Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2017, 10:59   #31
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Podjedź do gazownika żeby skontrolował jaką temperaturę przełączenia na gaz Ci ustawił. Może masz dość wysoką i to jest powód późnego przełączenia.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 14:59   #32
galgan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2017
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Ustawiona jest na 30 stopni, gazownik stwierdził że może to być wina tego że nie mam osłony pod silnikiem. I poleca kupić taką osłone ewentualnie zrobić jakąś osłonę dla parownika. I teraz się zastanawiam co będzie lepsze...
galgan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 16:52   #33
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Cytat:
Napisał galgan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawiona jest na 30 stopni, gazownik stwierdził że może to być wina tego że nie mam osłony pod silnikiem. I poleca kupić taką osłone ewentualnie zrobić jakąś osłonę dla parownika. I teraz się zastanawiam co będzie lepsze...
Nie mam osłony a LPG przełącza się o wiele szybciej , jak ją założysz to silnik się będzie grzał ktoś pisał , chyba gazownik coś kręci ... Gdzie masz parownik ?
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 18:53   #34
galgan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2017
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Jak stoje przed maską to jest schowany mniej więcej w połowie chłodnicy przy prawym reflektorze(tym od kierowcy). Gazownik kazał mi zrobić test - przejechać kilometr i jak nie będzie chciał się włączyć to zatrzymać się i zobaczyć czy parownik jest ciepły(tam jest czujnik temperatury).
galgan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 07:48   #35
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Podeślij zdjęcie gdzie dokładnie zamontowany jest reduktor. Może obwiewa go zimne powietrze przelatujące przez chłodnicę? Może gazownik pociągnął za wiele przewodów z płynem i układ z cieczą ma dużo większą pojemność. U mnie jest pod reflektorem kierowcy blisko zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy. Przy takiej temp. jak ruszę od razu po zapaleniu, to przejadę 2-3 km. Na gaz przełącza się, gdy wskazówka jest w 1/3 odległości między pierwszą a 2 kreską.

Osłony pod silnik to tylko samoróbki lub na zamówienie. Nie produkowano takich oryginalnie.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 14:59   #36
galgan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2017
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ford jest przed liftem(nw czy to coś zmienia). Dzisiaj wsiadłem do samochodu ruszyłem po ok 20 sekundach, po przejechaniu 1,5km(droga raczej prosta prędkość miejska pare skrzyżowań) parownik był zimny. Aczkolwiek było czuć że w niektórych miejscach już zaczyna stawać się cieplejszy. Po 2km wskoczyła temperatura, z nawiewów leciało gorące powietrze. Parownik był trochę cieplejszy. Ruszyłem i dopiero po chwili się włączył gaz(~2,5km).
Może ja robie jakiś błąd? Nawiewy są wyłączone dopóki gaz się nie włączy.
I zastanawiam się czy nie założyć jakiejś obudowy od dołu parownika, przykręcić coś do tej śrubki pod parownikiem.
galgan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 07:44   #37
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

Jeśli parownik ma czujnik to może tak być że tam mu wieje i go chłodzi zwłaszcza że fusiony nie mają osłony dolnej i jest nisko zamontowany wiec mu wieje. Spróbuj go z 1-2 razy czymś zasłonić i sprawdzić czy sie szybciej przełączy. Ale jeśli teraz przełączył sie po ok 2,5km to niech ci obniży temperature na 25stp i powinno pomóc.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 12:06   #38
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

U mnie reduktor jest tak samo zamontowany także nie w tym problem. A do czasu przełączenia na gaz oprócz wyłączonego nawiewu pokrętło od temperatury jest na niebieskim czy czerwonym?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 17:24   #39
galgan123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2017
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?

pokrętło na niebieskim, nawiew wyłączony. Jak będę miał chwile czasu to jeszcze zasłonie, ale chyba już ustaliłem jaki był problem. Jeden z przewodów ze starości się rozszerzył(?) i płyn uciekał a co za tym idzie ciśnienia nie było w układzie.
galgan123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.