Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2018, 18:20   #1
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Rozrząd 2.3 - Jak ustawić ?

Witam, jestem w trakcie składania rozrządu w silniku 2.3 benzyna. Ściągnąłem z neta instrukcję w języku angielskim, co by popatrzeć jak prawidłowo to zrobić. Przed demontażem starego rozrządu, ustawiłem na znaki, tzn, znaki na kołach zębatych wałków pokryły się ze znakami na łańcuchu oraz znak na zębatce wału korbowego z pojedynczym znakiem na łańcuchu.

Wszystko składam tak jak w instrukcji. Potem gdy już chcę sprawdzić, czy złożyłem poprawnie kręcę wałem korbowym znowu na pierwszy cylinder no i znaki uciekają. Czy to tak ma być, pierwszy raz składam rozrząd z łańcuchem. Czytałem że miało być łatwo.

Proszę nie piszcie zdania typu, mogłeś oddać do mechanika, gdyż samochód miał trafić na żyletki po tym jak motor padł. Gdybym przy nim nie robił pewnie trafiłby na szrot. Sam przełożyłem w nim silnik, zatrzymał mnie ten rozrząd.

Dodaje zdjęcia do podglądu. Proszę o jakieś info.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 13:14   #2
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Rozrząd 2.3 - problem

Tak ma byc
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 15:02   #3
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Rozrząd 2.3 - problem

Bardzo dziękuję za odzew, choć temat i tak poleci do kosza. Dodam od siebie, że przy takim ustawieniu rozrządu i kręceniu wałem wszystko hula bez jakichkolwiek oznak kolizji zawór-tłok. Po którymś tam obróceniu wałem znaki się zgrywają, ale ile to jest obrotów nie liczyłem.
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 07:37   #4
TGMONDEO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-03-2006
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1 / Fiesta MK5
Silnik: 2.0+LPG/1.3
Rocznik: 1998/2002
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rozrząd 2.3 - Jak ustawić ?

Kolego, gdzie kupiłeś łańcuch z miedziowanymi ogniwami? Bo przyszedł mi dzisiaj z febi i jest "czysty", mam prośbę: mógłbyś mi zrobić (o ile to możliwe) zdjęcie tego łańcucha w całości to sobie policzę te ogniwa.
TGMONDEO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.