Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|świętokrzyska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2010, 10:14   #61
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Cytat:
Napisał krzypa3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego konger czy ty przypadkiem na inny formu nie podajesz się jako "MOMOHIN"? Bo jeśli tak to rozumiem Twoje sfrustrowane posty. Nie lubisz Ty p. Poznańskiego i z tego co wiem z wzajemnością. Ja korzystam z usług Autoskanu od wielu lat i jestem z tego bardzo zadwolony. Jako że mieszkam w Kielcach to nie chciało mi się jechać na zmianę oleju do Ostrowca więc pojechał na Zalesie na Białogonie do p. Łukawskiego. Tam dopiero pracują "fachowcy"!!!! Jeden z "geniuszy" tak gorliwie dokręcał obudowę filtra oleju aż pękła. Oczywiście się nie przynał że zgrzeszył. Samochód zaczą gubić olej ( 2 litry na trasia Kielce - Poznań i z powrotem 750 km) a na postoju pod samochodem zostawała mała plamka oleju ( wielkości 5 złotówki). Więc jaki problem? Pojechałem na Zalesie z prośbą o diagnozę . Usłyszałem takie rzeczy że czym prędzej pojechałem do banku po kredyt na naprawę. Ale postanowiłem jeszcze odwiedzić Autoskan w Ostrowcu. Co się okazuje? Jakiś jełop dokrącał obudowę filtra oleju (plastik) kluczem paskim choć na obudowie wyraźnie napisali, ze robi się to kluczem dynamometrycznym z siłą 25 kN. Ale to trzeba wiedzieć albo chociaż umieć czytać ze zrozumieniem! Pomny tych nauk z każdą nawet duperelą jeżdżę do p. Pznańskiego bo wiem , że jak on mi naprawi to nie muszę szukać ratunku gdzie indziej. Podzro koloego konger a może MOMOHIN?
Ps. I jeszcze jedno . Ostatnio padło mi turbo w mondku. "Kielckie fawchowce" kazali kupić zawór EGR i rozglądać się za jaką turbosprężąrką na wymianę. I znów zweryfikowałem diagnozę u p. Pznańskiego. I co? Okazało się że trurbo ma sprawność 80%, EGR jest w najlepszym porządku. Zwyczajnie pękł wąż gumowy! Naprawa kosztowała 200 zł!!! A w Kielcach mówili o 1500 - 1800 zł !!!!!!! Ocenę pozostawiam tym, którzy to czytają.
Na pewno na innym forum nie podaje się jako MOMOHIN (widocznie jest nas więcej niezadowolonych). Ja podaję swoje doświadcznia z tym warsztatem i więcej tam nie pojadę. Nie będę go polecał także innym.

konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 21:16   #62
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Też coś na ten temat.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 22:01   #63
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Cytat:
Napisał lopez-ck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Alternatory i rozruszniki to :ELEKTRO-AUTO" w Kajetanowie ...
Byłem tam ze swoim poprzednim Mondeo Mk2 2.0 bo świeciła się kontrolka ładowania, ale ładowanie było OK. Pracownik wymienił mi regulator w alternatorze, a że byłem bez pojazdu (z wymontowanym altkiem) to zastrzegłem, że jeżeli nie będzie OK to wrócę i oddam mu regulator - zgodził się. Wróciłem następnego dnia do Nich już z zamontowanym altkiem w Mondku bo się okazało, że wymiana regulatora nic nie dała. Na to właściciel powiedział, że wymieni mi cały alternator na inny, ale z mniejszą ilością styków we wtyczce. Oponowałem na tą jego "wspaniałą" myśl i powiedziałem, że nie chcę wymiany altka na inny tylko jego naprawy, bo ten mój z tą ilością styków we wtyczce kontrolowany jest przez komputer ECU pojazdu i teraz sypie błędami. Fakt ten stwierdzony podczas diagnostyki właściciel podważał, twierdząć że alternator na pewno nie komunikuje się z kompem pojazdu - i tu się pomylił. Chciał mnie naciągnąć jednak na wymianę alternatora za 400zł., ale ja się nie zgodziłem i zrezygnowałem z takiej niefachowej pomocy. Jak się okazało przyczyną świecącej się lampki był spalony bezpiecznik w skrzyce bezpieczników komory silnika (sam doszedłem analizując schemat elektryczny ładowania).

Odnośnie elektryka samochodowego to polecam Wronę na wylocie w kierunku Warszawy (po lewej). Jak czegoś nie ma (np. części) czy czegoś nie zrobi to mówi, a nie mądruje się jak inni. Jak pojechałem do niego z moim altkiem (opisanym powyżej) to powiedział mi, że nie ma do niego części (w tym przypadku regulatora) i wskazał mi miejsce w Kajetanowie, że tam mogą mieć regulator - co okazało się prawdą.

Ostatnio edytowane przez benio ; 09-06-2010 o 22:10
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 13:34   #64
weni
ford::average
 
Avatar weni
 
Zarejestrowany: 09-07-2006
Skąd: Bilcza
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Panowie ja tam nie miałem problemów z Łukawskim. Zrobił co miał zrobić i MDO jeździ.
weni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 11:58   #65
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Jeśli chodzi o elektryka w Starachowicach to polecam p. Kułge z ul. Ostrowieckiej (stary stadion). Robi naprawy za nieduże pieniądze i jeśli czegoś nie zrobi to ma odwagę się przyznać, że nie wie o co chodzi (chociaż rzadko się zdarza bo najczęściej samochód wyjeżdża od niego naprawiony).
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 22:36   #66
felo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2011
Model: Zamierzam kupić: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCI ?
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Witam
Mam okazje kupić model 1.8 SCI 2003 ale po lifcie i mam pytanie... Gdzie najlepiej mi go zdiagnozują ? Kielce ASO ? Rolmet w stronę Morawicy ? Auto ma walnięte tarcze sprzęgła która jest do wymiany przeszkadza to w diagnostyce ? Samochód niestety będę musiał zaciągnąć tylko napiszcie gdzie mi sprawdzą jego stan techniczny najlepiej !!
felo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2011, 07:37   #67
gonzolino
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: KIELCE
Model: MONDEO
Silnik: TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Lukawski zna się na naprawie,ale koszty z tym związane sięgają kosmosu.
Pozdrowienia
gonzolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 16:42   #68
PitersonCK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Odświeżając temat, czy może ktoś potwierdzić czy "fachowiec" od Forda z ul. Jeleniowskiej nadal prowadzi swoją działalność ? mam kilka rzeczy do zrobienia (wymiana płynu ham., wymiana filtra paliwa itp.) i czytając opinie niektórych warto tam zostawić auto...

proszę o jakiekolwiek informację, ew. numer telefonu bezpośredni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PitersonCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2011, 09:30   #69
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Tak - nadal prowadzi Forda, ale najlepiej tam podjechać po południu i pogadać bezpośrednio.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 11:40   #70
PitersonCK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Gdzie naprawiać fordziki ;) w Świętokrzyski. Polecani mechanicy,elektrycy i blac

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak - nadal prowadzi Forda, ale najlepiej tam podjechać po południu i pogadać bezpośrednio.
Dzięki za informacje. Byłem na miejscu dwa razy, pukałem, stukałem - nikt nie otworzył. Być może nie miałem szczęścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy inaczej to co miałem do zrobienia juz zostało wykonane. Przy okazji polecam - Mechanika i Diagnostyka Samochodowa, Jan Osiak ul. Wojska Polskiego 122.

Za wymianę płynu hamulcowego, filtra paliwa i kabinowego (bez najmniejszych problemów i uszkodzeń podszybia) zapłaciłem 45zł.
PitersonCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.