Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2010, 23:32   #41
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

To daj znać jak rozwiążesz problem. Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 13:38   #42
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Oczywiście. Może znajdzie się ktoś kto ten problem już rozwiązał.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 12:05   #43
nowac
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Chodzież
Model: Galaxy
Silnik: ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 87
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Jestem z tym samym problemem - walenie już nie do zniesienia!!!
Wczoraj podwidnowałem fure (niestety lylko lewarek więc trochę zabawy ze zdejmowaniem osłony i koła) i znalazłem:
strona lewa
-zewnętrzy przegub (da się polatać bo leciutki i przy skręcie nie słychać)
-wewnętrzny - do wymiany

strona prawa
-zewnętrzny -ok
-wewnętrzny - do wymiany
-przedłużka=ośka ż flanszą do skrzyni - do wymiany - luz osiowy odgromny kilka stopni

o ile z przegubami ból niewielki (można kupić za 200-300 zł/szt) to ta ośka masakra... Jakieś1000złociszy. Znacie może kogoś kto to zregeneruje (ktoś pisał w podobnym temacie ale nie mogę poszukać)? polosie.pl robią to zmieniając/przedłużając to połączenie za 950zł
nowac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 22:27   #44
Hawerek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Goleniów
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam koledzy.
Wydaje mi się że udało mi się rozwiązać ten problem o którym opisujecie - czyli krótko mówiąc rodeo.
Podobny temat prowadziłem już wcześniej więc zapraszam również do lektury
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a pokrótce opisze co zrobiłem.
Moim zdaniem obenie problem po wymianie przegubów wewn. związany jest z wymianą w większości opisanych powyżej przypadków na ogólnie dostępne podróbki, które chyba jeszcze mocno są niedopracowane.
Umnie zaczeło się od głośnych stuków w przegubach wewn. więc kupiłem na allegro 2 szt. podróbek i wymieniłem na kanale. Po wymianie zanikły tylko stuki a zwiększyły się drgania najbardziej wyczuwalne na II-biegu. Więc zareklamowałem i wymieniłem na kompletną nową połoś w podróbie firmy GSP. po tym też nie było poprawy - to przełożyłem zdjętą starą połoś na drugą stonę bo myślałem że jest dobra. Bez efektu. Wiec ponadto wymieniłem:
- dwuczęściową półośkę od skrzyni biegów do przedubu wewnętrznego prawej półosi i do tego kupiłem z allegro taką po modernizacji z grubym wielowypustem
- nowe letnie opony
- komplet sprzęgła z dwumasą
- nowe tarcze hamulcowe
- nowe łożyska piast przednich
- wymieniłem zewnętrzne drążki kierownicze i końcówki wahaczy
- dokupiłem nową drugą półoś GSP
Oczywiście bez poprawy.
Dopiero jak kupiłem dwie półosie używane ale w oryginale w dosyć dobrym stanie wszystko ustąpiło.

Teraz mam tylko delikatne drgania kierownicą w okolicach 90-100 km/h i bez różnicy czy przyspieszam, czy jade na luzie - poprostu drży jak nie wyważone koła tylko delikatniej.

Tak więc koledzy traktujcię ten mój opis troszeczkę jako przestrogę i nierozpędzajcie się w wydawaniu kasiory - bo ja niestety nie znalazłem szybkiej pomocy i musiałem kombinować w większości sam i to co najgorsze to zgubiło mnie zbyt duże zaufanie co do zamienników (podróbek).

A w garażu teraz mam stertę części zamiennych które zostały w większości niepotrzebnie wymienione a jak się okazało są sprawne.
Hawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 08:30   #45
Hormon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam
Miałem ostatnio taki problem jak wy. W aso za sam przegub wołali 800zł, zacząłem szukać coś taniej. Ciężko było dostać w Rzeszowie sam przegub więc skusiłem się na półoś z przegubem za 680zł - oczywiście jest to zamiennik. Stuki i drgania ustąpiły, wcześniej nawet przy małych prędkościach 50-60km/h mocno trzęsło kierownicą, teraz przy 150-160km/h jest cisza i autko płynie po drodze. Półoś kupiłem w sklepie Moto Centrum Toton. Mam też namiar na ludzi którzy zajmują się regeneracją takich rzeczy, koszt około 400-450zł plus koszty wysyłki.

Tak dla ścisłości mam galaxy z 2002r.
Hormon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 12:41   #46
Hawerek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Goleniów
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

U mnie problem powrócił. Nie długo cieszyłem się spokojną jazdą bez efektów ubocznych. Powróciły drgania przy większych prędkościach przy dodawaniu gazu - tak powyżej 90 do 120 km/h kierownica drży, jak puszcze gaz to znacząco słabnie.
Pierwsze podejrzenie to oczywiście przegób wewnętrzny - na kanale sprawdziłem że faktycznie na lewej półosi miałem luz na tej półosi używanej co w sumie niedawno kupiłem.
Z myślą zakończenia tego problemu na stałe zdecydowałem się kupić nowe półośki w oryginale. Udało mi się znaleźć na Allegro półośki firmy GKN która robiła włąśnie dla fabryki. Zresztą na starych przegubach są oznaczenia producenta GKN
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupiłem i wymieniłem. Ale za pięknie to nie mogło być i ciśnienie mi podskoczyło. Objawy praktycznie nie zanikły - jedynie tylko te stukanie jakby mniej występowało a przynajniej ciszej. Dalej jak przyspieszam to od około 100km/h jak przyspieszam to telepie mi kierownicą, jak puszcze gaz to przestaje.

Co to teraz do pioruna może być. Jeszcze się zastanawiam nad tarczami z przodu bo jak hamuje przy prędkościach powyżej około 80 km/h to drży kierownica a poniżej tej prędkości to jakby nie była wyczuwalne te drgania. A także na tej dwuczęściowej półośce która jest od skrzyni biegów do prawej półośki - tam też wyczuwam lekki luz. I co najciekawsze mam tu tą zmodyfikowaną połośkę z tym grubym wielowypustem na której zrobiłem może z 15tyś km albo i mniej - ta półoś dostępna jest m.in. na Allegro jako zamiennik tej oryginalnej co często rdzewieje i wyłamuje się drobny frez.
Hawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 19:18   #47
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

U mnie nadal drży i podejrzewam prawą stronę bo lewą zrobiłem. Ale nie mam czasu tego zrobić i już nawet się do tego potrząsania przyzwyczaiłem
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 09:51   #48
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Question Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam, odświeżam temat ale w zakresie prośby o polecenie dobrego i sprawdzonego sprzedawcy wysyłkowego (najchętniej na allegro) półośki lewej Galaxy 2.0 rocznik 1996 (luty) automat Mk-1.

Objawy w zasadzie podobne: wymiana przegubu zewnętrznego, dalej stuki przy maksymalnie skręconych kołach w lewo plus drgania kierownicy od 60 km/h oraz przy wjeździe pod górę (ustępują, gdy ujmuję gazu). Mechanik orzekł usterkę przegubu wewnętrznego ale po "rękoczynie" dodał, że potrzebna półośka lewa. Wiem, iż nowe zamienniki gorsze od używek w oryginale. Dlatego proszę o polecenie kogoś konkretnego. Z góry dzięki za pomoc.
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 21:22   #49
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam w tym roku wracając z Chorwacji a dokładnie będąc już ok 150 km od Wiednia w Austrii (Alpy teren górzysty wysoka temperatura powietrza) w pewnym momencie zjeżdżając na stację paliw skręcając kołami mocno w lewo poczułem jak mi przód samochodu faluje góra dół. Jadąc na wprost samochód zaczął jechać w miarę dobrze ale było czuć że coś nie tak. Pierwsza myśl pewnie złapałem kapcia. Wychodzę z samochodu zaglądam pod spód i mało co widzę bo osłona silnika zasłania spód silnika. Świece latarką szukam czegokolwiek i dostrzegam zieloną maź. Biorę na palec i domniemam że to smar. Zastanawiam się skąd. Nie widzę dokładnie lecz po dłuższym wpatrywaniu się domyślam się że to z okolic przegubu. Nie wiem co robić. Myślę sobie ruszam i jadę dalej. Rozpędzam się do stówki auto jakoś w miarę jedzie nic zbytnio nie telepie. Zwalniając do 30 km/h czuć że coś nie tak. Powyżej stówki również czuć na kierownicy. Po dojechaniu do domu z rekom na sercu i patrząc na kanale co się stało okazało się że opaska na gumie popuściła i dosyć spora ilość smaru wyleciała. Temperatura ostre zakręty i prędkość autostradowa dała się we znaki. Nie bawiąc się w regeneracje i inne tam zmieniki pojechałem na szrot kupiłem całą lewą półoś od Audi i założyłem sam wewnętrzny przegub wymieniając przy tym nową osłonę na której już widać zmarszczki a ma dopiero parę miesięcy. Poniżej wklejam zdjęcia przegubu ładnie umytego który przysporzył mi tyle strachu. Zastanawiam się czy można go jakoś zregenerować przywróci do stanu jak nowy. Myślę ze regeneracja lub kupno używanego to lepsze to niż kupno słabych zamienników. Jak ktoś chce to mogę go sprzedać.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tyger ; 05-01-2015 o 07:57
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.