Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2018, 18:33   #1
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie moduł elektroniczny tempomatu nie działa

Witam,
W moim Galaxy nie działa tempomat. Po przeczytaniu informacji w innych postach sprawdziłem:
1. uruchamiam tempomat przy prędkości >45km/h na dźwigni w pozycji ON wciskając przycisk set - mimo to nie działa
2. dźwignię tempomatu- działa prawidłowo, wszystkie przewody całe
3. przewody przy pompce podciśnienia - popękany, wymieniony
4. dodatkowo cały układ podciśnienia sprawdziłem i jest szczelny - przy tworzeniu podciśnienia w układzie pedał gazu schodzi w dół
5. styki przy pedale hamulca i sprzęgła działają prawidłowo
6. sygnały na wtyczkę do modułu elektronicznego tempomatu (ten przy schowku pod radiem) z przełącznika tempomatu dochodzą prawidłowo
7. zdemontowałem i rozebrałem moduł elektroniczny tempomatu - tak na oko nic nie jest spalone ani urwane, zimnych lutów też nie widać

Mimo tego tempomat nie działa. Zakładam, że to wina tego elektronicznego modułu. Ma ktoś może do odsprzedania taki działający moduł?
Może podpowiecie gdzie takie coś można kupić( zakładam że nowy moduł niedostępny albo bardzo drogi)?

Jednak zostaje jeszcze jeden sygnał wejściowy do tego modułu na pin nr7 (fioletowy przewód). Jak go sprawdzić od czego on jest?

Jaka może być jeszcze przyczyna tego, że tempomat nie działa?
Proszę o pomoc.

Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 23:10   #2
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: moduł elektroniczny tempomatu nie działa

Ponawiam pytanie.
Zamówiłem używany moduł tempomatu- ponoć sprawny- w moim aucie nie działa(ale nie mam pewności, że to wina samego modułu).
Po ponownym założeniu starego, podczas jazdy przy próbach włączenia udało się go włączyć 2 razy.
Obecnie nie działa.
Skąd moduł bierze informację o prędkości jaką ma utrzymywać?
Czy jest jakiś czujnik w silniku tylko do tempomatu, czy to ten sam parametr/czujnik z którego jest wyświetlana prędkość na prędkościomierzu?

Nikt z forum nie przerabiał tego problemu?
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 10:14   #3
irex22
ford::amateur
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: rzeszów
Model: galaxy
Silnik: 2.3 lpg
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: moduł elektroniczny tempomatu nie działa

Witam przelutuj kondensatory w module miałem ten sam problem
irex22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 09:27   #4
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: moduł elektroniczny tempomatu nie działa

Przelutowałem - nie pomogło. Miałem dwa inne moduły i też nie działa.
Zmierzyłem ten fioletowy przewód z sygnału prędkości i jak auto stoi jest 0V jak jedzie to 5.4V. To znaczy było bo teraz nawet na wyłączonym zapłonie jest 3.8-4.2V.
Zgodnie ze schematem ten przewód jest wpięty na pin 22 złącza P6 modulu komfortu(ten nad bezpiecznikami pod kierownicą). O dziwo jak wypnę to złącze to na wtyczce na moduł tempomatu dalej jest napięcie. Co lepsze jak wypnę wszystkie wtyczki modułu komfortu to dalej jest napięcie.

Może coś źle rozumiem, albo ten sygnał z prędkości jest gdzieś indziej podpiety? Może idzie ze sterownika silnika?
Czy jak mam upalone to wyjście w sterowniku silnika to czy mogę wymienić sam sterownik bez imobilajzera,czy to jest komplet?

A i jeszcze jedno: teraz to już i tak jest lipa że mam cały czas to napięcie, ale wcześniej to nie powinno być tak że napięcie rośnie wraz ze zwiększaniem prędkości. A może to jest sygnał o zmiennym prądzie a nie napięciu?

Ostatnio edytowane przez Damian3 ; 08-07-2018 o 09:33 Powód: dopisanie pytania
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.