Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 11:39   #1
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

Cześć,

w sobotę sprzedałem Focusa, który był naprawdę fajnym autem, ale troszkę przymałym jak dla mnie i brakowało mi w nim paru drobiazgów do szczęścia.
Pomyślałem sobie, że kupię coś z grupy VAG np Octavię lub Passata B6. Passatów obejrzałem w weekend w sumie z 8, ale coś mi podpowiada, że to nie najlepsza decyzja i moje życie mogło by zostać zrujnowane.
Dziś pomyślałem, że może jednak nie uciekać od Forda bo to w sumie dobre, solidne auta i zacząłem przeglądać oferty z Mondeo MK4 najchętniej 2.0 TDCI 140 KM
ogólnie wiem, że te silniki mają dobrą opinię, ale chciałbym zapytać tutaj posiadaczy tych aut co naprawdę o nich sądzą, jak to jeździ, ile pali (wiadomo, tyle ile się wleje) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak w litrach na 100km po mieście/trasie
i czy każdy silnik 2.0 tdci 140 KM ma DPF

rozrząd chyba jest 1, nie jak w 1.8 2 z kasetą olejową? Ceny części? Znośne, czy trzeba szykować worek pieniędzy?

w grę wchodzą przedlifty, budżetowo raczej z lat 2007-09

No to tyle, mam nadzieję, że ktoś odpowie na mój post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 19:41   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

Cytat:
Napisał sdm6777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy silnik 2.0 tdci 140 KM ma DPF
ma chyba że go wycieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie - bezawaryjny silnik jak tylko dbasz o niego
ja mam spalanie ostatnio 7 - 7,2 po mieście , jak polecę w trasę to schodzi do 6,2 - 6,5 w zależności od stylu jazdy - a raczej wolno nie jadę
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 21:07   #3
kubatt
ford::amateur
 
Avatar kubatt
 
Zarejestrowany: 03-06-2016
Model: Focus MKIII/Astra J
Silnik: 1.6EB/1.4T
Rocznik: 2013/2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

moim zdaniem jazda Fordem będzie o wiele przyjemniejsza niż Skoda czy Passatem. spalanie tak jak kolega powyżej, 7-7.5 miasto, trasa da się zejść do 6-6.5. jak szukasz MKIV yto zerknij na naszą giełde, mam tam wystawionego swojego. pozdrawiam
kubatt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 23:06   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

To focus był przyciasny, a octavię brałeś pod uwagę? Przeca ona (oprócz bagażnika) jest mniejsza od fokusa mk2...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 08:47   #5
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

Namówiliście mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kupiłem wczoraj MK4 2.0 tdci 140Km w kombiaku i jestem bardzo zadowolony, że dobry Pan Bóg wrócił mi rozum i nie kupiłem passata tylko zostałem przy Fordzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto z 2009 roku, dobrze wyposażone, choć nie jest to najbogatsza wersja, ale ma wszystko czego mi trzeba czyli ABS, ESP, Climatronic, Parrota do BT, AUX, sterowanie radiem z kiery (rzadkość w VAG-ach), 4 el szyby, el. lustra, podgrzewaną przednią szybę, podłokietniki, no ogólnie to co lubię jak jest w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nalotu ma 248000, ogólnie okręt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. płynie po drodze.
spalanie średnie na kompie pokazuje 7.2 l/100. Niewykluczone, że spadnie jeszcze o te 0,1-0,2l bo wydaje mi się, że jeżdżę spokojniej niż dotychczasowy właściciel.
Ustawiłem wskazania kompa na chwilowe spalanie i na 4 biegu przy prędkości 70 km/h i włączonej klimie pokazuje od 2,6 do 3,0l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. śmiech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To Foka 1.8 tdci 115 przy mniejszej mocy i wadze paliła trochę więcej jak tak jechałem.

oczywiście jest pare dupereli do ogarnięcia w aucie typu tu i ówdzie brak jakiegoś plastiku lub zaślepki, trochę fotel kierowcy się buja bo któraś śruba się odkręciła i nie wiem która, nie mogę obniżyć wysokości pasa bezpieczeństwa od swojej strony bo coś go blokuje, opony są tylko do końca tego sezonu, później w śmieci, no ale to raczej typowe sprawy dla używanego auta. Są większe zmartwienia.
Muszę jechać na zbieżność, bo było wymieniane coś w zawiasie (chyba łączniki stabilizatora) i kierownica jest lekko skręcona przy jeździe na wprost. Wydaje mi się że słysze nieco pompę wspomagania jak skręcę koła, dziś rano sprawdziłem zbiorniczek z płynem i jest go 3/4. Nie powinno być full?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Octavia w jakiś magoczny sposób jest większa od Focusa. ma 6cm mniejszy rozstaw osi, jest też może ciut węższa w środku, ale przymierzałem się do takiej w komisie, ustawiłem fotel kierowcy pod siebie (niby olbrzymi nie jestem, 179 cm, 95 kg), usiadłem z tyłu i miejsca na nogi było jednak więcej niż w Fordzie. O2 jest dłuższa o 10 cm od Focusa i to może też robi różnice, mam też wrażenie, że jw O2 tylna kanapa jest jakby głębiej osadzona w stronę bagażnika. No ale do Mondeo się nie umywa, trzeszczy w środku, wszystko takie ponure, kierownice brzydkie. W passatach z kolei albo rdza, albo co 3 z wymienionym silnikiem, 1 odpaliłem w komisie od razu check engine wyskoczył, w drugim na jeździe próbnej pan chciał przyrumakować żeby pokazać jak idzie passerati 2.0 TDI 140KM i tak przykozaczył, że wypluło mu rurę odmy i aż bagnet od oleju wyskoczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także uważam, że postąpiłem słusznie kupując Forda.

oczywiście auto ma DPF, pan od którego kupiłem mówi, że wystarczy z raz w miesiącu przejechać się szybciej po trasie i on się wypala i nie sprawia problemów.
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 09:23   #6
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

Cytat:
Napisał sdm6777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Namówiliście mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kupiłem wczoraj MK4 2.0 tdci 140Km w kombiaku i jestem bardzo zadowolony, że dobry Pan Bóg wrócił mi rozum i nie kupiłem passata tylko zostałem przy Fordzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto z 2009 roku, dobrze wyposażone, choć nie jest to najbogatsza wersja, ale ma wszystko czego mi trzeba czyli ABS, ESP, Climatronic, Parrota do BT, AUX, sterowanie radiem z kiery (rzadkość w VAG-ach), 4 el szyby, el. lustra, podgrzewaną przednią szybę, podłokietniki, no ogólnie to co lubię jak jest w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nalotu ma 248000, ogólnie okręt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. płynie po drodze.
spalanie średnie na kompie pokazuje 7.2 l/100. Niewykluczone, że spadnie jeszcze o te 0,1-0,2l bo wydaje mi się, że jeżdżę spokojniej niż dotychczasowy właściciel.
Ustawiłem wskazania kompa na chwilowe spalanie i na 4 biegu przy prędkości 70 km/h i włączonej klimie pokazuje od 2,6 do 3,0l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. śmiech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To Foka 1.8 tdci 115 przy mniejszej mocy i wadze paliła trochę więcej jak tak jechałem.

oczywiście jest pare dupereli do ogarnięcia w aucie typu tu i ówdzie brak jakiegoś plastiku lub zaślepki, trochę fotel kierowcy się buja bo któraś śruba się odkręciła i nie wiem która, nie mogę obniżyć wysokości pasa bezpieczeństwa od swojej strony bo coś go blokuje, opony są tylko do końca tego sezonu, później w śmieci, no ale to raczej typowe sprawy dla używanego auta. Są większe zmartwienia.
Muszę jechać na zbieżność, bo było wymieniane coś w zawiasie (chyba łączniki stabilizatora) i kierownica jest lekko skręcona przy jeździe na wprost. Wydaje mi się że słysze nieco pompę wspomagania jak skręcę koła, dziś rano sprawdziłem zbiorniczek z płynem i jest go 3/4. Nie powinno być full?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Octavia w jakiś magoczny sposób jest większa od Focusa. ma 6cm mniejszy rozstaw osi, jest też może ciut węższa w środku, ale przymierzałem się do takiej w komisie, ustawiłem fotel kierowcy pod siebie (niby olbrzymi nie jestem, 179 cm, 95 kg), usiadłem z tyłu i miejsca na nogi było jednak więcej niż w Fordzie. O2 jest dłuższa o 10 cm od Focusa i to może też robi różnice, mam też wrażenie, że jw O2 tylna kanapa jest jakby głębiej osadzona w stronę bagażnika. No ale do Mondeo się nie umywa, trzeszczy w środku, wszystko takie ponure, kierownice brzydkie. W passatach z kolei albo rdza, albo co 3 z wymienionym silnikiem, 1 odpaliłem w komisie od razu check engine wyskoczył, w drugim na jeździe próbnej pan chciał przyrumakować żeby pokazać jak idzie passerati 2.0 TDI 140KM i tak przykozaczył, że wypluło mu rurę odmy i aż bagnet od oleju wyskoczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także uważam, że postąpiłem słusznie kupując Forda.

oczywiście auto ma DPF, pan od którego kupiłem mówi, że wystarczy z raz w miesiącu przejechać się szybciej po trasie i on się wypala i nie sprawia problemów.
gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. daj fotki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piotrek305 ; 10-07-2018 o 09:26
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 09:45   #7
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie robiłem jeszcze zdjęć, ogłoszenie jest już nieaktywne, więc nie wkleję linku za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale porobiłem screeny
myślę, że wygląda całkiem zacnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i z tym autem zaprzyjaźnię się na dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180710-102801.jpg (20.4 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180710-102811.jpg (20.4 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180710-102831.jpg (20.0 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180710-102846.jpg (20.3 KB, 75 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sdm6777 ; 10-07-2018 o 09:47
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 10:00   #8
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

jakieś plany ? ciemna szybka, alu ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 10:33   #9
sdm6777
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 kunia
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

tylna jest przyciemniona. Na razie na pewno będę chciał go doprowadzić do perfekcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli wszelkie ubytki, plastiki zaślepki itp duperelki.
Raczej w taki detaling nie będę się pakował, nie mam takiej potrzeby. Ważne żeby wszystko było sprawne w autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak z tym płynem do wspomagania? U Ciebie jest pełny zbiorniczek? Nie chcę pompy zatrzeć...
sdm6777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 11:46   #10
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Przesiadka z Focusa do Passata B6 lub Mondeo

W moim focusie jest na maxa płyn. Dodam, że po wymianie płynu pompa zaczęła ciszej pracować
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.