Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2014, 11:03   #1
SoSnA51
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 benzyna - 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 1.8 w benzynie bez gazu (jeszcze) 125 KM.
Autko zostało sprowadzone z Niemiec i przez około 2 lata stało praktycznie nie ruszane, co w efekcie poskutkowało awarią pompy paliwa. Objawy jakie miałem przed jej padnięciem (jeszcze nie wiedziałem, że o to chodzi) to przymulenie auta na rozgrzanym silniku, kręcenie do max 4 tys. obrotów a po pewnym czasie nawet i mniej, w końcu autko zgasło. Zdiagnozowałem, że w przewodach paliwowych nie ma ciśnienia i pompa nie pompuje paliwa.

Teraz do sedna sprawy, podniosłem tylną kanapę i nie widziałem żadnego dostępu do pompy, na innym forum jeden z użytkowników pisał że jego mechanik ma problem z wepchnięciem pompy do baku i użytkownicy radzili mu nacięcie otwory pompy i wyciągniecie jej bez zdejmowania baku. Czy taka operacja jest możliwa? Bo tak jak pisałem po podniesieniu tylnych siedzeń nie widziałem dostępu do pompy, czyżbym źle szukał?
Po drugie czy lepiej jest kupować całą pompę razem z koszykiem, czy można kupić samą pompę (wychodzi taniej)?. Stara jeszcze nie została wyciągnięta bo cały czas się zastanawiam czy na pewno trzeba ściągać bak.

jeden temat jedno pytanie

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez motorek26 ; 03-08-2014 o 23:58
SoSnA51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 00:00   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Wszystko zależy od ciebie jeżeli nie chcesz demontować zbiornika to musisz wtedy wyciąc wiekszy otwór i bedziesz musiał blache wyciąc całkiem lub ją przeciąć z 2 stron i ogiąc

wtedy bedziesz miał dostęp do nakrętki pompy paliwa

pompe możesz kupić sam wkład ale jakiejś dobrej firmy lub jakąs używke z pewnego źródła

Ostatnio edytowane przez motorek26 ; 04-08-2014 o 00:10
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 05:56   #3
woojtas71
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: B-ce
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 1800
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Witam.Wystarczy trochę podgiąć blachę a nakrętka "z ciężkim bólem" ale wyjdzie.Sam miałem to samo i musiałem wymieniać w warunkach osiedlowych
woojtas71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 08:24   #4
SoSnA51
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 benzyna - 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Ale w którym miejscu powinno być to nacięcie? Bo tak jak pisałem wyżej po podniesieniu tylnych siedzeń nie zauważyłem żadnego miejsca wskazującego na to że pod spodem jest pompa
SoSnA51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 21:47   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

tam gdzie masz czarny gumowy kaptur i przez niego przechodzi wiązka przewodów
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2014, 21:11   #6
woojtas71
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: B-ce
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 1800
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Dokładnie tak jak pisze motorek26
woojtas71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2014, 21:32   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Dwa razy wyjmowałem pompę w swoim poprzednim autku czyli MK3 1.8 benzyna . Zawsze opuszczałem zbiornik aby było łatwiej . Przy okazji był czyszczony bak i dokładnie wszystkie sitka .


leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 10:29   #8
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Witam. Czy ktoś zna rozmiar oringów na wężykach wchodzących do pompki paliwa w benzynie 1.8? Przy demontażu i się ukruszył. Tych zabezpieczeń jak się domyślam nigdzie nie dokupię? Bo też jeden ząbek się ukruszył przy wciskaniu go - a chyba powinno się je odchylać i wtedy wyjdzie sam króciec. Chodzi mi o te oringi - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 07:54   #9
przemowy
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-07-2018
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Witam.
Podłączam się do tematu, odświeżając go nieco. W moim przypadku sytuacja wygląda następująco:
Auto stało sobie około dwa tygodnie bez odpalania, przy przekręceniu kluczyka na raz słychać charakterystyczne buczenie. Zawsze było tak, że po chwili ustawało i można było przekręcić kluczykiem w stacyjce na dwa czyli odpalenie. teraz niestety buczenie nie przechodzi a pompa paliwa, jak się domyślam, nie pracuje bo auto nie odpala. Czy to może być wina przekaźnika pompy? Czy całej pompy? Macie może jakieś sposoby na sprawdzenie tego?
przemowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 08:38   #10
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Pompa paliwa, benzyna i nawiew - wymiana

Oringi mają wymiar 8x1,5 mm - średnica wewnętrzna. U mnie jak się okazuje, przypalił się styk (w deklu zbiornika paliwa) +12V do pompy paliwa ALE od wewnątrz zbiornika. Wytargałem zbiornik na zewnątrz - podpinał pompkę na krótko i zakręciła ... niestety, za długo przytrzymałem i poszedł dymek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym razie - wymyłem zbiornik, założyłem nową pompkę (sam wkład), umordowałem się z zamontowaniem zbiornika chyba ze 3 godziny .... leję paliwo ... i cisza .... Myślałem, że wezmę siekierę i porabę to auto. Dziś znowu demontaż zbiornika, ale tym razem zaleję go PB i sprawdzę na krótko. Przełożyłem +12V do innego pina w obu wtyczkach żeby mieć pewność, że jest przejście pomiędzy zewnętrznymi pinami a wewnętrznymi - nie wiem co się mogło zrypać, nowa pompka działała na krótko.

Tak w skrócie kilka kluczowych pkt odnośnie demontażu zbiornika w mondeo mk3 1.8 benzyna:
- odwiesić tłumik z 3 ostatnich wieszaków.
- odkręcić filtr paliwa i przy nim odpinać przewody paliwowe. W sumie to przewodów paliwowych przy deklu na zbiorniku lepiej nie ruszać - ford oczywiście tam jakieś dziadowskie zabezpieczenia tam i łatwo to połamać. Oczywiście te "magiczne" koszyczki nie da się dokupić, cały przewód trzeba - nowy ok 300 zł. ALE właśnie przy filtrze dali już solidniejsze zatrzaski i wystarczy tam odpiąć.
- z tyłu zbiornika jest wąż gumowy idący do rurki odpowietrzającej
- z tyłu zbiornika jest plastikowy przewód idący od zaworu par paliwa - trzeba grzebnąć nad sankami tylnymi.
- odkręcić dwa wkręty rury wlewu paliwa żeby ona była luźna - inaczej umordujecie się z demontażem zbiornika i montażem. Jak rura jest luźna to dużo łatwiej wychodzi ze zbiornika.

A co do pracującej cały czas pompy - zamień sobie przekaźnik - on jest (siedząc za kierownicą) po lewej stronie auta - tuż za lampą. Tam jest kilka takich samych - może w tym od pompy się styki skleiły.
-
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.