Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 17:09   #1
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Witam,

przeszukiwałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż samochód (Focus) zapala dość dobrze jak jest zimny (tj postój przez noc lub taki gdzie temperatura cieczy spadnie do min) natomiast jak jest rozgrzany i pojeżdzony to postój na 10 min kończy się katastrofą gdyż samochód potrafi przez 2 min a nawet więcej nie odpalić. Dodatkowo od jakiegoś czasu jest strasznie zmulony na dole, praktycznie nie da się nim ruszyć, dopiero wkręcenie na 2000 rpm daje możliwość ruszenia. Objawy od...hmm ustąpienia zimy...

Rozrusznik kręci bardzo żwawo (robiony listopad 2011), akumulator nowy (sierpień2011), świece żarowe sprawdzone - ok, nowy filtr paliwa, oleju, nowy olej, filtr powietrza. Spalanie koło 8,5 l/100km. Czasem kopci na czarno, ale czasem i przy najwyższych obrotach. Rano potrafi kopcić na niebiesko ale krótko.

Z góry dziękuję za każde sugestie!

metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 09:58   #2
diazek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2012
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Witaj,

Miałem podobne objawy. Problem z odpalaniem na ciepłym - wymiana czujnika położenia wałka rozrządu, brak mocy to zapchany EGR. Zaślepienie bardzo pomogło.
Pozdrawiam
diazek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 18:51   #3
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Ok, dzięki za odpowiedź tyle że zapomniałem napisać że byłem z nim na kompie żeby zobaczyć błędy no i...brak błędów. Były tylko te które sam spowodowałem odpinaniem czujników temp itd. Ale po skasowaniu i jeździe już nie wróciły więc ich nie ma. Chyba czujnik położenia wałka dawałby znać na kompa gsyby było coś nie halo z nim? Jest jeszcze błąd dtc 9359 bodajże ale to jest związane z barkiem zapalenia powyżej 12 sek jak zdążyłem tu gdzieś wyczytać więc to nic dziwnego w moim przypadku.

Co do EGR to może rzeczywiście spróbuje coś pokombinować z zaślepieniem. Chodzi mi po głowie też katalizator... może jest zapchany i jak niskie obroty to muł a potem go "przebija" i już idzie ładnie...? sam nie wiem...

Ostatnio edytowane przez metmat ; 19-04-2012 o 18:54
metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 18:26   #4
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Cytat:
Napisał diazek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj,

Miałem podobne objawy. Problem z odpalaniem na ciepłym - wymiana czujnika położenia wałka rozrządu, brak mocy to zapchany EGR. Zaślepienie bardzo pomogło.
Pozdrawiam
ale tddi nie ma czujnika położenia wałka rozrządu..... :-(
metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 10:35   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

zacznij od sprawdzenia ustawienie rozrzadu i pompy wtryskowej.
Powiedz od kiedy i jak masz taki przypadek..czy aby rozrzadu nie zmieniales ?
kiedy zmieniales filtr paliwa?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-04-2012 o 10:47
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 15:12   #6
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Jestem po wstępnej diagnozie: zniszczona pompa wtryskowa (uszkodzenie mechaniczne). Jak jest ciepły i kręci bardzo długo żeby odpalić to jak wtryśnie się mu "starter" to od razu pali. Potem zgaszenie i znowu kręcenie, bez startera, nie odpala, trzeba kręcić ze dwie minuty. Potem znowu kręcenie troszkę startera i pali od razu. Diagnoza jest taka, że pompa jest "wyrobiona" i nie daje odpowiedniego ciśnienia na rozruchu, przy małej prędkości obrotowej. Wystarczy że pokręci wyżej i już coś tam łapie. Na zimno z kolei, podobno te elementy metalowe się kurczą i jest łatwiej zrobić ciśnienie. Nie wiem chyba brzmi to rozsądnie? W każdym razie koszty jakie mnie czekają przerażają mnie.

Filtr wymienione wszystkie, rozrząd rzeczywiście zmieniony ale koło rok temu, i te objawy nie wystąpiły zaraz po wymianie. Jakoś tak po zimie, jak przyszły ciepłe dni to się zrobił problem.

Ostatnio edytowane przez metmat ; 01-05-2012 o 15:15
metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2012, 20:16   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Twoja usterka napewno ma duzy zwiazek z pompą...ale nie napewno taki.
Jesli pompa jest wyrobiona to najwieksze problemy sa z uruchomieniem zimnego silnika.

mechanik ktory podał taką diagnozę chyba na łęb upadł.

Ale mozliwe ze jesli zmienisz pompe to problem sam sie rozwiąze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rownie dobrze mozna powiedziec ze caly silnik jest zly-i jak zmienisz caly silni razem z pompą to bedzie ok.

Zastanow sie czy chcesz tyle pieniazkow w autko wpakowac bo w twoim przypadku usterka moze byc bardzo prosta.

Powinienes w pierwszej kolejnosci sprawdzic ustawienie rozrządu i pompy.

Po drugie jest bardzo latwy sposob aby sprawdzic czy chodzi o kąt wtrysku bo jestem przekonany ze o kąt wtrysku chodzi a nie o pompę.
Jezeli chcesz to sprawdzic samemu to pisz...moge ci podac wiecej informacji.
ps. ale kat wtrysku tez ma zwiazek z pompą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-wiec chodzi o pompę ale nie o jej zuzycie.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-05-2012 o 20:20
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 20:25   #8
tomek_mhtn
ford::beginner
 
Avatar tomek_mhtn
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo mk3, Mercedes Actros
Silnik: 2.0 TDDi 115HP, 11.95 V6 440HP
Rocznik: 2001, 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Jeśli pompa paliwa jest sterowana elektronicznie to stawiałbym na tranzystor w sterowniku pompy paliwa sam mam bardzo podobne objawy rozgrzany po 10-15min postoju zapala jakby na jeden dwa cylindry po przytrzymaniu ok sekundy dłużej na rozruszniku odpala normalnie przez chwile jest mocno opóźniona reakcja na pedał gazu a później wszystko jest ok będę w niedługim czasie go wymieniał więc dopiero wtedy będzie 100% pewności.
__________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe
Moja Taczka
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168722
tomek_mhtn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 10:32   #9
metmat
ford::average
 
Avatar metmat
 
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 122
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie jest bardzo latwy sposob aby sprawdzic czy chodzi o kąt wtrysku bo jestem przekonany ze o kąt wtrysku chodzi a nie o pompę.
Jezeli chcesz to sprawdzic samemu to pisz...moge ci podac wiecej informacji.
To ja bardzo proszę o instrukcję. Jeśli to byłby tylko taki problem to zaoszczędził bym sporo pieniędzy.

PS Nie mogę wysłać wiad na priv bo masz pełną skrzynkę.
metmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 15:42   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Cięzko zapal jak ciepły + muł do 2500 rpm

czasami ludzie do mnie pisza..i tak sie robi wlasnie..zamiast pisac na forum.
przy pompie masz 2 kabelki od regulatora kata wtrysku(w symie jest 4 kabelki-a dwa pozostale to od zaworka dawki wtrysku)
rozlaczenie dowolnego z dwóch kabelkow od regulatora kata wtrysku spowoduje zmiane kata wtrysku na przedwczesny i w ten sposob dowiesz sie czy ma to zwiazek z katem wtrysku.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.