Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2012, 09:44   #1
maxpe
ford::amateur
 
Imię: max
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: lublin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie głośna praca silnika i brak smarowania

Witam wszystkich
Od około dwóch lat jestem posiadaczem fokusa mk2 1.6tdci rocznik 2004 auto ma przejechane 170tyś.km.
Ostatnio wystąpił w fokusie problem z kontrolką ciśnienia oleju i hałasem wydobywającym się z silnika . Napiszę krótko jak to się stało podczas parkowania auto mi zgasło przy próbie ponownego uruchomienia nie chciał zapalic odczekałem kilka minut i spróbowałem go odpalic męczyłem się długo ale w końcu zapalił. Na drugi dzień odpalił bez problemu ale kontrolka ciśnienia oleju nie zgasła a spod maski usłyszałem metaliczny hałas dochodzący z silnika . Odrazu zgasiłem silnik i zawiozłem go na lawecie do warsztatu.W warsztacie odpaliłem przez około 3 sek. dochodził hałas z silnika po czym dzwięk zniknął a kontrolka ciśnienia oleju zgasła . Wymienili mi olej filtr oleju sprawdzili miskę olejową smog po tym zabiegu focus bez problemów śmigał przez parę dni i problem powrócił na nowo , ponownie odwiedziłem warsztat sprawdzili to samo i jedynie stwierdzili że na dnie miski olejowej pojawiły się opiłki metalu.
Teraz auto stoi i nie wiem co robic w warsztacie nie wiedzą co mu jest bo gdy kontrolka ciśnienia gaśnie hałas też zanika .
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i rady.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez maxpe ; 29-03-2012 o 11:23
maxpe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2012, 11:46   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: głośna praca silnika i brak smarowania

Trzeba sprawdzić napęd pompy oleju i samą pompę.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2012, 11:53   #3
maxpe
ford::amateur
 
Imię: max
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: lublin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: głośna praca silnika i brak smarowania

To samo mówilem w warsztacie ale stwierdzili że to nie pompa bo przez kilka dni po pierwszej wizycie silnik pracował normalnie przez kilka dni.
maxpe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 17:24   #4
SZANI
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-08-2012
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: głośna praca silnika i brak smarowania

Witam.
Jestem Nowy. Ma Focusa 1.6 tdci 109km 06r. U Mnie pojawiły się stuki przy hamowaniu silnikiem na 3 biegu przy 2500 t./obr. Po wymianie oleju filtrów..... . Po przejechaniu około 1500 km zatelepało silnikiem nie stukało a waliło .... Laweta, Mechanik, PANEWKA NA 2 CYLINDRZE SIĘ SKOŃCZYŁA. NIE ZAPALIŁA SIĘ ŻADNA KONTROLKA. Olej wymieniany co 12000/15000 tys/km przebieg 164 tys/km. Jaka przyczyna ? Czy to może być wina oleju? Pomóżcie.
SZANI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.