochę ponad 2000 które uczy się napięcia radia pod niego podłączamy wszystkie głośniki razem z subwooferem i jakie by to nie było radio dźwięk zadowoli każdego. Takie rozwiązanie podsunęli mi w car audio system, bo chciałem zostać przy oryginalnym radiu żeby nie psuć wyglądu w środku.
Joker00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.