Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2020, 11:06   #21
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwid2 a jak rozwiążesz problem ruchomych końcówek które wchodzą w gniazda bo ta roleta ma raczej stałe a powinna mieć na sprężynach? Poza tym kwadrat w środku jest raczej pusty więc zeszlifowanie go do odpowiedniego wymiaru jest raczej niemożliwe.

Bump: A roleta w MK2 ma 138 cm długości + małe kwadraty oczywiście ruchome końcówki....
Masz rację z tymi końcówkami że powinny być ruchome - być może te kwadraty są ruchome, w sensie że może je się wciska. Też masz rację że może szlifowanie być trudne skoro tam jest pustka....coś trzeba wymyślećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 08:29   #22
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Co prawda masz ok. centymetra luzu ale ciężko coś sensownego wymyślić .Gniazda mają ok cm głębokości trzeba mieć 2 cm ruchu końcówek ...albo nawet więcej -ciężka sprawa

Bump: Jest jeszcze kwestia długości rolety ,MK2 urosła....
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 15:45   #23
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

W kwestii zagadnienia będącego tematem - zakupiłem roletę od wersji EU, która idealnie pasuje do Edga Sport wersja USA. Koszt używki w idealnym stanie wyniósł 600 zł - kupiłem od członka forum Edga z facebook'a. Widzę, że znowu się ogłasza, ale tym razem podniósł cenę do 700 zł.
Co do końcówek rolety, które wchodzą w boczki bagażnika, to w moim egzemplarzu oba są wciskane i sprężynują - tak więc bez znaczenia jest, z której strony zaczynamy montaż. Dodatkowo ta część rolety, która znajduje się pomiędzy belką montowaną w boczkach, a oparciami foteli tylnej kanapy, jest również zamontowana (jakby oparta) o konstrukcję z czarnego tworzywa z zawiasem i sprężyną - to rozwiązanie powoduje, że można ustawić ją w poziomie, a można delikatnie poniżej poziomu belki (ogólnie nie jest wg mnie to jakieś powalające rozwiązanie, ale dzięki niemu nie ma szczeliny pomiędzy belką, a oparciami kanapy).

Bez rolety bagażnik optycznie uległ znacznemu zmniejszeniu, ale za to od strony kabiny jest przyjemniejszy widok - zakup uważam za trafny

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 20:10   #24
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Po prostu zakupiłeś roletę od modelu MK-2 i zamontowałeś w MK-2 więc musi pasować.
Danwid2 pyta o roletę od MK-1 żeby dopasować do MK-2 i tu jest jak pisałem wyżej....
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 06:44   #25
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

chyba rzeczywiście może to być skórka za wyprawkę z tą roletą z MK1 ale jeszcze zgłębie tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 08:41   #26
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Ciężko będzie,trzeba by zrobić to na tyle sensownie, żeby było wygodnie zdemontować i zamontować ten ruch końcówek musi być jednak większy niż 2 cm.Chodzi o konstrukcję boczków bagażnika żeby nie drapać i niszczyć plastiku a masz tylko 1 cm luzu(?) Końcówek też raczej nie zdejmiesz bo są one oparciem dla mechanizmu zwijaka.
Rozumiem że twoje rozterki są spowodowane kasą ?
A może od zupełnie innego auta zobacz za rozsądną cenę np Santa-Fe 06-12 oczywiście trzeba by było pomierzyć .
A DLA SCEPTYKÓW>NIE...NIE... TO NIE ŻADEN ULEP, TRZEBA SOBIE W ŻYCIU RADZIĆ TO NIE WSTYD COŚ UMIEĆ PRZEROBIĆ,DOPASOWAĆ<
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 10:20   #27
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może od zupełnie innego auta zobacz za rozsądną cenę np Santa-Fe 06-12
Tu mi dałeś do myślenia - bo rzeczywiście z doświadczenia wiem, że niektóre elementy pasują do różnych modeli samochodów a wręcz są takie same. A jak nie to pozostaje używka w dobrej cenie bo 1400 zł za nową to jednak dużo
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 09:03   #28
ijama
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Panowie 700 zł z przesyłką dawałem za nówkę na eBayu. Pasuje elegansio

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
ijama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 08:30   #29
rutkof
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: Białystok
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Cześć koledzy
Dziś przyszła roleta kupiona na ebay. Pasuje idealnie. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Koszt z przesyłka niecałe 300 zł
Przesyłka doszła po 7 dniach.
Jedyna różnica to to że haczyki nie są podzielone jak kanapa lecz jest jedna listwa po całości montowana do zagłówków. Ale to uważam za zaletę.
Pozdecam
rutkof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 06:41   #30
Kecke
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-02-2022
Skąd: Białystok
Model: Ford edge st
Silnik: 2,7
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Roleta bagażnika EU do US ?

Mam edga st 2019usa czy roleta po lifcie jest taka sama jak przed?może ktoś z klubowiczów ma na sprzedaż?

Bump: Mam edga st 2019usa czy roleta po lifcie jest taka sama jak przed?może ktoś z klubowiczów ma na sprzedaż?
Kecke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.