Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2018, 08:31   #11
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Ogólnie powinno sie odpalać i gasić na "wciśniętym" sprzęgle. Z kolei nie powinno się stać na światłach (sygnalizacji świetlnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na wciśniętym sprzęgle.

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 09:31   #12
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Cytat:
Napisał Adept Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy gasić auto z wciśniętym pedałem sprzęgła, wydłuża to życie dwumasu. Info ze szkolenia firmy LUK
Zgadza sie, gasic i odpalac. Mi to mowil doradca serwisowy przy okazji objasniania budowy i dzialania dwumasy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:31   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

A ja powiem tak.
Zamiast się stresować, to korzystam z auta. Dwumasa i sprzęgło i tak będzie do wymiany i tak będzie do wymiany. 10 tyś km różnicy przy wciskaniu a nie wciskaniu mnie nie zbawi.
Ciekawe czy jest jakaś specjalistyczna nazwa na ludzi którzy przy korzystaniu z auta przechodzą 48 procedur aby czasami nie zrobić babola typu: kurcze zmieniłem bieg na wyższy jak było 1800rpm, idę zaraz popełnić sepuku, bo tłoki pewnie już do wymiany.

Przepraszam za sarkazm, nie było to w celu obrażenia kogoś, raczej taki rodzaj humoru.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:57   #14
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Cytat:
Napisał Erwinek!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podam tylko ze w instrukcjach nie piszą aby wciskać sprzęgło przy gaszeniu, ale przy odpalaniu tak.
W instrukcji też jest napisane że olej można wymieniać co 30 tys kilometrów bo zanim się silnik spieprzy to już będzie w sam raz po gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zawsze trzymam pedał wciśnięty jak odpalam i jak gaszę.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 20:12   #15
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja powiem tak.
Zamiast się stresować, to korzystam z auta. Dwumasa i sprzęgło i tak będzie do wymiany i tak będzie do wymiany. 10 tyś km różnicy przy wciskaniu a nie wciskaniu mnie nie zbawi.
Ciekawe czy jest jakaś specjalistyczna nazwa na ludzi którzy przy korzystaniu z auta przechodzą 48 procedur aby czasami nie zrobić babola typu: kurcze zmieniłem bieg na wyższy jak było 1800rpm, idę zaraz popełnić sepuku, bo tłoki pewnie już do wymiany.

Przepraszam za sarkazm, nie było to w celu obrażenia kogoś, raczej taki rodzaj humoru.
dodatkowo, żeby wydłużyć życie turbiny,
zalecane jest, aby nie gasić natychmiastowo silnika,
tylko dać mu jeszcze chwile pochodzić,
tylko pytanie kto to tak naprawdę robi..

procedury procedurami, a życie życiem
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 20:15   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Ja tak zawsze robilem po trasie. Chyba że ostatnie kilka minut było w korku bądź bardzo delikatnie . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jak wiedziałem że sprzedaje auto.... to po prostu odruch
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 20:24   #17
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tak zawsze robilem po trasie. Chyba że ostatnie kilka minut było w korku bądź bardzo delikatnie . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jak wiedziałem że sprzedaje auto.... to po prostu odruch
nie ma to jak powrót do domu z czystem sumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 20:28   #18
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

A bo ja wiem czy długo będę jeździł autem ? Na dziś jeżdżę jeszcze 2 lata , a na drugi dzień go wystawiam bo mam taką ochotęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawsze tak miałem. Nie wiem ile teraz pojeżdże, już ponad pół roku go mam , ale dbam jakbym miał z nim do grobu pójśćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze palę i prawie zawsze gaszę na sprzęgle.
Tylko Służbowego nie gaszę na sprzęgle bo gaszaka mam obok sprzęgła w podłodze, a mam tylko jedną lewą nogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 21:53   #19
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

A kto czeka 40'' po odpaleniu zanim da jakiekolwiek wyższe obroty?
Przyznam, że robię tak (niezgodnie z prawem) odkąd jeżdżę z keyless. W momencie wrzucania cielska na fotel mam nogę na hamulcu i wciskam przycisk. Potem ewentualnie ustawiam fotel i na koniec zapinam pas. Będzie z 10'' zanim nacisnę na gaz.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 07:41   #20
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Gasić na sprzęgle czy nie?

hm ja jak mam zimny silnik (rano czy tam po południu po pracy) to czekam ponad dwie minuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rzucam sobie oczkiem na zegareczek, powiedzmy jest 15:03 to gaz wciskam dopiero 15:06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli w extremalnych przypadkach może to być nawet 3 minuty niecałe!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.