Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2012, 21:52   #1
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Dziwnie odpala.

Otóż tak. Mam niewielki problem z Mondziakiem. Z początku myślałem, że to świece bo wszystkie były do niczego ale dzisiaj po zmianie okazało się, że to nic nie pomogło ale przejdźmy do problemu.

Auto po nocy zapala niby od 1-2 obrotu wałem lecz przez pierwsze 4-5 sec. pracy silnika obroty utrzymują się na poziomie 300-400, później wzrastają do 1tys. Przez czas ok 15s. po odpaleniu autem trochę telepie i wydobywa się z tłumika biała zasłona dymna. Po czasie wyżej wymienionym wszystko ustaje. Mondziak normalnie przyśpiesza, nie wypuszcza żadnych dymów nawet przy szybkim wzroście obrotów ( bynajmniej z kabiny auta są one niewidoczne ). Ogólnie wszystko super. Gdy odpalam go na ciepłym silniku zazwyczaj obroty przez pierwszą sekundę bądź dwie utrzymują się na poziomie ok 500 obr./min., by później osiągnąć 900obr./min. Autem nie telepie. Dwa razy zdarzyło się, że Ford nie załapał przy odpalaniu. Mechanik, który wymieniał świece wspomniał coś, że to prawdopodobnie wina wtrysków.

Może spotkał się ktoś z takim problemem bądź domyśla się co to może być ?

Aha, nie wiem czy to istotne ale średnie spalanie auta waha się w przedziale 6,5l - 7l przy żwawej jeździe w mieście oraz nieco większej prędkości niż pozwalają przepisy w trasie.

Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2012, 05:50   #2
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Witam w klubie białej/siwej chmurki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat już był poruszany...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli nie pomogły świece to niestety zostały już chyba wtryski ;(
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2012, 16:39   #3
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Może to jednak jeszcze nie wtryski. Dzisiaj rano jak go zapaliłem chmurki nie było i silnik normalnie pracował. Tak samo było przy odpalaniu ciepłego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chyba jednak te świece były przyczyną no ale jeszcze poobserwuję jakiś czas.

Btw. Nie zwróciłem uwagi na Twój temat ponieważ mam ten problem w TDDi ale skoro tu i tu powód może być ten sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2012, 21:35   #4
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

U mnie też zasłona dymna pojawia się co któreś odpalenie :-)
Świec jeszcze nie wymieniałem, więc cały czas łudzę się że to one są przyczyną usterki.
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2012, 15:51   #5
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Obroty na poziomie 300-400 przy odpalaniu mogą świadczyć o przycierającym się korektorze w pompie wtryskowej, efektem jego zatarcia jest upalony tranzystor.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 21:26   #6
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Cytat:
Napisał mikuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obroty na poziomie 300-400 przy odpalaniu mogą świadczyć o przycierającym się korektorze w pompie wtryskowej, efektem jego zatarcia jest upalony tranzystor.
Już drugi dzień po wymianie świec i dalej spokój.
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 00:10   #7
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Cytat:
Napisał mikuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obroty na poziomie 300-400 przy odpalaniu mogą świadczyć o przycierającym się korektorze w pompie wtryskowej, efektem jego zatarcia jest upalony tranzystor.
Mam rozumieć, że pompa będzie do naprawy ? Niestety na ciepłym utrzymują się te obroty.
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 10:05   #8
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Napisz czy świece pomogły, bo widzę że dalej dążysz temat więc chyba problem jest...
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 12:38   #9
Mondeo'03
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Biała Podlaska
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

Wymiana świec pomogła i nie pomogła. Rano auto zapala już normalnie, nie puszcza dymka, nie trzęsie i obroty ma normalne.

Został jedynie problem z ciepłym silnikiem. Czyli przez pierwsze 3 sec. utrzymuje obroty ok 300-400obr./min.

Jestem obecnie po trasie 1300km i auto spisywało się super poza tym paleniem na ciepłym.
Mondeo'03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 15:18   #10
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dziwnie odpala.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przeczytaj ten wątek, zdania są podzielone - ja dolewam 200ml na zbiornik i przestał się wieszać z obrotami na ciepłym - chodzi ciszej, jest elastyczniejszy i mniej pali.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.