Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2016, 21:44   #11
rafal.pawlak
ford::amateur
 
Imię: Rafi
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: szcz
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Witam, u mnie również występuje po dłuższym postoju nierówna praca silnika(2.0 tdci 130KM automat 2008r) przez około 10s zaraz po odpaleniu, ale tylko poniżej 4C, 5C i to też nie zawsze. Żadnego szarpania przy 2000rpm itp nie zaobserwowałem, a kopci chyba normalnie jak większość aut w aktualnie niskich temperaturach. Płynu chłodniczego nie ubywa, test na obecność spalin w płynie chłodniczym - negatywny. Układ świec sprawdzony - sprawny.
Mam wrażenie, że ta nierówna praca silnika spowodowana jest "trybem zimowym" czyli włączeniem z automatu grzania przedniej i tylnej szyby zaraz po odpaleniu. Określając to po druciarsku mam na myśli, że silnik jest za bardzo obciążony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie wiem czy za to jest odpowiedzialne oprócz alternatora jakiś regulator, czujnik napięcia? Ładowanie mam sprawne. Akumulator ma pół roku. Macie jakieś pomysły co tu można sprawdzić? Mam dostęp do forscana jakby co.

rafal.pawlak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 19:01   #12
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

to koledzy powiem tak
kupilem go latem i wszystko bylo prze 2 miesiace ok
pozniej zdarzylo mu sie w ciagu okolo roku ze 2 razy nie chcial odpalic
tamta zima byla ok po nocnym postoju nie szarpal z rana i nie dymil
ale ta zima to tragedia szrpie dymi po nocnym postoju jak jakis traktor a spaliny strasznie smierdza
wymienilem pompe cr za 3100zl i zero poprawy poza tym ze nie wystepuje mi blad p0089 wydajnosc regulatora cisnienia paliwa
ale rano to porazka
ten co mi zrobil pompe i teraz chcialem sie umowic na sprawdzenie wtryskow to mowil ze nie chce mnie naciagac na kolejne koszty i zebym wlasnie zmierzyl kompresje na zimnym silniku i jezeli bedzie ok to wtedy moge sie umowic na sprawdzenie wtryskow
i teraz szukam gdzies kolo mnie (boleslawiec) jakiegos warsztatu co by mi ta kompresje zmierzyl miedzy swietami, jutro bede dzwonil do dwoch warsztatow moze sie podejma;/
juz sie boje bo nie lubie jak mi ktos w aucie grzebie bo zeby swiece znow odkrecic to trzeba egr demontowac i chodnice egr
co do ubywania plynu chlodniczego to nie nie ubywa mi nigdy nie dolewalem

Bump: ale mysle jeszcze nad testem przelewowym

Bump: bo co jeszcze moge sprawdzic przed testem wtryskow bo koszt sprawdzenia 4 szt to ponad 1700pln + ewentualna naprawa jak sie dacza jak nie to 1100pln za jeden nowy
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 18:10   #13
lyda85
ford::beginner
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 01-12-2015
Model: S max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Witam mam podobny problem ale od poczatku napisze auto kupilem w sierpniu i jak kupowalem wszystko bylo ok na drugi dzien rano odpalam auto noe rowno pracuje i dymi na. Zimnym silniku poszlo do mechanika powoedzial ze wteysk ktorys nie dalej tule. Paliwa tzn koncowka to kupilem wtryski uzywane ale sprawdxone na stole zalozyl mechanik i nibu wszystko ok bylo zaraz jak odpalil na duzy plus spalanie i dynamika jazdy, ale na drugi dzien rano to samo noe rowno pracuje jakby na 3 tloki po chwili soe normuje dodam ze byly wtedy temperatury plusowe ibtak jezdzilem caly czas przyszla zima auto na minusowych temperaturach po calej nocy jak zapale chodzi bardzo ladnie wystarczy ze temperatura na plusie i lipa dalej to samo tylko bez dymiena bo swiece wymienilem przez nie chyba dymilo mwchanik posprawdzal. Niby wszysto na komputerze jest ok tylko troche cisnienie na cUjniku skacze na zimnym ale nie wiele mowi mechanik ze ok tak ze u niego na kompie wszystko ok nie wiem jaki ma program ale u mnie na forscanie tylko jedna sprawa jest dziwna temperatura katalizatora czujnik 1 rzad 1 pokazuje temperauta minus 40 i na czujniku 2 rzad 1 czujnik 2 tak samo pokazuje minus 40 nie wiem co to jest mechanik tez nie wie. Bo u nigo takie cos w programie. Nie. Pokazuje moze ktos ma jakis pomysl co. Mam sprawdzac?
lyda85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 00:06   #14
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

to u mnie w skrocie powiem tak:
filtry nowe
pompa cr nowa
wtryski nowe
czujnik kopiwania turbiny nowy
zaworki podcisnienia od turbiny i egr nowe
akumulator nowy
swiece zarowe nowe
ponad 6500pln nie ma a jak dymil i falowal tak faluje wiec gdzie szukac przyczyny?
egr mialby cos z tym wspolnego jak jest zaslepiony? bo zastanawiam sie nad zakupen nowego delphi 480pln
przeplywomierz moze (ale wyczyszczony)
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 07:34   #15
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Cytat:
Napisał lyda85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam podobny problem ale od poczatku napisze auto kupilem w sierpniu i jak kupowalem wszystko bylo ok na drugi dzien rano odpalam auto noe rowno pracuje i dymi na. Zimnym silniku poszlo do mechanika powoedzial ze wteysk ktorys nie dalej tule. Paliwa tzn koncowka to kupilem wtryski uzywane ale sprawdxone na stole zalozyl mechanik i nibu wszystko ok bylo zaraz jak odpalil na duzy plus spalanie i dynamika jazdy, ale na drugi dzien rano to samo noe rowno pracuje jakby na 3 tloki po chwili soe normuje dodam ze byly wtedy temperatury plusowe ibtak jezdzilem caly czas przyszla zima auto na minusowych temperaturach po calej nocy jak zapale chodzi bardzo ladnie wystarczy ze temperatura na plusie i lipa dalej to samo tylko bez dymiena bo swiece wymienilem przez nie chyba dymilo mwchanik posprawdzal. Niby wszysto na komputerze jest ok tylko troche cisnienie na cUjniku skacze na zimnym ale nie wiele mowi mechanik ze ok tak ze u niego na kompie wszystko ok nie wiem jaki ma program ale u mnie na forscanie tylko jedna sprawa jest dziwna temperatura katalizatora czujnik 1 rzad 1 pokazuje temperauta minus 40 i na czujniku 2 rzad 1 czujnik 2 tak samo pokazuje minus 40 nie wiem co to jest mechanik tez nie wie. Bo u nigo takie cos w programie. Nie. Pokazuje moze ktos ma jakis pomysl co. Mam sprawdzac?
Sprawdz jak piszesz bo ciezko dojsc co autor mial na mysli.
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 08:01   #16
lyda85
ford::beginner
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 01-12-2015
Model: S max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Witam przepraszam za tekst wyzej pisalem na szybko i sam go teraz nie ogarniam
☺️u mnie jest teraz tak na zimnym silniku jak jest temperatura minis 8 zapalam samochod chodzi ladnie na wszystkie tloki nie dymi nie szarpie poprostu ok ale jak pochodzi z 2 min zaczyna lekko falowac. Jak jwst temperatura na plusie to jak odpale samochod na zimnym silniku to pracuje jakby na 3 tloki pusci lekko dymek jasno niebieski i noe równo pracuje przez chwile jak juz zlapie temperature jest ok. Jakbym ruszyl odrazu jak tak nie rowno pracuje to wyczuwalne jest zmulenie auta do ok 2000 tys obrotow pozniej jest ok dodam ze wymienialem wtryski czyszczony nyl egr i przepustnica przez mechanika. Ostatnio zauwazylem ze kolektor ssacy ma noeszczelnosc i wali do gory jakims syfem chyba olej moze to ma jakisc zwiazek? Moze ktos ma jakis pomysl moze Egr?? Choc egr odpinalem i bylo tak samo
lyda85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 09:17   #17
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to u mnie w skrocie powiem tak:
filtry nowe
pompa cr nowa
wtryski nowe
czujnik kopiwania turbiny nowy
zaworki podcisnienia od turbiny i egr nowe
akumulator nowy
swiece zarowe nowe
ponad 6500pln nie ma a jak dymil i falowal tak faluje wiec gdzie szukac przyczyny?
egr mialby cos z tym wspolnego jak jest zaslepiony? bo zastanawiam sie nad zakupen nowego delphi 480pln
przeplywomierz moze (ale wyczyszczony)
Czyli wtryski też już masz nowe?
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 09:47   #18
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

tak 1 wtrysk prosto z "fabryki" 3 po regeneracji czyli mozna powiedziedz ze nowe
dzis zamienialem miejscami te zaworki podcisnienia ale bez zmian
odslepilem egr rowniez bez zmian
;/ co to moze byc ?
chyba oddam auto do aso forda bo rece opadaja
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 10:57   #19
lyda85
ford::beginner
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 01-12-2015
Model: S max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Cytat:
Napisał lyda85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam przepraszam za tekst wyzej pisalem na szybko i sam go teraz nie ogarniam
u mnie jest teraz tak na zimnym silniku jak jest temperatura minis 8 zapalam samochod chodzi ladnie na wszystkie tloki nie dymi nie szarpie poprostu ok ale jak pochodzi z 2 min zaczyna lekko falowac. Jak jwst temperatura na plusie to jak odpale samochod na zimnym silniku to pracuje jakby na 3 tloki pusci lekko dymek jasno niebieski i noe równo pracuje przez chwile jak juz zlapie temperature jest ok. Jakbym ruszyl odrazu jak tak nie rowno pracuje to wyczuwalne jest zmulenie auta do ok 2000 tys obrotow pozniej jest ok dodam ze wymienialem wtryski czyszczony nyl egr i przepustnica przez mechanika. Ostatnio zauwazylem ze kolektor ssacy ma noeszczelnosc i wali do gory jakims syfem chyba olej moze to ma jakisc zwiazek? Moze ktos ma jakis pomysl moze Egr?? Choc egr odpinalem i bylo tak samo
Nikt nie ma pomyslu??
lyda85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 13:19   #20
olgran
ford::beginner
 
Avatar olgran
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: Po odpaleniu nierowna praca bialy dym oraz falowanie przy 2000obr

Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak 1 wtrysk prosto z "fabryki" 3 po regeneracji czyli mozna powiedziedz ze nowe
dzis zamienialem miejscami te zaworki podcisnienia ale bez zmian
odslepilem egr rowniez bez zmian
;/ co to moze byc ?
chyba oddam auto do aso forda bo rece opadaja
Czy coś się wyjaśniło?
olgran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.