Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2019, 22:53   #1
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Dodanie podgrzewanych foteli

Z racji iż poprzedni właściciel dziwnie skonfigurował auto i nie wziął podgrzewanych foteli postanowiłem je dodać. Było trochę grzebania i budowa z 2 jednego kompletu, dodanie trochę pianki by były wygodniejsze i są (zakupiony miał plastikowe zaślepki poduszek i zniszczoną tapicerkę).
Ale do rzeczy, dodałem również fotel elektryczny kierowcy (wszystko działa, kiedyś dorzucę jeszcze pamięć), ale za cholerę nie chce mi zadziałać grzanie foteli. Mam błędy o zwarciu na matach i termistorach (B1034, B1036, B1038, B103A). Po odłączeniu foteli błędy są dalej. Wiązki auta nie ruszałem, poza dodaniem kabli do elektrycznego fotela kierowcy (pasażera jest manualny).
Konfiguracja powinna być poprawna, były dodane przyciski w APIM i wyświetlają się na SYNC 3 (nie mam fizycznych przycisków). Błąd pojawia się po zaznaczeniu w FCIM opcji grzanych foteli.
Czy moduł FCIM występował w opcji bez grzania i muszę go zmienić ? W końcu do niego idą tylko 4 kable (2 od termistora i 2 od grzałki), więc powinna to być w miarę prosta konstrukcja.
Podczas pomiarów wyszło, że we wtyczce od fotela, ale idącej od FCIM (C3053) piny 16 i 30 są zwarte, a na schemacie nie wyglądają na takie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fotele.jpg (10.7 KB, 219 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez truszczu ; 09-04-2020 o 11:44
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 23:21   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... we wtyczce od fotela, ale idącej od FCIM (C3053) piny 16 i 30 są zwarte, a na schemacie nie wyglądają na takie.
A po co mieli we FCIM bez przycisków grzania foteli montować całe sterowanie grzaniem?????
Raczej oczywiste, że taki FCIM tego nie umie obsłużyć...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 07:11   #3
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po co mieli we FCIM bez przycisków grzania foteli montować całe sterowanie grzaniem?????
Raczej oczywiste, że taki FCIM tego nie umie obsłużyć...
Ale Ford I logika nie zawsze idzie w parze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W końcu taka funkcja grzanych foteli to raczej nie jest duży koszt, z drugiej strony Ford zaszalal i miałem wszystkie wiązki.
Czy możesz podpowiedzieć z jakim numerem FCIM szukać?
A następnie pewnie trzeba będzie jeszcze go UCDSem zaprogramować?
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:34   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy możesz podpowiedzieć z jakim numerem FCIM szukać?...
Kup FCIM z przyciskami grzania foteli. To cała filozofia - trzeba kupić "po wyglądzie". Tylko, by nie był znowu to FCIM z fotelami grzanymi-wentylowanymi-chłodzonymi... Taki też by nie działał.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:44   #5
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FCIM szukać?
taki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 22:51   #6
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Dzięki Panowie za podpowiedź !
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 22:50   #7
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Może ktoś wie czy angielski panel (FCIM), da się przestawić na naszą stronę (LHD) ? Ponieważ przy brytyjskim sterowanie temperaturą będzie inaczej zorganizowane (prawa strona będzie masterem, lewa slave).
Fotele i ich ogrzewanie myślę, że powinno się dać przepiąć przewodami we wtyczce do FCIM.

Ostatnio edytowane przez truszczu ; 29-11-2019 o 22:57
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 17:08   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cena aż tak atrakcyjna ,ze warto ryzykować ?
Jakby co to mam europejskie panele SONY i nie SONY mogę odsprzedać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 15:45   #9
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Cena była bardzo atrakcyjna, więc postanowiłem zaryzykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Po kilku próbach udało się przestawić przy pomocy Forscana panel na wersję EU.
Co do rezystancji ponieważ nikt nie wiedział to zostawiam dla potomnych: maty 2,7-3Ohm, czujnik ogrzewania: 15,4kOhm (oczywiście jego rezystancja zależy od temperatury).

Ostatnio edytowane przez truszczu ; 07-12-2019 o 20:56
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2020, 01:41   #10
Jakubfusion
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 09-04-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.5ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dodanie podgrzewanych foteli

Czy zmiana panelu na wersje z przyciskami grzania załatwiła sprawę? Mam taki sam problem te same błędy z tym, że sync 2. Posiadam cały panel z sync 1 ale po wpięciu pokazuje jescze więcej błędów typu poduszki w fotelach, bardzo możliwe ze jest uszkodzony bo leżał pod chmurką jakiś czas temu......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakubfusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.