Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2024, 12:22   #81
Krzysztof1987
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2024
Model: Kuga ST Line X
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2024
Postów: 9
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał jagd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No czytałem i sprawdzałem.
Macham, macham i nic. W komputerze oba położenia opcje sprawdzone i cisza… 😔
U mnie się klapa bagażnika nie zamykała automatycznie. Wymienili na gwarancji listwy z czujnikami - jest OK. Teraz nie działa otwieranie nogą i czekam aż przyjadą nowe anteny z magazynu Forda na wymianę :-)

jagd, możesz mi proszę napisać jak hamuje Twoja Kuga? Chodzi mi o sytuację jak hamujesz powoli do całkowitego zatrzymania się pojazdu. Czy na samym końcu słychać delikatne skrzypnięcie? Tak jakby hamulce walczyły z naprężeniem napędu? Zauważyłem, że jak hamulce są mokre (np. po umyciu auta) to jest cisza.
No i jeszcze jak kręcisz kierownicą stojąc w miejscu to czy słyszysz czasami jakieś skrzypnięcia z przedniego zawieszania?

Krzysztof1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 20:41   #82
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał jagd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
btw: zdjęcia spodu dla zainteresowanych.
Matko, kowalstwo to obraza dla tej profesji, obcęgami to robili czy jak!
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 21:24   #83
Wjed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2020
Model: Kuga
Silnik: FHEV
Rocznik: 2024
Postów: 5
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Czy też czujecie czasami lekkie szarpnięcie/bujnięcie samochodem przy zmianie przełożeń z R na D i na odwrót? Zastanawiam się to może być, przecież tam tylko zmienia się kierunek obrotu silnika elektrycznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wjed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 11:09   #84
jagd
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2006
Skąd: Poznań
Model: S-Max, B-Max, Kuga
Silnik: 2.0TDCI, 1.0, FHEV 2.5
Rocznik: 16, 16, 24
Postów: 52
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał Krzysztof1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie się klapa bagażnika nie zamykała automatycznie. Wymienili na gwarancji listwy z czujnikami - jest OK. Teraz nie działa otwieranie nogą i czekam aż przyjadą nowe anteny z magazynu Forda na wymianę :-)

jagd, możesz mi proszę napisać jak hamuje Twoja Kuga? Chodzi mi o sytuację jak hamujesz powoli do całkowitego zatrzymania się pojazdu. Czy na samym końcu słychać delikatne skrzypnięcie? Tak jakby hamulce walczyły z naprężeniem napędu? Zauważyłem, że jak hamulce są mokre (np. po umyciu auta) to jest cisza.
No i jeszcze jak kręcisz kierownicą stojąc w miejscu to czy słyszysz czasami jakieś skrzypnięcia z przedniego zawieszania?
Tak. Zakładam, że to raczej klocki + el. metalowo-gumowe zawieszenia - bo podobny dźwięk słyszałem czasami przy zwalnianiu EPB w SMaxie na pochyłościach.

Co do klapy - antena jest w zderzaku. Zaraz umawiam się na serwis... :|

Bump:
Cytat:
Napisał Wjed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy też czujecie czasami lekkie szarpnięcie/bujnięcie samochodem przy zmianie przełożeń z R na D i na odwrót? Zastanawiam się to może być, przecież tam tylko zmienia się kierunek obrotu silnika elektrycznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie czuć - jest jakiś słyszalny dźwięk ale bez szturchania całym autem.

Bump:
Cytat:
Napisał benykuleczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matko, kowalstwo to obraza dla tej profesji, obcęgami to robili czy jak!
Możliwe , że dorabiają u nich jakieś złote rączki - ale diagnosta powiedział, że to zwykle tak wygląda kiedy producent nie zostawi dedykowanego miejsca.
Artystów w tym fachu prawdopodobnie jest niewielu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Samochody służą do tego, by podwozić nimi rower.
jagd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 19:39   #85
Wjed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2020
Model: Kuga
Silnik: FHEV
Rocznik: 2024
Postów: 5
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Faktycznie przesadziłem z tym bujaniem. W codziennej jeździe niewyczuwalne. Garaż i otwarte okna spotęgowały efektGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wjed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 20:05   #86
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał jagd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe , że dorabiają u nich jakieś złote rączki - ale diagnosta powiedział, że to zwykle tak wygląda kiedy producent nie zostawi dedykowanego miejsca.
Artystów w tym fachu prawdopodobnie jest niewielu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W którym salonie zrobili to rękodzieło?
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2024, 10:09   #87
greg_waw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Kuga MK3 Vignale AWD
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 19
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał Krzysztof1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jagd, możesz mi proszę napisać jak hamuje Twoja Kuga? Chodzi mi o sytuację jak hamujesz powoli do całkowitego zatrzymania się pojazdu. Czy na samym końcu słychać delikatne skrzypnięcie? Tak jakby hamulce walczyły z naprężeniem napędu? Zauważyłem, że jak hamulce są mokre (np. po umyciu auta) to jest cisza.
Też tak mam w moim i przyznam, że mnie to irytuje. Ma może ktoś sposób na to?
Zauważyłem coś podobnego w czasie jazdy próbnej Peugeotem - tam było podczas ruszania, ewidentnie hamulec zbyt późno puszczał względem sprzęgła (klasyczny automat). Może tu jest podobnie, ale przy zatrzymywaniu.

Chyba umówię się do serwisu w tej sprawie.

Ostatnio edytowane przez greg_waw ; 27-03-2024 o 10:16
greg_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2024, 20:22   #88
jagd
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2006
Skąd: Poznań
Model: S-Max, B-Max, Kuga
Silnik: 2.0TDCI, 1.0, FHEV 2.5
Rocznik: 16, 16, 24
Postów: 52
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał benykuleczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W którym salonie zrobili to rękodzieło?
Bemo Motors - Bukowska.
W przyszłym tygodniu dowiem się czy urżneli tylko zderzak czy może coś więcej, że mi nie działa otwieranie klapy nogą...
__________________
Samochody służą do tego, by podwozić nimi rower.
jagd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2024, 06:18   #89
Krzysztof1987
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2024
Model: Kuga ST Line X
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2024
Postów: 9
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał greg_waw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba umówię się do serwisu w tej sprawie.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , umawiałeś się może do serwisu z tymi klockami?
Krzysztof1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2024, 08:05   #90
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Nawiązując do tarcz hamulca, jestem na etapie reklamowania kolejnego zestawu tarcz hamulca. Reklamacje "grzecznościowo" uznano jednak bez klocków hamul.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na moje pytanie jak można założyć jeżdżone klocki hamulca na takich tarczach założyć na nowe oznajmiono mi że mogą dać nowe odpłatnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprawa rozwojowa, mnie nie przekonali, sprawa w toku
Na jpg ewidentnie widać że tarcze h mają kontakt z klockami w 50% pozostała podczas hamowania nie ma styku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tarcze.jpg (90.5 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tarcze 1.jpg (96.2 KB, 47 wyświetleń)
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.