Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2018, 11:29   #31
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Cytat:
Napisał rdcom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
super blisko. Trochę godziny otwarcia kolidują z moimi pracy ale damy radę w końcu są urlopy :-)
Z założeniem takiej tulejki schodzi w przybliżeniu 10 min, także to szybka robota. Można samemu bez problemu, tylko dojście jest od dołu i potrzebny podnośnik. Ja na razie jest b. zadowolony. Przejechałem od założenia ponad 500km i wszystko gra. Wcześniej już się kontrolka paliła co niecałe 100 km.

Jak to przestanie funkcjonować, to będziemy myśleli dalej z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 18:22   #32
rdcom
ford::beginner
 
Avatar rdcom
 
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 - 105 KM benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 31
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z założeniem takiej tulejki schodzi w przybliżeniu 10 min, także to szybka robota. Można samemu bez problemu, tylko dojście jest od dołu i potrzebny podnośnik. Ja na razie jest b. zadowolony. Przejechałem od założenia ponad 500km i wszystko gra. Wcześniej już się kontrolka paliła co niecałe 100 km.

Jak to przestanie funkcjonować, to będziemy myśleli dalej z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mój temat sprawy warsztatowe wolę nie ruszać wg zasady jak się nie znasz daj komuś kto wie co robić
rdcom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 07:05   #33
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

temat bledu P0420 przerabialem osobiscie i sprawca calego zla byl zawor EGR, chodzil bardzo ciezko pomimo iz nie wywalal zadnego bledu z nim zwiazanego, po podmiance na uzywke (wczesniej porzadnie wyczyszczona) problem znikl, bez zadnej tulejki na sondzie
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 20:56   #34
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Po wielu miesiącach zakończyłem temat z katalizatorem. W maju ubiegłego roku pisałem, że założyłem emulator sondy lambda. Błędy już się od tego czasu nie pokazywały, także super. Mimo tego, chciałem mieć wszystko zrobione, tak jak być powinno, a nie na zasadzie tuszowania problemu.

Przy okazji innej naprawy (maglownicy) w warsztacie, mechanicy sami zwrócili uwagę, że mam zamontowaną tulejkę. Sprawdzili temat (analiza sond) i zaproponowali rozwiązanie - wymiana pierwszej sondy lambda przed katalizatorem.

Tulejka została wyrzucona z drugiej sondy, pierwsza została wymieniona na nową i zaprogramowana. Na chwilę obecną zrobiłem w tydzień od wymiany ponad 1500km i wszystko na razie działa prawidłowo.

Mam nadzieję, że komuś ten temat pomoże z podobnym problemem. Większość mechaników diagnozowała niesprawny katalizator i zalecała wymianę. Dobrze, że znalazłem w końcu ludzi, którzy wiedzą o co chodzi.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 11:45   #35
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Ile zaplaciles,naprawiales w aso.jaki ma przebieg twoje auto?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 15:42   #36
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Sonda w aso ok 1100zl, po max zniżkach 800zl, odpowiednik ori czyli bisch bez znaczka FORD ok 260zl, wymiana pierwszej sondy trwa max 30 minut.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 14:47   #37
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

To nie rozumiem tu czegoś ? Pisałeś ,,Samodzielnie zrobiłem programem FORSCAN sprawdzenie pracy sond lambda. Na rozgrzanym silniku, na postoju, wykresy się pokrywają '' Jezeli wykresy sie pokrywaja to katalizator do wymiany a tu wyszło inaczej.Czyli ten cały program fordscan i te informacje ( fachowców z forum) o pokrywaniu sąd i wymianie kataliatora były nie prawdziwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 08:29   #38
aple4
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Czyli wychodziłoby na to, że mimo rysowania dobrego wykresu, sonda jest uszkodzona ?
aple4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 21:57   #39
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Mam ten sam problem, przy czym u mnie silnik bierze chore ilości oleju, około litra na 1000 km. Silnik będzie robiony (wymiana pierścieni i uszczelniaczy zaworowych)
Mógłby ktoś wrzucić link z tą pierwszą sondą? Wymieniać sondę czy od razu kat?
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 22:55   #40
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

1.6 tivct i litr oleju na 1000km ?? Nie slyszalem jeszcze o takim przypadku.
Zrob silnik a potem szukaj problemu spalin, przy takim przepale oleju mogą dziać sie cuda z temp spalin.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.