Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2017, 16:34   #811
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Maro83mw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji zauważyłem że wentylator nie ma biegów a jest sterowany płynnie poprzez zmianę napięcia w zakresie od 4V do 12V zależnie od potrzeb
Trzeba by zbudować układ,który reagowałby tylko i wyłącznie na 12V bo przekaźnik zadziała także przy niższym napięciu niż 12V(i 10V mu wystarczy),można wtedy wyeliminować sytuacje kiedy wentylator kręci się z niższą prędkością niż max.

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 16:41   #812
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Na razie miałem poprowadzone przewody tak prowizorycznie w rynience w błotniku i przytrzaśnięte w drzwiach na górnym zawiasem drzwi kierowcy, ogólnie prowizorka.
Powodów tego były kilka:
- po pierwsze nie byłem pewny czy będzie działać a z natury jestem leniwy to zrobiłem najpierw prowizorycznie
-po drugie oprócz diody miałem podłączony jeszcze woltomierz żeby sprawdzić jak tam to napięcie się zachowuje podczas codziennego użytkowania
- po trzecie zakupiłem przewód w sklepie elektronicznym a jak się teraz okazuje to na miejscu nic nie maja tylko wszystko na zamówienie to przewód dostałem tylko taki dość gruby jak na zasilenie diody to nie było sensu go wciągać

Teraz zmontuję sobie już tak "profesjonalnie" a przewód mam zamiar wciągać do kabiny w przelotce pod schowkiem bo chyba tylko tamtędy można to zrobić.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba by zbudować układ,który reagowałby tylko i wyłącznie na 12V bo przekaźnik zadziała także przy niższym napięciu niż 12V(i 10V mu wystarczy),można wtedy wyeliminować sytuacje kiedy wentylator kręci się z niższą prędkością niż max.
Pasowałoby żeby jakiś elektronik zbudował bardziej precyzyjny układ który włącza się przy 12v i wyłącza przy np 11,5V bo z przekaźnikiem jest taka sprawa że nawet jak w miarę precyzyjnie będzie załączał się przy około 12V to możne być problem z rozłączaniem że rozłączy dopiero przy np. 8V a w gorące dni to cały czas możne być napięcie 8V na wentylator i można wtedy pomyśleć że wypalanie trwa nadal a ono już dawno zakończone.

Ostatnio edytowane przez Maro83mw ; 19-03-2017 o 16:57
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 17:20   #813
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Maro83mw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasowałoby żeby jakiś elektronik zbudował bardziej precyzyjny układ który włącza się przy 12v i wyłącza przy np 11,5V
Nie jestem eletronikiem, ale znalazłem coś takiego na szybko

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Swoop ; 19-03-2017 o 17:24
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 18:50   #814
Quler27
ford::average
 
Avatar Quler27
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Wola/ Pszczyna
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI Ford Power
Rocznik: 2011
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Wczoraj zamontowałem u siebie diodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak na filmiku z YT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. działa ... pierwsze wypalanie za man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. OK a mam pytanie odnośnie przedlifta ... dzisiaj sprawdzałem tez jest ten przekaźnik pod który podpinałem się u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślicie że nie będzie działało ?
Quler27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 19:35   #815
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Swoop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem eletronikiem, ale znalazłem coś takiego na szybko

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wszystko fajnie tylko żeby budować jakieś układy to przydałby się zasilacz regulowany do sprawdzenia działania a niestety takowego aktualnie nie posiadam, a poza tym nie jestem elektronikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć nie wykluczam że będę coś kombinował w tym kierunku.
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 14:21   #816
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Najprosciej chyba na arduino i optotranzystorze went sterowany jest poprzez PWM wiec arduino nie bedzie mialo problemu w wykryciu takiego sygnaluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jezeli ktos chetny pomoge w kodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 17:30   #817
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Myślałem o czymś prostszym np. coś takiego, tylko jak pisałem nie jestem elektronikiem to nie wiem czy zadziała.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg komparator.jpg (13.8 KB, 120 wyświetleń)
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 18:49   #818
sebneo
ford::beginner
 
Imię: seba
Zarejestrowany: 15-02-2014
Skąd: goczalkowice
Model: Ford Mondeo mk4 titaniuum lxs
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Jutro lub w środę będę miał gotowy komparator napięcia, zrobię testy i dam wam znać, założenie jest takie aby wyjście było aktywne w przedziale 11-12V

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
sebneo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 19:08   #819
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Czekamy na info

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 14:39   #820
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Panowie co to jest dpf load w mondku mk4 FL? Dziś zauważyłem wypalenie filtra, jak zwykle pod domem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozwoliłem dokończyć wypalanie i podłączyłem forscana. W pidzie soot dpf procent zapełnienia spadł do 25% ale dpf load wynosi 75%. Za co ten pid odpowiada?
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.